Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1080
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 496 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от ln_none »

Абе маниаци... канап и мерителна клечка - хубаво, ами Шефът ти с нивелир ли ги бучка тия колци, че са толко равни :shock: Па то леха ли е, чудо ли е, цяла магистрала. Абе който си го може... А тая работа с граха като първа култура и доматите след него май всеки си я мисли, но катчели не е постижимо за наште ширини или поне аз с такова впечатление съм останала.
Аватар
Polin
Кафе машина
Мнения: 4501
Регистриран на: Ное 15, '15, 20:55
Местоположение: гр.Летница,обл.Ловеч
Дал благодарност: 2460 пъти
Получил благодарност: 1186 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от Polin »

Географче, при теб е станало неузнаваемо , свежо и зареждащо :sheart:
Поздравления и за зеленчуците :tzvetentze:
Гео, граф написа: Май 13, '24, 16:36 Последно малко от пред блока - някаква крокосмия, която се мъчи всяка година, милата, но все пак има 3-4 цвята

Изображение
Това не е крокосмия :D Това е Gladiolus italicus, или див гладиол :angelche: Обича повече слънчице :daaa:
С твое позволение :tzvetentze:

Изображение
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4905
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 364 пъти
Получил благодарност: 314 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от Di_Va »

Гео, СТРАХОТНО!!!!
Лехите, колците, растенията, капковото, сламата...а бе всичко сте изпипали с мерак и се е получило един път!
Да си призная мъъничко ви завиждам колко добър и успешен тандем сте, ще ми се и при нас да става толкова хубаво, ама надали :lol: :lol:
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5726
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1953 пъти
Получил благодарност: 2246 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от Тутти »

Гео, страхотна бригада сте с Шефа. Направили сте всичко точно по конец. Браво на такива работливи и мераклии зеленчукопроизводители. Първи път с летящ старт.
Сега да ти дам един съвет, който спазвам стриктно откакто ми го каза НМ на Libra. Каквото и да садиш, а особено домати, много е важно да утъпкаш, да полееш, да изчакаш малко и леко отново да притиснеш и отново да полееш. Това помага на доматите веднага да стърчат със самочувствие, да не се спихват. Това е тактика за всяко засаждане, 100% успешно.
Гео, ще чакаме разнообразната реколта, да се пълнят щайгите.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7385
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 836 пъти
Получил благодарност: 1604 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от ljuboznatelna »

Супер сте, Гео! Аз първо си влязох в моята тема, обаче не знам какви са тия хвалби дето ги редиш, като по нищо не отстъпваш, даже си с една повдигната леха отгоре! :D
И аз съм по кривите лехи, даже преди Любознателен ми ги дърпаше с плуга, да биил прави, и аз като почна да садя, пак ги изкривявах :lol: То е да не ги урочасат, бе! Кажи така на шефа!
На моя грах и аз му бях дала срок, защото стана 50см и не цъфна. Обаче като стана 60, ела да видиш! Напускал е и шушулки вече, но не зная докъде ще расте. Той спира ли да цъфти някога? :hmmm: Да не стане да си бера цяло лято грах? :D
Нонето е права за доматите след граха, не знам дали не може да са Рома евентуално, че те зреят по-наведнъж. Обираш два пъти и можеш да им кажеш чао.

И цветята ти страхотни! Много свежо всичко!
Аватар
мечтица
Чист кофеин
Мнения: 5039
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 911 пъти
Получил благодарност: 1667 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от мечтица »

Гео,браво,много добре сте се справили,дори отлично:daaa:
Градината ти изглежда свежа и чудесна.
При мен грахът никога не ставал готов по рано от последните дни на май.
Но пак и рози никога не цъфтели през април,затова нищо чудно към края на седмица и грахът да е готов. :stiskam:
Лупината изглежда чудесно,при мен трудно вирее,садя я всяка пролет,едвам крета,а на следващата година я няма никаква.
Някъде съм чела ,че има вретеновиден корен и не търпи пресаждане.
Пиши после,дали е добре на новото място.
И да се поФалиш с реколтата :liubov2:
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15941
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 936 пъти
Получил благодарност: 1824 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от Гео, граф »

