Слънчевото ми място си търси идеи за сянка

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4788
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 8 пъти

Re: Слънчевото ми място си търси идеи за сянка

Мнение от Tanet »

Надин добре,че обърна внимание за въшките по брезата. Колата ни е под една бреза и да не ви казвам с какъв сладък трудно отмиващ се от стъклата и боята слой е покрита :hmmmmmm:
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
Аватар
DarinaN
Кафе машина
Мнения: 3318
Регистриран на: Мар 16, '10, 09:40
Местоположение: Пловдив

Re: Слънчевото ми място си търси идеи за сянка

Мнение от DarinaN »

мястото е нейно, беседката също , сей текома и не се бой
не става въпрос само за издънки , а за въздушни корени , които се вкопават дори в зидове и рушат

мравките и пчелите са бонус , със здраве да си ги ползвате
"Ако A е успехът в живота, то тогава A е равно на x + y + z. x е работата, y е забавлението, а z е да си държиш устата затворена." А. Айнщайн

http://darinaivanova.snimka.bg/hobby/2011.593300.25139445" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
acid
Двойно кафе
Мнения: 159
Регистриран на: Юни 22, '12, 15:53
Местоположение: Пловдив

Re: Слънчевото ми място си търси идеи за сянка

Мнение от acid »

Въшките са проблем и това,че тук е доста ветровито също е проблем,а брезите са ми толкова легнали на сърцето.

Иначе за мравки и жужящи не ми е проблем,защото тази беседка не е толкова да стоим ние там,а повече да има един сенчест тунел и участък залепен за къщата.Ние стоим единствено на верандата и не смятаме да се местим от нея.Всяко друго кътче е просто допълнение в двора :dovolen: Обаче с тези корени,които рушат зидове се притеснявам определено.Виждала съм само текоми до входните врати на дворовете.Тук в селото има много.Но може и да са млади.Имат доста издънки и се вият здраво около арките на вратите.Също съм забелязала,че често са засадени отвън,което може да е именно заради тези лоши отзиви :dovolen:


За брезата пак се връщам,каква е алтернативата?То реално,когато станат чак толкова високи ще трябва децата да се грижат за тях :lol: ми се струва.Защото сега ми предложиха фиданки с височина 1,60...Ако взема тях ще мога да ги пръскам и дебна.Надявам се...И това с подпочвените води е проблем също
Изображение
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7231
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 32 пъти
Получил благодарност: 497 пъти
Обратна връзка:

Re: Слънчевото ми място си търси идеи за сянка

Мнение от nadin »

Брезите растат бързо. Мойта я взех в саксия олоко 50 см. И сега е около 4 метра за някъде 8 години. Ти си прецени, но тази година въшките са страшна напаст и брезта ми просто не мога да я изчистя от тях. Но ако не ви е под носа и не ви дразнят въшките, то брезата си оцелява и с тях :dovolen:
Аватар
acid
Двойно кафе
Мнения: 159
Регистриран на: Юни 22, '12, 15:53
Местоположение: Пловдив

Re: Слънчевото ми място си търси идеи за сянка

Мнение от acid »

Миналата година спрях да пиша във форума точно в най-силния период на цветове,но малко ми се объркаха плановете с раждането и втората ми дъщеря се появи един месец по-рано :lol:
Поради тази причина не успяхме да вдигнем перголата,но насадих няколко нещица,за които се бях допитвала до вас :nod: Някои рози,две Албиции,от които остана само една и то сразяна до никъде и не знам дали да я чакам...(Отново след инцидент с кучетата,които успяха да се оплетат с двете млади дръвчета).Една вишничка си имам нова,една дюлка и разни други...
До кучетата сложих смокиня,но дали ще я бъде...Още не мога да преценя :hmmmmmm:
Ами общо взето с много бавни темпове,но добавихме това и онова.Сега споделих в другата тема за храстите,че правя ново кътче,онзи ден посадих 3-те храстчета,но се оказа,че съм отделила много голямо място и трябва да сложа поне още толкова :lol: И чакам с нетърпение да спре дъждът и да заковем тая пуста пергола,която не ми е важна като съоражение за ползване,а като идея,че ще я има :lol:

Иначе,ето какво е положението в средата на лятото 2013 в моето слънчево място :D
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
А тези слънчовци са на поляната,която се вижда от терасата :dovolen: И ходим там на разходки :dovolen:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


screenshot
Изображение
rumy_mand
Kъсо кафе
Мнения: 82
Регистриран на: Фев 28, '14, 12:36

Re: Слънчевото ми място си търси идеи за сянка

Мнение от rumy_mand »

Поздравления за щерките, и за къщата, и за двора. :tzvetentze:
Колко много работа ви чака още ;) Изчетох цялата тема и се уплаших за моите текоми :eeeh:. Сяла съм на поразия - до къщата, до зидове :hmmm: ще ги махам, докато са още много малки.
Още докато гледах снимките и :ssweat: Много напечено у вас. Какво, в крайна сметка, посадихте за сянка? Аз съм влюбена в дивата лоза - 10кв.метра стена ги покри за една година. И листата са и едни такива, тъмно зелени/после червени/.
Аватар
acid
Двойно кафе
Мнения: 159
Регистриран на: Юни 22, '12, 15:53
Местоположение: Пловдив

Re: Слънчевото ми място си търси идеи за сянка

Мнение от acid »

Още сме на етап асми :lol: Общо взето се бавим,много идеи ,но малко познания и средства :lol:
Та за сянка,сега правим пергола от източната страна на къщата и около нея "засенчвам" с каквото ми падне,а след време сигурно ще променям.Асми и рози има сега :D
Дървета сложих само Албиции в близост,но сигурно ще слагаме още неща :nod:
Моята дива лоза е нещо бавна,ще я видя тази година как ще върви ;) Но и аз я харесвам много.За сметка на това една от розите си върши чудесно работата :ieeee: Покрила е няколко метра от оградата :dovolen:


Направих и едно ново кътче с храсти,но и да покажа снимка не си вижда нищо,защото са малки :D
Едно от най=новите ми храстчета,което сложих там е това Изображение
Много му се радвам :liubov2:
Изображение
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7410
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 861 пъти
Получил благодарност: 1663 пъти

Re: Слънчевото ми място си търси идеи за сянка

Мнение от ljuboznatelna »

Стискам палци да се развива добре! Обича кисела почва, при мен зимата не му пречи, би трябвало и при теб да оцелее. Но не харесва моята почва и вода, вместо лилаво е жълто и всяка година ставаше по-малко. Тази е едно клонче и виждам само една пъпка :(.
Аватар
setipeti
Кана кафе
Мнения: 525
Регистриран на: Май 20, '13, 10:42
Местоположение: Варна

Re: Слънчевото ми място си търси идеи за сянка

Мнение от setipeti »

оххх, много ми харесва на мене оградката от палетите, колкото и да не се харесва масово, за мен има някакво голямо очарование... :liubov2:

и аз тази година ще разхвърлям ипомеи по оградка.., та се чудя по кое време да си посея семенцата
Аватар
darusha5k
Виенско кафе
Мнения: 319
Регистриран на: Яну 14, '11, 17:28
Местоположение: Пловдив

Re: Слънчевото ми място си търси идеи за сянка

Мнение от darusha5k »

setipeti написа:оххх, много ми харесва на мене оградката от палетите, колкото и да не се харесва масово, за мен има някакво голямо очарование... :liubov2:

и аз тази година ще разхвърлям ипомеи по оградка.., та се чудя по кое време да си посея семенцата
Ами вече мисля , че е подходящо времето.
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”