Дворът на Люб, и още работи...

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
desunie
Кана кафе
Мнения: 584
Регистриран на: Ное 30, '09, 11:07
Дал благодарност: 205 пъти
Получил благодарност: 108 пъти

Re: Дворът на Люб, и още работи...

Мнение от desunie »

Спойлер
Покажи
ljuboznatelna написа: Яну 14, '24, 21:39 Костният порцелан е много фин, лек и полупрозрачен. По някое време мерихме този на Коста Йорданов, и следващия на Бонония, от една и съща серия. Старият беше по-лек. ;)
А на мен от "Китка", тези са ми от най-любимите!:

Изображение

Сега малко ще ви шокирам, като ви кажа, че зеленото стъкло е ураново, затова свети така.Има луминисценция. Осветено е с утравиолет. (фенерче). Вече се произвежда доколкото знам само в Чехия и Америка, пречистено е максимално и се използва с колекционерска цел.
Чаша ураново стъкло с добавка на 6% от веществото има гама-лъчение, което не надвишава допустимите норми. Въпреки това бета лъчението може значително да надвишава допустимите стойности. За да се избегне неговата дейност, се препоръчва продуктите с добавка на уран да се съхраняват зад стъкло (например в шкафове).
Урановото стъкло има различни оттенъци на зелено, някои стъкларии са като осветени и без да са.
Не очаквам за няколко минути да има силно вредно въздействие върху храната, затова е на масата. Не е като да не сме готвили в алуминий, ползвали силикон и тефлон, боядисана керамика.... :lol:
Оле, тази тема съм я пропуснала и сега я виждам, а гледай какви красоти и разкошества има в нея!

Този комплект е много хубав! Аз имам само купички и купата за салата. Много ми е любима!
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1356 пъти

Re: Дворът на Люб, и още работи...

Мнение от ljuboznatelna »

Първото ми разцъфнало дърво - Viburnum bodnantense. Кукуряците набират скорост. Минзухарчетата днес си бяха свили поличките, защото нямаше слънце. Кокичетата прецъфтяха, малко ирисчета за разкош.


Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1062
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 440 пъти

Re: Дворът на Люб, и още работи...

Мнение от ln_none »

Пролет! Що при мене не идва, като уж съм най на юг :cry:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Дворът на Люб, и още работи...

Мнение от Гео, граф »

Всяка пролет като видя снимките на други съфорумци, се чудя аз в коя България живея и защо при мен сега цъфтят кокичетата и един сорт минзухари, всичко останало си пита ушите :sthinking:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
daneda
Баш кафе майстор
Мнения: 2220
Регистриран на: Мар 14, '12, 11:23
Местоположение: София
Дал благодарност: 1401 пъти
Получил благодарност: 579 пъти

Re: Дворът на Люб, и още работи...

Мнение от daneda »

Не се плаши Гео, не само при теб е така. И при мен са само кокичета, даже и минзухари няма още :cry: , но пък ще им се радваме до по късно - по това време на останалите ще са им цъфнали розите :hihihi:
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1356 пъти

Re: Дворът на Люб, и още работи...

Мнение от ljuboznatelna »

В Пловдив е така, каквато и да е зимата, лятото идва стремително бързо. помням си когато се местих тук за постоянно. Беше 16 април. Тръгнахме в един влажен мъглив,хладен и ветровит ден от Бургас, някои дървета бяха още не съвсем облистени . По пътя природата се сменяше, ставаше по-зелено и по-зелено. В Пловдив беше слънчево и топло, Спряхме на полето,хвърлих сакото, и набрах букет люляци. Люляците цъфтяха!!!
По стечение на обстоятелствата тръгнах с един сак пролетно-зимни дрехи, само това имах. Оказа се, че тук няма какво да нося. И пукнат лев нямахме, безработни, и всичко се къташе за жилище, защото тогава тук бяха по-скъпи отколкото в Бургас. Спешно поправихме ръчната шевна машина, взех един намален плат за къса рокля, купих една тънка рокля от втората употреба, чехли на токчета (ми кък!), от най-масовия пазар тениска ,къси панталони и джапанки, и с това изкарах сезона. ММ беше безработен дълго време, защото е висшист, и му личи, а тогава се търсеха хора само за физическа работа, и не искаха да го вземат. Беше ясно, че ще офейка при първа възможност за по-добро. А и дете гледахме. Той пък използва свободното време за да направи основен ремонт на апартамента. Много ми е кадърен.
Аз се уредих с връзки в един шивашки завод 😁. В началото бях в бродерията, и имах една единствена колежка на смяната, много различни бяхме, никакви общи теми, пък и двете бяхме малко темерути, не приказваме много. И какво, какво, тя ме пита - Ти какво готвИ? Пък аз все едно и също въртях, домати с ориз, картофи, боб и леща 😁 Голяма скука.
Сега показвам маси. Променят се нещата :)

Почти липсва преход тука. От зима става лято, и от лято - зима. Напоследък и зимите не са зими, само лято и есен се сменят.
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5631
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1727 пъти
Получил благодарност: 1960 пъти

Re: Дворът на Люб, и още работи...

Мнение от Тутти »

Много хубаво разказваш. И градината, и масите, и ястията са за”браво”. Забравих за снежните човеци и за преведеното от теб ръководство как се прави перспективата в градините, от която аз се учих и сполучих.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1356 пъти

Re: Дворът на Люб, и още работи...

Мнение от ljuboznatelna »

Честита ви Баба Марта!!!
По този повод ММ си е купил този сервиз на Китка. Аз много се противих, но той като каза - като мартеничка е, искам го за баба Марта! И така, на 1-ви март винаги сме бели и червени :)

Изображение
alina
Двойно кафе
Мнения: 199
Регистриран на: Окт 7, '21, 14:38
Дал благодарност: 77 пъти
Получил благодарност: 137 пъти

Re: Дворът на Люб, и още работи...

Мнение от alina »

Мило любознателно момиче, твоите резници глог Скарлет сложих част в саксии с почва и те пускат вече листенца, а преди държах ги във вода с укоренител.Не мога да видя корените им..А няколко оставих да вкореня на селото. Тези , които са в саксии, ще ги къткам, докато не станат за градината.Благодаря ти.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1356 пъти

Re: Дворът на Люб, и още работи...

Мнение от ljuboznatelna »

alina написа: Мар 2, '24, 07:36 Мило любознателно момиче, твоите резници глог Скарлет сложих част в саксии с почва и те пускат вече листенца, а преди държах ги във вода с укоренител.Не мога да видя корените им..А няколко оставих да вкореня на селото. Тези , които са в саксии, ще ги къткам, докато не станат за градината.Благодаря ти.
О, няам защо! Може би пускат листенца, защото са на топло? Аз нямам никакъв опит с вкореняване на резници, освен едни върбови и брезови клонки, които забих като колчета за оградка. Вкорениха се и разлистипа, дори брезата беше бодната обратно на растежа :lol: Затова и не знам какво да те посъветвам, може би е добре да орониш част от пъпките, за да не изпарява много? Не помня колко пъпки бяха и дали пък не са малко, само предположение.
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”