Еха, колко хора писаха, вместо да вдигат палци :sgiggle: . Май ми харесва липсата на тази функция 8-)
Spoiler
Хави написа: Май 13, '24, 16:53 Става все по-хубаво!
Плодородно и цветно лято, ви желая! :liubov:
Хави, ще те държа в течение за твоите разсади :nod: ! Вълнувам се като ученичка!
Spoiler
pepelqshka71 написа: Май 13, '24, 17:40 Гео, ти изби рибата. Сложи ни в малкия си джоб със зеленчуковия сектор. Бягай в доматената тема да се поФалиш :liubov:
Пепеляш, тц, нямам работа в доматената тема аз :sneee: . Половин страница от нея ми докарва мигрена, нищо не ви разбирам, говорите на джагатайски и ми докарвате депресивни състояния - като някаква секта сте :sdull: :ssmiah: ... Ако на някой му е интересно, да заповяда тук :angelche:
Spoiler
ln_none написа: Май 13, '24, 18:33 Абе маниаци... канап и мерителна клечка - хубаво, ами Шефът ти с нивелир ли ги бучка тия колци, че са толко равни :shock: Па то леха ли е, чудо ли е, цяла магистрала. Абе който си го може... А тая работа с граха като първа култура и доматите след него май всеки си я мисли, но катчели не е постижимо за наште ширини или поне аз с такова впечатление съм останала.
Аз не, ама Шефа е перфекционист, Ноне. Знаеш ли как се дразни от претупаните ми работи, да не говорим, че все в моите ръчички се повреждат уредите, кой знае защо :sitwasntme:.
А оная работа с граха ми се получи лани без да искам - студената и влажна пролет му позволи да узрее и да го обера точно преди да садя дУматитО. Явно е бил късмета на новака - беше ми за сефте, при това не с цел реколта, а за сидерат. Ама два пъти си готвих от него, а тази година очевидно ще бъде само сидерат, нАпреки на плановете ми :lol:
Polin написа: Май 13, '24, 20:25 ... Това не е крокосмия :D Това е Gladiolus italicus, или див гладиол :angelche: Обича повече слънчице :daaa:
Виждаш ли каква цветарка съм, Полин, фиксирала съм цветчета на високо стебло и априори съм решила, че е крокосмия :lol: :lol: ! В интерес на истината точно на това място действително има крокосмия, но тя просто не цъфти, а листата им са почти еднакви. Не че това извинява незнанието ми. Благодаря за инфото :tzvetentze: !
Тутти написа: Май 13, '24, 22:01
... Сега да ти дам един съвет, който спазвам стриктно откакто ми го каза НМ на Libra. Каквото и да садиш, а особено домати, много е важно да утъпкаш, да полееш, да изчакаш малко и леко отново да притиснеш и отново да полееш. Това помага на доматите веднага да стърчат със самочувствие, да не се спихват. Това е тактика за всяко засаждане, 100% успешно.
Ще го запомня, Тути, има логика, защото водата напоява по различен начин субстрата на разсада и почвата и вероятно го повдига. Разумно решение, благодаря и на теб :tzvetentze:

Дива, Люб, добре сте ми дошли, повдигате ме с хвалбите си :sblush:
мечтица написа: Май 13, '24, 23:23
... Лупината изглежда чудесно,при мен трудно вирее,садя я всяка пролет,едвам крета,а на следващата година я няма никаква.
Някъде съм чела ,че има вретеновиден корен и не търпи пресаждане...
Лупината ми беше рана куршумена дълги години, Оленка, мисля, че съм разказвала за моята обсебеност по тази китка. Два пъти сях семена пред блока, купувах готови цъфтящи растения и всичко завършваше с безславното им загиване. Последния ми опит отново беше със семена, при това не вносни от поръчка, а най-простички. Метнах ги съвсем безнадеждно и безхаберно на вилата, на следващата година преместих дребните семеначета на слънчево място в песъклива почва и те полудяха - цветовете им достигнаха моя ръст и ме направиха невероятно щастлива :tzvetoman: :wooow2:. Тоест емпирично доказах, че могат да се пресаждат. В нета пише, че бързо нарастват и цъфтят още първата година, при мен първата бяха високи колкото бялата детелина, цъфнаха на втората. Преместения есента корен се развива малко по-бавно от непипания, но си е съвсем здрав. И, да, наистина има дълбок, вретеновиден корен :nod:

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
трепетлика
Кафевар/ка/
Мнения: 776
Регистриран на: Юли 4, '19, 19:30
Дал благодарност: 2272 пъти
Получил благодарност: 120 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от трепетлика »

Гео , много си добра , ще речеш - на село си родена ! Абе , таквоз , една идейка - що не отдаваш под наем Шефа из форумните градини ? :hihihi:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15941
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 936 пъти
Получил благодарност: 1824 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от Гео, граф »

трепетлика написа: Май 14, '24, 13:15 Гео , много си добра , ще речеш - на село си родена ! Абе , таквоз , една идейка - що не отдаваш под наем Шефа из форумните градини ? :hihihi:
Ам, обмисляла съм го, Трепетличе, обаче той не рачи. Вика, че му било повече от достатъчно, дето аз го товаря и че съм му била съкращавала живота, представяш ли си :o ?!? А за крем карамела и кутиите със сладолед дума не продумва :evil:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Sofiya Stoicheva
Kъсо кафе
Мнения: 65
Регистриран на: Сеп 4, '21, 20:21
Дал благодарност: 243 пъти
Получил благодарност: 105 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от Sofiya Stoicheva »

Гео, много хубава зеленчукова градина сте спретнали!
Лупината ти е страхотна също! Заслужава интерес като непретенциозно растение, ще се постарая да я запомня :)
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”