Дворът на Люб, и още работи...

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
milena_1122
Дълго кафе
Мнения: 144
Регистриран на: Юли 20, '19, 14:34
Местоположение: Свищов
Дал благодарност: 506 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Дворът на Люб, и още работи...

Мнение от milena_1122 »

Според мен дрянът ще стои добре пред къщичката - като продължение на композицията, а и ще дава слънчев нюанс на тази синьо зелена гама🙂
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1356 пъти

Re: Дворът на Люб, и още работи...

Мнение от ljuboznatelna »

В най-грозния градинарски месец няма какво да снимам, местя рози, храсти, подготвям една нова градинка. В тази новата се смени концепцията, от зеленчукова ще става декоративна. Зеленчука отиде на друго място с хубава почва и повече слънце. Много проблеми изникнаха покрай това, защото всичко наоколо е насадено с цел да крие зеленчука, и е един отцепен от цялостния замисъл парцел от около 100 квадрата. За да се обедини си иска сериозно разместване или ликвидация на вече пораснали храсти и дървета, което изобщо не ми се иска да правя. На всичко отгоре от другата страна на улицата започнаха строеж, и от втория ежаж баш там ще надничат, и то редовно, защото на тях им е изток. Което значи, че трябва да садя дървета , за да ми е по-уединено. Продължаваме залесяването значи 😁
Ех, ако знаете съседа зад нас каква гледка има от втория етаж! Само корони на дървета. Късметлия :)

Другият проблем е, че ми трябва мотив за да ходя там достатъчно често, този да наглеждам растенията не ми е достатъчен. Под мотив разбирайте или грижа, или удоволствие. Грижата е по-сериозен мотив, преди там имахме куче, сега имаме разногласия с половинката 🤣
Те не са точно разногласия, просто аз обичам да планирам отдалеч и за години напред, поне 10, а той действа според обстоятелствата. Затова имам два варианта - кокошарник или някаква постройка - или оранжерия, или градинска къща за инструменти (по-скоро склад за боклуци 🤣), или един ретро бус, който обаче първо трябва да се реставрира, а това не зависи от мен и ми бърка плановете. Не че другите неща зависят от мен, но са по-лесни за изпълнение. Плановете за басейн засега отпаднаха, много труд, малко ползване. (искам го вкопан).

И така, след много приказки от които нищо няма да запомните без снимки, да покажа поне чинии :)

Вчера правих гювечета, и понеже е събота (ден за вадене на друг сервиз) не можах да измисля кое цвеке да сложа. Не ми се разбутваше цял сервиз за 5-6 чинии, и изрових едни много интересни, на Китка. Та хапнахме тематично в Габрово (вижте и чашата) И овалната чиния ми е единствена и колекционерска, на нея има Москвич 408 😁. Съответно ММ пие ракията в чаша с количка 🤣 Ми нямам други габровски! 😋
Ножа ми накриво, против уруки 😜 Народа гладен, кадри не повтарям ;)

Знаете ли тази габровска дивотия, дето габровци слагали на коня зелени очила, за да вижда талаша в копанката като сено ;)

Изображение

Изображение
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7671
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2238 пъти
Получил благодарност: 1247 пъти

Re: Дворът на Люб, и още работи...

Мнение от pepelqshka71 »

ljuboznatelna написа: Фев 4, '24, 12:55 ...
Другият проблем е, че ми трябва мотив за да ходя там достатъчно често, този да наглеждам растенията не ми е достатъчен. Под мотив разбирайте или грижа, или удоволствие. Грижата е по-сериозен мотив, преди там имахме куче, сега имаме разногласия с половинката 🤣
Те не са точно разногласия, просто аз обичам да планирам отдалеч и за години напред, поне 10, а той действа според обстоятелствата. Затова имам два варианта - кокошарник или някаква постройка - или оранжерия, или градинска къща за инструменти (по-скоро склад за боклуци 🤣), или един ретро бус, който обаче първо трябва да се реставрира, а това не зависи от мен и ми бърка плановете. Плановете за басейн засега отпаднаха, много труд, малко ползване. (искам го вкопан).

...
Може би защото аз много искам кокошарник, гласува за него, пък и като имаш живинка за обгрижване - щеш не щеш ще ходиш всеки ден поне по 2 пъти до тях.
С нетърпение ще чакам да започнете и ти да ни държиш в течение.

А чинийките и чашките са супер. Както винаги ме изненада.
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1356 пъти

Re: Дворът на Люб, и още работи...

Мнение от ljuboznatelna »

И аз много искам, копринки, те не хвърчат, лесно ще ги огранича. :) Но не помня от колко години съм влюбена ето в тази снимка, от изложението в Челси. И на тази основа си фантазирам отскоро :)

Изображение

Днес във ФБ ми излезе спомен отпреди 12 години. Петльо беше болен, и го взехме вкъщи да го лекуваме. Вкъщи разбирайте в апартамента, още живеехме там. През деня се разхождаше в едно импровизирано дворче, застлано с вестници, а нощем спеше в банята. И имаше първи, втори петли, за радост или ужас на съседите :mrgreen:

Изображение
Аватар
Kakichka
Виенско кафе
Мнения: 447
Регистриран на: Юли 7, '20, 20:28
Дал благодарност: 167 пъти
Получил благодарност: 396 пъти
Обратна връзка:

Re: Дворът на Люб, и още работи...

