Хортензии прекрасни

Заключено
iv.tarlen
Баш кафе майстор
Мнения: 2384
Регистриран на: Юни 7, '16, 16:45
Местоположение: Казанлък

Re: Хортензии прекрасни

Мнение от iv.tarlen »

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Angelina_S
Кана кафе
Мнения: 654
Регистриран на: Авг 16, '11, 10:07
Местоположение: София, кв. Княжево
Дал благодарност: 189 пъти
Получил благодарност: 138 пъти

Re: Хортензии прекрасни

Мнение от Angelina_S »

Да са ви живи и китни всички сортови красавици!
Аз повече място нямам, а много ги обичам.
Изображение
Изображение Изображение Изображение Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Хортензии прекрасни

Мнение от tili »

Това е моят масив от три макрофили на финала.

Изображение

И бялата, която вече е зелена.

Изображение

Нищо не режа сега. Напролет се виждат цъфтежните пъпки и няма опасност да се офъкатт през есента. Нали целта е растението да цъфти, а не да си гледаме само листа :). Бялата се реже на 20 см пак напролет.
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Хортензии прекрасни

Мнение от dar »

Тили, къде изчезна? Липсваше... Масива ти е страшен. Бялата хортензия не е ли паникулата? Не мога да преценя височината, а ма не е полегнала като мойте. Черпя ги със всички видове коктейли, които кажете и пак клюмат. Аз съм виновна, че от лакомия с най- големия и плътен цвят си поръчах. Все някой ден ще укрепнат, ако не ще свикна с гледката.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31863
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1208 пъти
Получил благодарност: 3048 пъти

Re: Хортензии прекрасни

Мнение от Мария Николова »

Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Хортензии прекрасни

Мнение от tili »

Тук съм, на балкона, Дарче :) Паникулата е бялата и цъфти на нови клони. Аз направих едни подпори от арматурно желязо, ама идват малко ниски като се забият в земята, та ще повторя поръчката. Ще снимам после като слезна в двора.
Сега има модерни сортове макрофили, които се режат наесен и цъфтят на нов прираст. Моите са стари, селски, спомен от баща ми.
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Хортензии прекрасни

Мнение от dar »

Тили, чакам снимките. И аз си ги представям нещата с подпори. Много са тежки цветовете и като ги превържа им се губи красотата. Дано се намери решение.
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Хортензии прекрасни

Мнение от tili »

Дарче, пускам тук малко снимки на моите подпори. Малко не сме се разбрали с майстора и той е сложил на обръча горе шина, вместо арм. желязо, но вършат работа. Има отвор 15-20 см за по-лесно поставяне на растението като се вмъкне отстрани. Може да се разтвори и повече и после да се прибере, колкото е нужно. Другата ми грешка е, че не съобразих височината и идва малко къса като се забие на 7-10см в земята. Ще го викам да настави по 20 см за догодина. Два размера са - d30 и d50 см. С два и три крака са по-яките растения. Вършат работа. Направи ми и много хубави обелиски за розите :)
И като забиваш, трябва да внимаваш за маркучите на поливната :D

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Хортензии прекрасни

Мнение от dar »

Тили, това за хортензиите върши ли работа? Подобни имам за божурите. Струва ми се, че за хортензиите ще трябва още една такава височина, тази твоята височина за стъблата и другата отгоре й за цветовете. Не знам дали го обясних разбираемо. Като се прибера ще пробвам това за божурите и ще споделя. Благодаря ти много.
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Хортензии прекрасни

Мнение от tili »

Тази, която пуснах тук е подпряна и си е добре, но наистина ще удължа с 20-30см подпората. Иска по-височко и тогава клоните и цветовете падат като фонтан. Догодина ще видим. :) Във всички случаи е по-удобно от системата на Грийни с мрежата. Растат донякъде и преди цъфтежа ги вкарваш в кошарата. Листата крият конструкцията, наесен я прибираш.
Заключено

Обратно към “Градински цветя и растения”