Дворът на Люб, и още работи...

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7376
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 825 пъти
Получил благодарност: 1581 пъти

Re: Дворът на Люб, и още работи...

Мнение от ljuboznatelna »

След като тези купчини ми минаха два пъти през ръцете, за да се натовари/разтовари от единия двор в другия, си казвам - защо пък да е площадка за ръждивите коли,за да не ставали по-ръждиви?
И направих бордюри, за да ми е лесно да кося. Пък и тръбите трябваше да стъпят на нещо, и да не пречат. Затова единия е по-широк.

Изображение

Изображение

Изображение

Мотаеха се и някакви парчета тръби, и ММ завари няколко къси, за да опънем мрежа и да поскрием грозотиите поне лятото със сини грамофончета. Има задача сега да освободи някъде място, и да заварява пак, защото разсадите ми декоративни кратунки поникнаха :D А аз имам задачата някой слънчев ден да боядисвам тръби до припадък :D

Изображение

Тъй като двора беше дълго време неизвестно чий, чистачите на съседа явно са имали разрешението да изхвърлят боклуци в него през оградата, затова дълго се чудих откъде са огромното количество фасове и бутилки. Обаче е нямало актуализация, и в началото на пролетта пльоснаха и една развалена тиква - цигулка. Тя отиде в компостера, и сега какво да видя - там расте тиква! И не само! Обелките от картофи също са покълнали!
В края на зимата разхвърлих полуизгнил компост на редовете с малини, и там ще бера картофи! :hihihi:

Изображение

Изображение

Спасената роза, не само ми харесва, но и много дълго цъфти - вече 20 дни. Чудих се дали е еднократна, обаче виждам, че пуска сега нови шишове с цвят на върха. Вече се чудя дали да я местя на оня пясък, там няма да е толкова хубава. :hmmm:

Изображение
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1079
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 495 пъти

Re: Дворът на Люб, и още работи...

Мнение от ln_none »

Много добре си се сетила за бордюрите, пък и много добре си ги направила :daaa: Зеленчуковата градинка изглежда много обещаващо! Какво е светлозеленото зад касиса?
А моите декоративни и не само кратунки не никнат. Не са разсад, директно го сложих, заедно с тикви цигулки. Тиквите поникнаха преди няколко дена още, от другите - ни следа.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7376
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 825 пъти
Получил благодарност: 1581 пъти

Re: Дворът на Люб, и още работи...

Мнение от ljuboznatelna »

ln_none написа: Май 4, '24, 19:08 Какво е светлозеленото зад касиса?
А моите декоративни и не само кратунки не никнат. Не са разсад, директно го сложих, заедно с тикви цигулки. Тиквите поникнаха преди няколко дена още, от другите - ни следа.
Гулия. Ще бера ядове. На старото място ,уж е извадена, а е почти толкова. И пълзи на един метър.
За туршия я гледам, но Венетка70 каза, че печена е много вкусна! Поне като цъфти, е красива.

Боднах от големите кратуни. Малките изникнаха, пуснаха същински лист, ония ми ти странни семена - не. Не издържах, разрових. Не знам изгнили ли са другите, но в две саксии точно покълваха. Сигурно има някакви бързи начини - стратификация някаква, или просто си чакаш.
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5711
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1893 пъти
Получил благодарност: 2187 пъти

Re: Дворът на Люб, и още работи...

Мнение от Тутти »

Люб, гулията и аз я харесвам, но е голяма нахалница. А зеленчуковата ти градина е мераклийска. Имаш разнообразие, какво да кажа… голяма майсторка си.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7376
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 825 пъти
Получил благодарност: 1581 пъти

Re: Дворът на Люб, и още работи...

Мнение от ljuboznatelna »

Благодаря, Тутти, скромно ще кажа, че никаква майсторка не съм, защото не обичам никак да се занимавам със зеленчуци. Но почвата е хубава като структура и водозадържане, чиста и отпочинала е, очаквам добра реколта. Какъв лук бера само! За толкова години такъв хубав лук не съм имала!
Тази година опитах и грах да насея, защото съм го правила само веднъж, тогава плевелите го удушиха. Аз реших да го копая, и половината го съсякох. :D
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7376
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 825 пъти
Получил благодарност: 1581 пъти

Re: Дворът на Люб, и още работи...

Мнение от ljuboznatelna »

Да си покажа и Кокоша . Голямо дебнене дебнах да уловя някакъйв промеждутък без дъжд.

Кокош е в крак с времето, правен е за кокошка, но прилича на петел, затова има и неутрално име. :D
Когато отива до полога, с изненада намира шарени яйца. Малко е късогледа, но и за да се увери,в това, което вижда, съвсем е забила нос.

Изображение

Помоли ме да отнеса полога на друго място, защото се съмняваше, че е от светлината. Не е. Гледа тъпо.

Изображение

Е не! Не може да бъде! Решава, че трябва да обмисли ситуацията.

Изображение

Но дори като се качи на по-високо, още не е в състояние да погледне отвисоко на нещата, и си остава с отворена уста.

Изображение

Дори няма желание да клъвне пъпките на Callirhoe involucrata , растение, чието име и аз още не мога да запомня. (има го в Зелена пролет, много по-хубаво е от снимките в нета)

Изображение

Кокош е тъжна, дори се е подпряла, за да не се срине.

Изображение
Последно промяна от ljuboznatelna на Май 4, '24, 22:07, променено общо 2 пъти.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7376
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 825 пъти
Получил благодарност: 1581 пъти

Re: Дворът на Люб, и още работи...

Мнение от ljuboznatelna »

Форумът се срива, и от многото цъкания ми изчезна последната снимка с щастливата развръзка. Кокош е примирена и даже леко доволна, че има шарени яйчица. Ето - усмихва се като Джоконда.

Изображение
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7746
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2491 пъти
Получил благодарност: 1378 пъти

Re: Дворът на Люб, и още работи...

Мнение от pepelqshka71 »

Ама Кокош е с токчетаааа :D
Люб, уникална си!!!
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
мечтица
Чист кофеин
Мнения: 5022
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 886 пъти
Получил благодарност: 1585 пъти

Re: Дворът на Люб, и още работи...

Мнение от мечтица »

Ооо,Кокош е прекрасен и ме повдигна настроение :liubov2:
Люб ,уникална си,как ти стига време за всичките тези красоти :sheart:
Светли празници на теб и семейството ти! :gush:
Последно промяна от мечтица на Май 5, '24, 08:22, променено общо 1 път.
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1079
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 495 пъти

Re: Дворът на Люб, и още работи...

Мнение от ln_none »

Честит Великден! Прекрасна Кокош, прилича на Любо от Те :mrgreen:
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”