Големи бели червей

Модератор: Миша

troll

Re: Големи бели червей

Мнение от troll »

Начи аз тозприятел го познавам.
Това е ларва на някакъв бръмбар, доста вероятно майски.
Тук основно ги гонят щото ядът корените на тревата. Смята се че е опасно, ако има7-10 на квадратна стъпка т.е. 70-100 на квадратен метър.Като яйца могат да ги разнасят пилците, на които им полепват по краката. Нематодите са са ефикасни само през опреьелен период от развитието.
http://www.google.ca/search?q=vers+blan ... xwVsUWM%3A" onclick="window.open(this.href);return false;

Много ги обичат миризливците дето стрелят с гъза си.
Lois

Re: Големи бели червей

Мнение от Lois »

Значи, доста си приличат ларвите, божееее толкоз картинки на ларви не бях разглеждала на куп в живота си :lol:
И Avocett е дала линк към попово прасе, прилича.
В компоста не видях, а доста пръст прехвърлих тези дни, и в други саксии също нямаше, смятам случая за приключен (засега :angelche:)
Благодаря на всички, които се включиха!
А пък заглавието на тая тема ми бърка в очите всеки път, няма ли как да се поправят тез червеЙ любими.
Като търсех тема по темата, това ми попадна най-напред като подходящо място :mrgreen:
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13546
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 177 пъти
Получил благодарност: 278 пъти

Re: Големи бели червей

Мнение от kim »

klapan написа: и в почвата може тази твар да изглежда кофти ... но не ви пречи.Не се храни с корени или стъбла на цветята ви,а...

цитат..."Същевременно сапрофитните ларви на златката се явяват еквивалент на земния червей, превръщайки гниещата смес от органична материя и растителни отпадъци с която се хранят в отличен компост."

Т.е. много шум за нищо.
Златка или не, точно такива бели червеи ми унищожиха дузина лилиуми, 5-6 корена мини-рози и една върбичка.
Основните заподозрени са те, защото при изсъхването около корените вадях точно тях, които още си рупаха сладко.
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Публикувай отговор

Обратно към “Отглеждане, болести, вредители, неприятели и борбата с тях”