Смърч (Picea) Spruce

Публикувай отговор
Аватар
mugofrodo8
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1309
Регистриран на: Ное 26, '13, 22:45
Местоположение: Варна

Re: Смърч (Picea) Spruce

Мнение от mugofrodo8 »

Picea pungens Bialobok и Picea pungens Maigold се различават единствено по нюанса на сребристосините клони и още някои незначителни белези. :eeeh: :| съжалявам че сега пиша чак но кой да чете назад мненията :ufff:
Аватар
mugofrodo8
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1309
Регистриран на: Ное 26, '13, 22:45
Местоположение: Варна

Re: Смърч (Picea) Spruce

Мнение от mugofrodo8 »

Изображение
Picea abies Curdal Неинтродуциран нов култивар на норвежкия смърч с типичен белег на ранно образуване на шишарки , подобно на пуш но с по малки размери и по голяма гъстота на игломасата.
Аватар
mugofrodo8
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1309
Регистриран на: Ное 26, '13, 22:45
Местоположение: Варна

Re: Смърч (Picea) Spruce

Мнение от mugofrodo8 »

Изображение
Picea abies Kurland - Неинтродуциран нов култивар на норвежкия смърч с типичен белег на ранно образуване на шишарки , подобно на пуш но с по малки размери и по голяма гъстота на игломасата.
Аватар
mugofrodo8
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1309
Регистриран на: Ное 26, '13, 22:45
Местоположение: Варна

Re: Смърч (Picea) Spruce

Мнение от mugofrodo8 »

Изображение
Picea glauca 'Winter sunrise' Отново жълта форма на коничния смърч но за разлика от всички други култивари този пожълтява зимата а пролетния му прираст е лимонено зелен.
незабравка

Re: Смърч (Picea) Spruce

Мнение от незабравка »

Дам,този ''Зимен Изгрев'' е наистина нещо различно със зимното си злато,много ми харесва. :daaa: Би могъл да се съчетае с нещо с коралови зимни клони-дрянче или розичка,която прави едри червени шипки.
Deleted User 2919

Re: Смърч (Picea) Spruce

Мнение от Deleted User 2919 »

Margaritenia написа:
elfy написа:Моите сладури от последната поръчка
Picea pungens 'Hoopsii'
Изображение
Аз пък друго питане имам...защо Hoopsii-то е с такъв жълт прираст? Моето е имало винаги син прираст...ето от днес.
Изображение

Елфи, на мен това на снимката ти ми прилича повече на Биалобок, а на втората ти снимка, растението сякаш прилича повече на едно друго, което и аз имам - Picea Pungens Maigold. :hmmm: :hmmm:
Моята Хуспи изглежда по същия начин. Отначало резедави клонки, които по-късно предобиха вид на останалата част на клонките..Но аз в съмнение за Abies koreana Silberlocke , за която ще пиша в нейната тема.
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 7 пъти
Получил благодарност: 30 пъти

Re: Смърч (Picea) Spruce

Мнение от Margaritenia »

С молба към Мугофродо8 ( или към всеки, на когото му изглежда познато) за диагноза... за 2 седмици се получи това жълтеене на иглиците. Миналата неделя пръсках и поливах с куадрис, а днес с топсин...
Изображение
Изображение

Предварително благодаря!
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Аватар
mugofrodo8
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1309
Регистриран на: Ное 26, '13, 22:45
Местоположение: Варна

Re: Смърч (Picea) Spruce

Мнение от mugofrodo8 »

Познато ми е да . Огледай го за странни кафеви образувания около 2 -3 см .дълги .С топсина трябва супена лъжица в 8л.вода и поливки после пак пръскане. Отдолу слагала ли си мулчиращо фолио ако да ще ти създава проблем трябва да диша земята под него иначе мулча може да постелеш но върху земята . Това е заболяване типично за смърчове от типа пунгенс ,ситков и енгелманий.Възможно е част от иглиците да опадат но е вероятно и да се възстановят до цвят .,което съм го виждал и още не мога да го асимилирам но е добре. Ако мме си го торила натори но предварително разрохкана почва с повече магнезий .Може да третираш и с кудрис и веднъж с някакъв инсектицид. Тоест с две думи не се опитвай механически да премахваш изсъхнали иглици защото в последствие може да възвърнат цвета си.
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 7 пъти
Получил благодарност: 30 пъти

Re: Смърч (Picea) Spruce

Мнение от Margaritenia »

Много благодаря!
Няма фолио, само мулч, но е далеч от стъблото и корена, по-скоро леко под короната съм го пъхнала.
Може ли листно да подхраня с тор или? Слагала съм малко Яра мила комплекс в средата на април.
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Аватар
mugofrodo8
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1309
Регистриран на: Ное 26, '13, 22:45
Местоположение: Варна

Re: Смърч (Picea) Spruce

Мнение от mugofrodo8 »

Проблема по абсолютно същия начин го имах при големия ми ситков смърч и по pungens blue Pearl бях на прага да полудея когато се оправи и отшумя
Публикувай отговор

Обратно към “Иглолистни дървета и храсти”