Мнение от Kakichka »

ljuboznatelna написа: Фев 4, '24, 15:50 Днес във ФБ ми излезе спомен отпреди 12 години. Петльо беше болен, и го взехме вкъщи да го лекуваме. Вкъщи разбирайте в апартамента, още живеехме там. През деня се разхождаше в едно импровизирано дворче, застлано с вестници, а нощем спеше в банята. И имаше първи, втори петли, за радост или ужас на съседите :mrgreen:
Ох, Люб умрях от смях като си представих петела как гордо крачи из апартамента:)
Чакам да видя как ще впишеш 100-те кв.м. в общия кюп, а иначе залагам и аз на кокошарник.
При мен днес много вятър и много камъни, но ще пиша по-късно в моята тема. Айде да е топло вече, викам вече, че искам да видя зелено из двора.
Добрата фея, която понякога се превръща в луда кравичка. Обичам шарено в розови нюанси, пролетта и вярвам в доброто приятелство.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1356 пъти

Re: Дворът на Люб, и още работи...

Мнение от ljuboznatelna »

Няма да се отървете от сервизите, и неделя е ден за повече старание 😜 Не че не се старая и останалото време, но определено си спестявам покривката и не вадя мелхиорените прибори и цветни чаши и салфетки.
Нищо, че менюто е скромно, важното е да се хапва със стил 🤣
И защото е скромно, извадих един скромен сервиз, който има само супник и дълбоки, и една плитка чиния за кадем.
Или е мострен, или е експериментален, и подозирам че е единствен. На дъното на супника има номер, изписан със злато. Китка, както ѝ казвам Стара Китка. Щемпела е от по-старите, за съжаление няма информация кога е сменен.

Изображение

Изображение

А това са ежедневните, те са по-красиви и от други, но нали са ежедневни, трябва да има разнообразие. И те са стара Китка. Зеленият кант е изключително рядък, и е красив. Имам такава шарка и с кафяв кант - ами не е същото. Независимо, че порцеланът е с мръсен бял цвят, чиниите са много качествени, тънки и леки. Мисля, че са били за износ.Два вида са, защото не ми достигат от един.

Изображение

И последно показвам още нещо много рядко, кръстила съм го овчарчето Калитко, нищо че никъде няма ни овца, ни партизанин 🤣 нямам идея има ли цял сервиз, но определено има няколко серии за торта. В случая - за баница! Консумира се със зелева чорба, не само защото е 1 януари. :D


Изображение
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5631
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1727 пъти
Получил благодарност: 1960 пъти

Re: Дворът на Люб, и още работи...

Мнение от Тутти »

Как така да се отървем от сервизи, като с нетърпение чакам да покажеш още някой такъв съкровищен сервиз?!
Всяка хапка храна, поднесена по този начин е по-вкусна. Много харесвам красиви маси, менюто е почти на второ място, но ти ако на това му казваш скромно…Има и супа даже, празнично си е направо. А ракийката е в чудна каничка. Айряна също.
Всеки сервиз сякаш сменя настроението, прекрасно е да правиш това, което правиш.
alina
Двойно кафе
Мнения: 199
Регистриран на: Окт 7, '21, 14:38
Дал благодарност: 77 пъти
Получил благодарност: 137 пъти

Re: Дворът на Люб, и още работи...

Мнение от alina »

Гледам видео на една японка, навърши 70 години и се премести със семейството си в старата къща на дядо й. Тя казва, че на младините гледаше на старите вещи на баба си, кото на изживелица, демек, демоде..Сега отново откри старите неща за себе си.Даже сложи кимоно, а за да го умееш да сложиш чак на курс по слагането се записват хората..
Та и твоите стари сервизи изживяват нов живот до теб.
Тази японка ме срази с стройната си фигура и младежко желание за живот. Имам чувството, че тези , които не губят любопитството цял живот, не устаряват..запазват дълго младостта. Та и ти си любопитка от сорт любопитните.)))
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10114
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 373 пъти
Получил благодарност: 1037 пъти

Re: Дворът на Люб, и още работи...

Мнение от МГХ »

alina написа: Фев 5, '24, 09:15 Гледам видео на една японка, навърши 70 години и се премести със семейството си в старата къща на дядо й. Тя казва, че на младините гледаше на старите вещи на баба си, кото на изживелица, демек, демоде..Сега отново откри старите неща за себе си.Даже сложи кимоно, а за да го умееш да сложиш чак на курс по слагането се записват хората..
Та и твоите стари сервизи изживяват нов живот до теб.
Тази японка ме срази с стройната си фигура и младежко желание за живот. Имам чувството, че тези , които не губят любопитството цял живот, не устаряват..запазват дълго младостта. Та и ти си любопитка от сорт любопитните.)))
Отдавна съм установила, че хората, които са любопитни /разбирай любознателни, искащи да научават нови неща, извън зоната им на комфорт/ и се движат много, живеят не само повече, но и до края запазват свеж ум и вид.
Колкото до сервизите- прекрасни са и носят много настроение. Някакво спокойствие и непреходност лъха от тях.
alina
Двойно кафе
Мнения: 199
Регистриран на: Окт 7, '21, 14:38
Дал благодарност: 77 пъти
Получил благодарност: 137 пъти

Re: Дворът на Люб, и още работи...

Мнение от alina »

Да, да, любопитните , разбирай любознателните..
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”