От А до Я за любимите домати 2019

Модератор: Миша

Заключено
rakery
Дълго кафе
Мнения: 141
Регистриран на: Яну 28, '12, 11:42
Местоположение: Велинград

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от rakery »

Честита Нова Година и от мен!
Тази година съм решил за разнообразие да насея 40-50 сорта от Христов. Ако ми остане време, може и равносметка да им направя. Но като цяло са хубави сортове, с интересни вкусове и цветове. Някои от тях пък показаха завидно добри показатели - например Гигант на Новиков отговаря напълно на описанието си. Но е редно да вметна, че тук във Велинград лятото идва една идея по-късно, нощите са по-хладни. Фаворити, които са се доказали през годините при мен са Розова Магия и Розов блян. Хубави, едри, вкусни, понякога и изненадващо родовити. Наслада също се е доказала като сорт.
Албенгата я знаете, един отличен сорт също. Ръгби също - супер сорт!
Решил съм да пробвам Алено сърце, Розов Дар и други от специалната селекция на Флориян.
Дон Домат
Кана кафе
Мнения: 614
Регистриран на: Фев 14, '17, 18:30
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 66 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Дон Домат »

Алис написа: Яну 1, '19, 19:45 Колко дни минаха, откакто ги ся?................Опитай с рътене и клъцване с нокторезачката. :D Поне ще видиш дали ще се покаже беличко отвътре и дали ще покълне.
Изчаквам най-много седмица/само за доматите/.После ако няма нищо...по Ивковия метод. :evil: Хвърлям ги направо с чашката и торфа.
Не се занимавам с рътене и други такива...използвам само "най-силните" семена.
Точно тези ги изчаках повече щото ми е любим сорт, ама и да се бяха показали...пак по Ивковия метод. :evil:
Други години не съм имал такива проблеми, единични семена да, но цял сорт не. :hmmm:
rakery
Дълго кафе
Мнения: 141
Регистриран на: Яну 28, '12, 11:42
Местоположение: Велинград

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от rakery »

А ето сорта Реяна на Геосемселект. По мое мнение, много добър сорт! Пак казвам, за моите условия. :dovolen:

Изображение
Изображение
Изображение
Deleted User 7475

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Deleted User 7475 »

rakery написа: Яну 1, '19, 20:03 Тази година съм решил за разнообразие да насея 40-50 сорта от Христов.
rakery, не си поплюваш :lol: , само така, няма да сме единици с повечко сортове, я. :D Хубави домати, браво!

Дон Домат, има случаи, когато ни цакат със семена. Случвало ми се е два пъти нищо да не поникне, въпреки усилията ми. Много е неприятно. Дали са ти като тези https://photos.app.goo.gl/AoYFG1w9a3vKVBCo9
rakery
Дълго кафе
Мнения: 141
Регистриран на: Яну 28, '12, 11:42
Местоположение: Велинград

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от rakery »

Алис, да ти кажа, имам поне трийсетина пакетчета от Христов, за които все не ми остава време. Тази година съм решил твърдо, че ще ги сея. Пък и поръчах още толкова, които бяха изчерпани през годините.
Голяма тръпка са ми доматите. Вече нямам търпение да започне сеитбената кампания. А пък да дойде време и да ядем от тях... :D :D :D
Deleted User 7475

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Deleted User 7475 »

...ми някои изобщо нямаме търпение... :D
Аватар
gora
Кафе с мляко
Мнения: 273
Регистриран на: Яну 26, '17, 11:40
Получил благодарност: 1 път

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от gora »

За много години, съфорумци!!! С пожелание за здраве и много, много градинарски успехи!!!
"Бъдещето не е това, което беше"
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4867
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 47 пъти
Получил благодарност: 634 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от ivko69 »

Дон Домат...Къде си...Я виж Иван какво слага преди засаждане против нематоди...Горчица на прах и тютюневи трици...И виж,че и той е заровил шишета за бъдещото поливане... ;)

Deleted User 5366

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Deleted User 5366 »

Иван Русских току що качи нов клип:
Аватар
BAT_GOIKO
Kафенце
Мнения: 39
Регистриран на: Мар 1, '14, 10:14
Местоположение: Пловдив

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от BAT_GOIKO »

Честита Нова Година.
Здраве и Късмет ви желая от сърце!

Някой пробвал ли е с сорта Rapunzel (чери) на открито на богати почви?

Малко по прекалих с оборската тор преди месец (2 т на 200 м2) разхвърлян :(

Краси какво ще ми препоръчаш да дообработвам за да преодолея пренаторяването на почвата (не е направена дълбока оран)?

Поздрави
Белослав
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”