Какво сготвих днес

Изкушения за лакомници и гурмани.
Аватар
ичиконти
Виенско кафе
Мнения: 485
Регистриран на: Юли 28, '21, 17:15
Местоположение: Севлиево
Дал благодарност: 151 пъти
Получил благодарност: 140 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от ичиконти »

Ако вариш компот-до извиката на гърлото. При бульона вода не слагаш, щото вече си сложил вода до покриване на месото. Просто изливаш топлия бульон в буркана до извивката. Запечатваш. Месото отделяш. Връщаш в тенджерата, докато е топла запечатания/затворен буркан. Ако е хувава и с дебело дъно, не подлагаш нищо отдолу. Наливаш 3 пръста гореща вода и отново газ. Водата не е над капачката, а 3 пръста над дъното. Така спестяваш и време до завиране, и енергия. На буркана му е все едно дали ще ври при 120 гр в течна или газообразна среда, пълна с водна пара. Температурата и налягането са едни и същи при двата метода. Не ти трябва да миеш тенджерата между варенето на месото и стерилизирането на буркана, защото при повторното варене, на мазнината след изваждането на буркана-горещ, можеш до й капнеш почистващ препарат. А мазен буркан се мие лесно- гладко стъкло. 3 в 1 сваряване на месо, стерилизиране на бульон, частично миене.
Изображение
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5296
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 129 пъти
Получил благодарност: 124 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Daniela Pargu »

Благодаря ти от сърце !Изясни ми се в подробности!
Много обичам бульон и ме е яд като изхвърлям - ще се възползвам още утре !
:ieeemyzh:
Аватар
ичиконти
Виенско кафе
Мнения: 485
Регистриран на: Юли 28, '21, 17:15
Местоположение: Севлиево
Дал благодарност: 151 пъти
Получил благодарност: 140 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от ичиконти »

Храня сина и за това всеки ден му правя по нещо.
Салата маруля-главеста, от купешко семе за 40 ст. оставена сама да се засее от миналогодишната. Репички от семка Френска закуска, пак за стотинки. Домашен лук и стрък чесън+оцет, олио, щипка захар, сол на вкус.
Изображение

Изображение
И пилешки крилца на скара.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Изображение
Аватар
ичиконти
Виенско кафе
Мнения: 485
Регистриран на: Юли 28, '21, 17:15
Местоположение: Севлиево
Дал благодарност: 151 пъти
Получил благодарност: 140 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от ичиконти »

Сироп/сок от бял бъз.
Изображение
Аватар
kannamy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1448
Регистриран на: Яну 16, '12, 16:36
Местоположение: София/Богьовци
Дал благодарност: 12 пъти
Получил благодарност: 56 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от kannamy »

Изображение
Супка от агнешка главичка.За тези които не им харесва ще има сандвич на шеФчето
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7798
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2704 пъти
Получил благодарност: 1531 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от pepelqshka71 »

Пиле качаторе.

Изображение
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7798
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2704 пъти
Получил благодарност: 1531 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от pepelqshka71 »

Да дам отзив за пилето - НЕ ми хареса. Твърде много вкусове ми се бият в чинията. Сушени домати, маслини, босилек... абе не е моето.
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5769
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 2045 пъти
Получил благодарност: 2448 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Тутти »

Изображение

Чакам гости за обяд. Много вкусно предястие направих, хапва се леко топло или студено. Харесвам опцията да е студено, за да съм готова на спокойствие по-рано.
Две малки тиквички, или една голяма се настъргват или смилат едро на блендер. Шепа натрошено сирене, шепа натрошен или настърган кашкавал, черен пипер, див лук (може и пресен), копър, чесън на прах, малко някаква любима подправка (сложих малко лют червен пипер), две яйца, оризово брашно или овесени ядки.
Пече се на 180 градуса около 30 минути. Направих го във формички за мъфини. Разбърква се и се разпределя във формички. Няма нито сода, нито бакпулвер, яйцата вършат тази работа да набухват сместа.
Поднася се с кисело мляко.
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4911
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 374 пъти
Получил благодарност: 319 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Di_Va »

Тутти, тиквичките изцеждаш ли ги, преди да добавиш останалите продукти?
И брашното дали може да бъде различно от оризово, или само овесените ядки са алтернативата?
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5769
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 2045 пъти
Получил благодарност: 2448 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Тутти »

Di_Va написа: Юни 2, '24, 17:54 Тутти, тиквичките изцеждаш ли ги, преди да добавиш останалите продукти?
И брашното дали може да бъде различно от оризово, или само овесените ядки са алтернативата?
В рецептата прочетох, че се изцеждат, но аз не ги изцеждах. Харесвам по-влажни храни.
А брашното сигурно може да бъде различно, защо не? В рецептата пишеше за овесени ядки, затова ги замених с оризово, това имах. Гостите много харесаха това предвестие, аз също.
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”