Здравейте!

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Аватар
bongibo
Кафе с мляко
Мнения: 219
Регистриран на: Фев 11, '19, 18:38
Дал благодарност: 428 пъти
Получил благодарност: 383 пъти

Re: Здравейте!

Мнение от bongibo »

:katericka: Днес понащраках набързо, че ме налази жегата. Балконските сакъзчета започнаха да се отсрамват.
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Има още какво да се желае, но и на това се радвам. Ще кача тук и малко доматки, да не спамя в другата тема.

Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение .. Вчера слизаме със съпружето в градината и той :” бе ,какво си направила, кво т’ва чудо?!, то Колтуци, то братя, то пичове.., ква таз джунгла?!)”.. отговарям му:” това по метода на Тутти от форума))”.. е вярно, малко бях прекалила и днес сутринта рано поорязах и понавързах. Имам доматчета вече , имам и цветове навързали и метода с долните Колтуци определено ми допада, пък да видим. Мутантското алено сърце носи китка, от която излиза и лист и колтук, отделно че е 2 метра и стеблото му е като дръжка на лопата, но още няма доматки наедрели :mrgreen:
трепетлика
Кафевар/ка/
Мнения: 749
Регистриран на: Юли 4, '19, 19:30
Дал благодарност: 2008 пъти
Получил благодарност: 110 пъти

Re: Здравейте!

Мнение от трепетлика »

Разкошно , отвсякъде се чувства изобилие !
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7671
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2236 пъти
Получил благодарност: 1247 пъти

Re: Здравейте!

Мнение от pepelqshka71 »

Боги и цветята и доматите са УАУ. Моля те сложи доматените снимки в доматената тема. Не всички ще погледнат тук, а си заслужават тези здрави домати да се покажат.
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
bongibo
Кафе с мляко
Мнения: 219
Регистриран на: Фев 11, '19, 18:38
Дал благодарност: 428 пъти
Получил благодарност: 383 пъти

Re: Здравейте!

Мнение от bongibo »

Жегата е просто нетърпима, но пък почнаха да ми цъфтят телефончетата.Другата година ще заложа повече.Вълшебни са.)
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
bongibo
Кафе с мляко
Мнения: 219
Регистриран на: Фев 11, '19, 18:38
Дал благодарност: 428 пъти
Получил благодарност: 383 пъти

Re: Здравейте!

Мнение от bongibo »

Да поизтупам прахта на таз тема..Приключи градинката за този сезон. Мислех малко арпаджик да метна, но времето много каляво. И като слизам да пускам и прибирам динозаврите ми е едно празно и тъжно, взех та накупих разни семена за другата година. Увериха ме, че ще съобразят срока на годност.Та навзех повечко хибриди: бял патладжан дебна от отдавна. Мисля, че е на Саката.., ран и много плодовит..Тиквички също, жълта( голди)и киви. Дано има повече от тази година.Краставици:тести кинг, тропикал слайсър и алтай корнишоните. Не минах и без Афен, освен ръгби хибридни домати нямах и не ми трябваше да то мисля много.Златен медал пипер и Чорбаджийски рибки и подправки. За подправките изрових два дървени сандъка и се надявам да ги спася от охлювите и мравките. Доматите другата година ще бъдат по- малко и мисля да опитам да им направим нещо като навес с полиетилен. Ще го мъдрим.Иначе не прекопавам, даже доматите ги орязах до долу, не са скубани. Оставила съм босилеците , латинките и невенчетата да си хвърлят семената. Шумата и всички орязани треви, коприви е натрупана в една леха в която хвърлям и кокошата тор и разни хранителни и велпапета. Напролет, ако е станало нещо, ще разхвърлям по лехите или в самите дупки. Имах мушкато в градината, което буквално беше станало колкото мен. Сега са насъбрани в мазето и е едно уютничко като си претакваш зелето и пробваш туршииката ( която тази година стана невероятна) :mrgreen: Изписах фермана, но това е общо взето..
Аватар
bongibo
Кафе с мляко
Мнения: 219
Регистриран на: Фев 11, '19, 18:38
Дал благодарност: 428 пъти
Получил благодарност: 383 пъти

Re: Здравейте!

