Дворът на Люб, и още работи...

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7385
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 836 пъти
Получил благодарност: 1604 пъти

Re: Дворът на Люб, и още работи...

Мнение от ljuboznatelna »

Докато беше мрачно и влажно, нямаше какво друго да се прави, освен да си обикалям и да се любувам на гледките. Най-прекрасното време! Споделям с вас.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
darina1960
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1705
Регистриран на: Яну 31, '13, 17:17
Дал благодарност: 333 пъти
Получил благодарност: 300 пъти

Re: Дворът на Люб, и още работи...

Мнение от darina1960 »

Люб, красота е при теб
❤️
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4405
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 2287 пъти
Получил благодарност: 735 пъти

Re: Дворът на Люб, и още работи...

Мнение от Emilly1212 »

Благодаря, че споделяш с нас тази невероятна красота от твоята градина! Оставам без думи като я гледам и мога само да се възхищавам и да се връщам отново и отново да съзерцавам всяка снимка! :liubov:
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7769
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2567 пъти
Получил благодарност: 1438 пъти

Re: Дворът на Люб, и още работи...

Мнение от pepelqshka71 »

Без думи съм :worship: :worship: :worship: . Ще преповторя Емили, но благодаря за красотата, която споделяш с нас :liubov:
А пауните са УАУ!
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5726
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1953 пъти
Получил благодарност: 2246 пъти

Re: Дворът на Люб, и още работи...

Мнение от Тутти »

Кокоша много изпипан. Пауните са фантастично допълнение към градината, истинска красота.
Люб, моля те кажи коя е тъмночервената роза зад белия паун? Много красива като фонтан.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7385
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 836 пъти
Получил благодарност: 1604 пъти

Re: Дворът на Люб, и още работи...

Мнение от ljuboznatelna »

Тутти написа: Май 12, '24, 12:15 Люб, моля те кажи коя е тъмночервената роза зад белия паун? Много красива като фонтан.
Димов номер 6 :mrgreen:

Уж е катерач, но изобщо не бърза да се катери. Преди години се опитахме тук да я разпознаваме, но така и никъде не излезе. В една равнина е ,е, не съвсем, но се опитах да я държа в една равнина, защото там ми беше зеленчука, и до нея имаше ред я домати, я чушки :) Сега мога да ѝ дам малко повече свобода.
Снимах я отблизо. Има много продължителен цъфтеж, особено в това хладно време, и заради това, че като прецъфти не отсипва веднага, а цветът си стои така прегорял известно време, изглежда сякаш е постоянно отрупана с цвят.
И аромат има.

Изображение
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7385
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 836 пъти
Получил благодарност: 1604 пъти

Re: Дворът на Люб, и още работи...

Мнение от ljuboznatelna »

Това трябва да е каталога на Димов, излезе ми при заявка "рози димов №6". Тя е с изчерпана наличност.
https://rozi.bg/vlacheshti-rozi/?product-page=4

Преди 12 години някъде, съпругът ми ходи на място да купува рози за една градина.Тази бях си я заявила по каталога, и още няколко. Донесе ги първо вкъщи, и аз припаднах :) Харесах си по цветовете още няколко, така се сдобих с разни "маркови" безименни рози. Преди това розите ми бяха от хипермаркетите, на Флоров и Фидус, избирани по картинката. Оттогава пък имам три Еден, двата купувани като чаен хибрид :mrgreen: То и розата нямаше много общо със снимката, малко на късмет беше работата, или по-скоро - "Я да я видим тази каква ще излезе". Защото пък и в Павликенско работната ръка не е особено съвестна, и ММ с очите си е видял, че като им кажат - донеси номер 1, те отиват на друго поле и носят друга роза.
Та аз роза с име не съм си купувала. Като гледам сега каталога, особено като успявам да разпознавам някоя и друга, няма и да си купя :D
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15940
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 935 пъти
Получил благодарност: 1822 пъти

Re: Дворът на Люб, и още работи...

Мнение от Гео, граф »

Боже, каква красива зеленчукова градина :potekoha: :potekoha: ! Еее, не, не мога да реша какъв дизайнер си, Люб - ландшафтен, екстериорен, интериорен... :hmmm: ?!? Не се вписваш само в една категория, за мен ти си творец на естетически пространства - създадох само и единствено за теб това определение :sstar: :sstar: :sstar: ! Сума народ се пъне и обучава, а ти си го имаш природно. Направо завиждам на себе си, че те познавам :liubov: !

