Краставици

Модератор: Миша

Публикувай отговор
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4865
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 47 пъти
Получил благодарност: 631 пъти

Re: Краставици

Мнение от ivko69 »

Не съм некакъв експерт,ма пък може ли да треперете за всяко петънце по листата...Бааси..
Аватар
ugod
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1467
Регистриран на: Авг 22, '17, 22:27
Местоположение: Birmingham uk
Дал благодарност: 182 пъти
Получил благодарност: 240 пъти

Re: Краставици

Мнение от ugod »

Какво да ти кажа, просто ме попита.:)
Аватар
ugod
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1467
Регистриран на: Авг 22, '17, 22:27
Местоположение: Birmingham uk
Дал благодарност: 182 пъти
Получил благодарност: 240 пъти

Re: Краставици

Мнение от ugod »

Оказа се,че може да е Бактериален пригор/ъгловати петна/И Могат да се използват , Шампион ВП – 0,2%. Пръскането при младите растения се повтаря през 7-10 дни. В по-късна фаза от развитието на растенията, пръсканията са през 15-20 дни. Но вече Дитан М 45 – 0,2%, Манкоцеб 80 ВП – 0,25% са забранени.А до сега в гората ли са били,че са ги лицензирали.Май всичко е бизнес .Спират нещо и след време с други име на по висока цена.
Аватар
ugod
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1467
Регистриран на: Авг 22, '17, 22:27
Местоположение: Birmingham uk
Дал благодарност: 182 пъти
Получил благодарност: 240 пъти

Re: Краставици

Мнение от ugod »

Днес откъснах първата краставица.Краставиците са сети на 16 април .
Изображение
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17062
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 142 пъти
Получил благодарност: 485 пъти
Обратна връзка:

Re: Краставици

Мнение от Миша »

Тук Ивко е прав, ъгловатите петна при краставицата не са проблем, обикновено при засушаване и повишаване на температурите се самоограничават, медните препарати могат да ги ограничат, но в много малка степен, изчистването на старите листа обикновено е достатъчно.
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Клеър
Баш кафе майстор
Мнения: 2963
Регистриран на: Май 30, '18, 22:26
Дал благодарност: 1772 пъти
Получил благодарност: 1737 пъти

Re: Краставици

Мнение от Клеър »

От една седмица вече берем доволно краставички . Имам краставички на три места за да не се опрашват . Крокодили на едно място , хибриди на друго място и на трето място са Бистришките . Отдавна съм нямала брашнеста мана по краставичките , но преди два дена зърнах на един корен , съвсем в началото , днес вече целия ред е нападнат , ако ви кажа колко красиво изглежда в началото . Доматите също ме побъркват с разни и разнообразни болести и не спирам да търгам цели корени , трябваше да реша какво да правя . Днес реших , че ще пръскам и така и така ще пръскам , наред всичко , забърках адска смес с която ще напръскам след 7 дни пак .
Ако ще се спасяват да се спасяват , ако ли не , изоставям всичко и което оцелее , ако нещо се спаси ще е добре дошло .

Ето ми ги краставичките от тази вечер , обрах малки , големи , всичко което може да се яде , защото три дни на а да се яде .
Изображение

Домати нямах време да снимам , нито желание .

Напръсках със следните препрати , за който е интересно .

Флинт макс 5 г
Лието 5 г
Валмек 8 мл
Моспилан 6 г

Всичкото туй в 10 литра вода и затворих очи и пръсках .
Най-много ме е яд за доматите , не за друго , Ами от март ги разнасям като прани гащи , размествам цялата къща заради тях , понякога дори не съм сготвила заради тях , а децата ядат сандвичи . После в градината , колчета , капково , мрежи , колтучене , свързване , вече 7-8 кълбета канап съм похарчила и всеки възможен момент съм при тях и им козирувам , гледам ги все едно бебета и накрая такива благодарности като сервират просто освирепявам . То не че само аз правя това , Ами всички тук и се тюхкаме и се вайкаме , просто не знам .

Знам , трябва да сменяме местата , да въртим продукцията 3-4 години докато пак се върнат обратно , но това в малките градини е невъзможно , да не говоря за оранжериите . Ами туй то , излях си мъките , доматите да са болни , пък ние да сме здрави . Моите домати повечето опряха вече мрежата , която е опъната непосредствено върху колчетата .
Аватар
Хави
Виенско кафе
Мнения: 419
Регистриран на: Мар 10, '22, 18:25
Дал благодарност: 2952 пъти
Получил благодарност: 336 пъти

Re: Краставици

Мнение от Хави »

Каквото такова. Ние да сме живи и здрави. Това е най-важното. При нас вчера мина такава силна градушка. Помоля всичко. Малката ми градинка заприлича на плашило. Доматите и краставичките се развива ха чудесно, а сега кой с връх кой без връх с раздрани листа.Незнам може ли да се направи нещо.
Аватар
ugod
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1467
Регистриран на: Авг 22, '17, 22:27
Местоположение: Birmingham uk
Дал благодарност: 182 пъти
Получил благодарност: 240 пъти

Re: Краставици

Мнение от ugod »

ugod написа: Юни 24, '23, 20:45 Днес откъснах първата краставица.Краставиците са сети на 16 април .
Изображение
Днес дойде реда и на втората краставица и така започваме постепенно.... :)


Изображение
Аватар
ugod
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1467
Регистриран на: Авг 22, '17, 22:27
Местоположение: Birmingham uk
Дал благодарност: 182 пъти
Получил благодарност: 240 пъти

Re: Краставици

Мнение от ugod »

Хави написа: Юни 25, '23, 07:08 Каквото такова. Ние да сме живи и здрави. Това е най-важното. При нас вчера мина такава силна градушка. Помоля всичко. Малката ми градинка заприлича на плашило. Доматите и краставичките се развива ха чудесно, а сега кой с връх кой без връх с раздрани листа.Незнам може ли да се направи нещо.
Ако имаш възможност пръскай веднага с някакъв фунгицид.А още по добре с биопрепарат.Нека Ивко да каже с кой.Той е по тази част, за което благородно му завиждам , че нямам неговите умения с тези препарати.
Аватар
Misi
Кана кафе
Мнения: 646
Регистриран на: Яну 6, '22, 15:13
Местоположение: вила до Дупница
Дал благодарност: 454 пъти
Получил благодарност: 238 пъти

Re: Краставици

Мнение от Misi »

Хави написа: Юни 25, '23, 07:08 Каквото такова. Ние да сме живи и здрави. Това е най-важното. При нас вчера мина такава силна градушка. Помоля всичко. Малката ми градинка заприлича на плашило. Доматите и краставичките се развива ха чудесно, а сега кой с връх кой без връх с раздрани листа.Незнам може ли да се направи нещо.
Нали и на мен се случи същото. Пръскай веднага с медсъдържащ препарат. Ще чакаш колтуците. Загубих 5 корена само, а са около 150 корена домати общо.
Няма ненаказано добро! Добрините се връщат при хората, които ги раздават.
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”