Мнение от bongibo »

След тежък период, почва лека-полека да мирясват нещата при мен. Крак не боли, главата си е на мястото, значи всичко е наред :mrgreen: .. пролет :tzvetoman: . Изкарали са ми едни селски нарчисчета в градината, от времето на бабата на моя мъж. Пашминката и тя е жива. Дворът не го чувствам мой и не мога да набучкам каквото искам, но май ще довлача два климатиса.подготвям лехи за зеленчуци.. искам и бобена палатка да спретна за дечурлигите. Трябва да подхраня мушките, че ги забравих покрай тез домати :liubov2: .. споделям снимка на идно мижаво каланхоенце ( от Лидл го бях взимала, спасено от щанда с утрепаните растения)
Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
bongibo
Кафе с мляко
Мнения: 219
Регистриран на: Фев 11, '19, 18:38
Дал благодарност: 428 пъти
Получил благодарност: 383 пъти

Re: Здравейте!

Мнение от bongibo »

Исках и една снимка на любимите калинчоци да постна, забравих
Изображение
Аватар
bongibo
Кафе с мляко
Мнения: 219
Регистриран на: Фев 11, '19, 18:38
Дал благодарност: 428 пъти
Получил благодарност: 383 пъти

Re: Здравейте!

Мнение от bongibo »

Все по пролетно започва да става и да ми се стопля душичката :mrgreen: . Замислила съм се за балконските цветя. То, само домати са ми в главата . Мушките малко са ми пооредрели, но ти има. Трябва да ги подхраня и малко подрязване. Искам повече шарения тази година. Имам Кампанела, бяла и се е размножила. Тя върви, но опитвах от лилавата за пореден път и не става и не ще. Не, че няма пак да пробвам. От Кауфланд си забърсах едни ириси. . 2лв пакета, 7броя, имам и едни лаленца и мисля да понаредя в сандъчета. Иначе към края на месеца ще скоча до хоуммакс за петуниики и разни калибрахоенца..
Изображение

Изображение
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2592
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 764 пъти
Получил благодарност: 746 пъти

Re: Здравейте!

Мнение от Lalel4e »

И ти като мен с пролетни трепети, без истински двор..
Аз вече няколко пъти излизам на терасата, която е потънала в безразборни градинарски недомислия, натрупвани с години и, след като се огледам добре, се прибирам обратно :lol:
Не знам откъде да я подхвана! :cry:

От една страна искам просто един ред сандъчета по перваза с дребни, пъстри цветенца (като калдаръмче например), от друга.. ами искам и сукуленти, и маргаритки, и цинии, и бегонии, и макове, и азалия, и няколко растения дундуркам да позаякнат преди да ги преселя в пущинака на оцеляване, искам и макраменце с нещо висящо, искам ВСИЧКО!! :oops:
Аватар
bongibo
Кафе с мляко
Мнения: 219
Регистриран на: Фев 11, '19, 18:38
Дал благодарност: 428 пъти
Получил благодарност: 383 пъти

Re: Здравейте!

Мнение от bongibo »

:chchaa: Хах, лалелче.., не ни е лесно с това ‘ всичко’. Една година, голяма мания с балкона и цветята и разни висулки, катерулки.. беше станал великолепен. Сини лобелии, червени кичести сакъзи, бели петунии.. между тези сандъци, яко калибрахоета ( лимонени, кичести) и вербенки. Само Колибрита и малки феи където не прехвъркаха… и лампички, свещи. Иска си работа обаче. Сега пак се натоквам. Ще смеся и подправки между цветята и някое и друго чери. Взех и една хубава бохо стил тапицерия, да направя нови възглавнички за столовете и масичката да стегна и боядисам…и…
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”