Сега да питам - тухлите за бордюра са вкопани. Как определяш дълбочината, освен с всяка следваща тухла? Имаш ли някакъв пиниз при поставянето им, защото едно са паветата и тухлите, друго са камъните с различни форми и дебелини (там смятам, че е значително по-сръткаво). Слагаш ли под тях нещо друго - пясък, найлон, геотекстил - и не се ли разместват с времето, ако не слагаш?

Кокош е феноменална във всичките си емоции и настроения, почувствах я като цялостно куклено представление. Обира поредните овации след галерията снежни образи :sclap: :slove: ! Най-интересното е, че всички чувства се изписват с езика на тялото, а аутфита е един път (особено сърцераздирателните подметки :sheart:)!

За градината... ами няма думи просто, само стоя и гледам в захлас :sbrokenheart: ..................
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7385
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 836 пъти
Получил благодарност: 1604 пъти

Re: Дворът на Люб, и още работи...

Мнение от ljuboznatelna »

Ами аз след такива думи се изчервявам :oops:

Да похваля Любознателен, защото желанието и усилията са общи, даже неговите повече, защото отнася тежката част.
Ама почакай да видим колко ще ми тревяса зеленчука първо :lol:
Да ти кажа, тревичката придава спретнатия вид. Това е смеска, която остана от друго място, и даже престоя повече от година, та не знаехме дали ще поникне. Сяхме в края на ноември. Тя, естествено, не поникна тогава. :mrgreen: Мисля, че се показа януари, или в началото на февруари. Сахара. Не зная издържа ли на суша, обаче как расте като има вода... :shock: Два пъти по-бързо от другата, която имаме. Спорт, или там каквото е останало от смеската. Два пъти седмично казвам - Отивам да кося Сахара.
Аз редих само бордюри. То другото не е и наредено, под колата имам предвид, само са нахвърляни.
Изобщо не се старах на тухлите. Там имаше трева неравномено, минах с лопатата да отсека линия. Малко си помогнах с едни арматури, за да докарам права линия, защото аз съм цар на изкривените редове! :D
После махах чимове с лопатата, защото ми трябваха, това беше най-мъчителната част, но ти май няма да си пазиш махнатата трева :). И после взех една тесличка, и прас прас разчопках пръстта там и леко задълбах.То си беше и задълбано, защото чимът излиза с малко пръст. И след това редих тухлите така, че към тревата да стърчат най-много 2см. Не знам дали нямаше да е по-добре направо да ги изравня, но не ми се искаше тревата да ги превзема твърде бързо. Откъм зеленчука не е от значение как ще е. Като кача косачката с едната страна върху тухлите, отдолу тревата остава малко по-дълга. Ако искам да се постарая повече, минавам плътно до тухлата, и засега не личи нещо да остава, но с времето сигурно ще започне да личи, и ще я качвам така или иначе. Като намествам тухлата, с ръката слагам или махам пръст, докато ми хареса. Нищо специално, ако ще го правиш, ще хванеш сама най-лесния начин.
Ако се наложи, ще ги преправям малко след време. Слагането е много бързо, може би и видът почва помага. Много съм доволна, че преместихме там зеленчука, идеална е почвата! И след дъжд не е кална и лепкава, а в същото време не е много пропусклива и задържа влагата,и е една мекичка...
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7385
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 836 пъти
Получил благодарност: 1604 пъти

Re: Дворът на Люб, и още работи...

Мнение от ljuboznatelna »

Да отида пак на зеленчука. Покрая са се насяли много макове, оставих всичко, което видях. Ще опитам да насея там и лайка, или маргаритки. И това Елводи ако се спаси, ще е супер. То е най-зле от всички спасени, но видях, че пуска нов прираст на няколко места.

Изображение

Другата ми лудост е лапада.Оставих всичко, което не пречи много. Къде едногодишни, къде двугодишни. И със семе оставих. Днес покривам голата земя с окосена трева, и ММ ме предупреждава - там, под лапада не слагай! :lol:

Има там насадена и липа.Нея пък откога я искам! Много съм разочарована, че цветът е на двугодишни клонки, искаше ми се да я режа без много да му мисля.

Изображение

Картофите ми, покълнали от обелките в компоста, вече никнат навсякъде! :D Оставила съм два-три по-големи, но прочетох, че се вадя след три месеца, май няма да ги изчакам.

Вие виждали ли сте чайна роза с първи цъфтеж над два метра? Днес, минавайки край нея, се запитах - дали пък 12 години не режа катерач като чаен хибрид? :hmmm: Вярно, че я режа високо, защото все нещо ѝ пречеше да види слънцето, но пък над два метра е малко множко. (под нея е Кардинал Хюм)

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”