Да поприказваме за доматите - 2018

Модератор: Миша

Заключено
Teodora76
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1330
Регистриран на: Апр 1, '12, 18:41

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Teodora76 »

Teodora76 написа: Ное 9, '18, 22:28 Аз също бих искала 30 семена Хъни Муун.
Благодаря за възможността!
Нека моите семена станат 50.

За Алианс също също мога да участвам.
Deleted User 4608

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Deleted User 4608 »

Ще участвам за Алианс, ако се съберем няколко човека. Хайде и за Хъни Муун 20 семена (питах половинката дали иска сладки домати и отговорът беше "дааа, тъкмо няма да ям захар после" ;) ).
Мога да помогна с пращането, живи и здрави. Нека не бързаме, определено съм ЗА да купим по-пресни семена.
Deleted User 5366

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Deleted User 5366 »

Насосвам се към желаещите Алианс с 50 семена.
Deleted User 4608

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Deleted User 4608 »

МГХ, имаш ЛС и пратка :) , по тел. не успях да се свържа. Извинете ме за личната кореспонденция.
Аватар
polyabs
Кафе машина
Мнения: 3459
Регистриран на: Юли 13, '13, 18:15
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 251 пъти
Получил благодарност: 120 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от polyabs »

Здравейте, изтървала съм десетина страници не мога да ви насмогна :lol: за това отзад напред:
Моля и за мен 30 семки Хъни Мун и 30 семки Алианс, ще дам контакти на посочения имейл и предварително Благодаря!
Пропуснала съм и едни други семки които тия дни си разпращате, ако на някъде са останали бих взела за проба и от тях :hmmm:
Да докладвам и аз че имам събрани доста семена и не само от домати, а от всякакви зарзавати, но през почивните дни по коледа ще имам повече време да правя пакетчета и да пращам ... Ивко не съм те забравила за доматите от Свекървата така че смятай си ги в схемата, от тях мога да пратя по 10 ина семки на 10 ина човека но декември. Имам събрани много семена от хубав пипер, дини, пъпеши, тикви, тиквички, бамя, краставици, боб, вигна. Ще дам знак когато отворя торбите със семена и тогава ще очаквам да ми пишете кой какво иска.
Мястото ми за зеленчуци е около декар и половина два и имам поле за много експерименти. Нямам парник, но ММ обеща тази година да купим един, моля споделете нещо готово от което сте доволни. Мястото ми е извън селото и няма възможност за ток, осветление и отопление .... Имам сонда 40 метра с помпа, капково от сондата с бидон, редовете се покриват с черен найлон, всяка година прибираме капковото за да изорем градината с трактора и после фреза и напролет започваме всичко наново :snif: .... там е най големия проблем защото няма свободни хора да сглобят и направят всичко това, после колове, вързване, култучене, пръскане и изтърваме положението като съм сама ....
Всяка година си казвам че следващата ще садя по малко от всичко, но пусто любопитство все нещо ново изниква.
Не знам до къде я докарахте с фацелията и синапа, моля споделете от къде купихте и посяхте ли или оставихте напролет.
По въпроса с хризантемите: когато тръгнах да садя разсада началото на лятото първата седмица поповото прасе ми отряза десетина разсада и някъде четох че поповите прасета се гонят с хризантема, имам една бабешка която прави огромни туфи и я наскубах къде с корени къде без и набучках по редовете безразборно където позволява и в началото и края на всеки ред в капковото. Повече попово прасе не видях, а повечето от коренчетата се хванаха и си растяха през целия сезон. Хризантемата и без коренче може да се захваща, така че когато изрязвате вашите бучвайте ги в някой ъгъл или покрай оградата и така си получавате и растение репелент.
Това лято в моята градина правих разни комбинации, догодина експериментите продължават :daaa: Ето един сайт за размисъл:
https://vegebg.org/2016/companians/
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4867
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 47 пъти
Получил благодарност: 634 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

Знам,че няма да ме забравиш..И пипер ще искам,ма ще изчакам да се подредиш и тогава..

Днес си събрах седем чувала с изгнила борова листовка и я разхвърлях по лехите.Някъде четох,че вкислява почвата,но не можах да издържа на гледката-чист торф,направо се изкефих...Поне ще ми е мекичко,защото с тия буци като бетон които имам...
Аватар
peterstamov
Кафевар/ка/
Мнения: 976
Регистриран на: Яну 28, '14, 00:33
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от peterstamov »

За сорта Алианс се търсят 7 човека по 10 лева! Или пък 10 човека по 7 лева :dovolen: :dovolen: :dovolen:
May the Force be with You!
Deleted User 4608

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Deleted User 4608 »

peterstamov написа: Ное 10, '18, 14:39 За сорта Алианс се търсят 7 човека по 10 лева! Или пък 10 човека по 7 лева :dovolen: :dovolen: :dovolen:
И в двата варианта ще участвам.
нина
Кафе с мляко
Мнения: 211
Регистриран на: Яну 28, '17, 14:37
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 27 пъти
Получил благодарност: 26 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от нина »

peterstamov написа: Ное 10, '18, 14:39 За сорта Алианс се търсят 7 човека по 10 лева! Или пък 10 човека по 7 лева :dovolen: :dovolen: :dovolen:
Аз съм навита и на двата варианта!
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4867
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 47 пъти
Получил благодарност: 634 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

Я ме пиши и мене..
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”