Градината ни - комично

Аватар
jozefin
Кафе машина
Мнения: 4459
Регистриран на: Дек 5, '09, 10:28
Местоположение: Ловеч, 200 m надморска височина, умереноконтинентален климат
Дал благодарност: 103 пъти
Получил благодарност: 327 пъти

Градината ни - комично

Мнение от jozefin »

Как ще опишете недостатъците на градината си комично, но !! само с едно-две изречения!! :mrgreen:
Може и по една снимка да сложите, за да се подсетим за коя градина иде реч :D :oops:

Моята :mrgreen:
Един правоъгълник с пожълтяла, изгоряла трева и 40 градуса, които те блъскат в главата :D
Изображение
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Градината ни - комично

Мнение от Гео, граф »

Ако започна да разказвам какви комедии съм сътворявала през годините в градината, книга ще напиша - дай ми на мен глупости да правя :lol: :lol: . На прима виста се сещам как си отчувах от резник роза ругоза, чаках я няколко години да цъфне - не ще и не ще гадината. Питах някъде из темите и ми се обясни, че тя не се реже. Ма казвайте ги тия работи, бре! Аз всяка есен я фризирам като чаен хибрид, оставям клечки по 25-30 см и даже загърлям, щот нали съм виждала по парковете :srofl: :srofl: ... Ето снимка от 2013, на четири или пет години дърта роза

Изображение

Излезе малинова. Когато спрях да я режа естествено :nod:

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31690
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1032 пъти
Получил благодарност: 2435 пъти

Re: Градината ни - комично

Мнение от Мария Николова »

В градината ми няма нищо комично.
Тя си е трагична :sbrokenheart: :glupav:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
jozefin
Кафе машина
Мнения: 4459
Регистриран на: Дек 5, '09, 10:28
Местоположение: Ловеч, 200 m надморска височина, умереноконтинентален климат
Дал благодарност: 103 пъти
Получил благодарност: 327 пъти

Re: Градината ни - комично

Мнение от jozefin »

Мария Николова написа: Яну 16, '23, 20:10Тя си е трагична :sbrokenheart: :glupav:
:lol:
Трагичното да го представим комично.

Всички градини във форума са много хубави, но все има по нещичко което собственикът не си харесва. Или не е :mrgreen: :mrgreen: .
Аватар
Клеър
Баш кафе майстор
Мнения: 2890
Регистриран на: Май 30, '18, 22:26
Дал благодарност: 1359 пъти
Получил благодарност: 1334 пъти

Re: Градината ни - комично

Мнение от Клеър »

В нашата градина , по-правилно даже двор , всичко е комично в моите очи , а в други може да изглежда трагично . Зависи от гледната точка . Първо всичко е на вили и могили , разперкано , домати на чело на редовете с рози , ириси със зелен лук и салатки , рози с люти чушки , по средата на полянката тази година обърнахме един голям правоъгълник и направих няколко лехи с пипер и бамя . На две очевадни места стърчат два ярко сини бидона за капковото , по средата на двора скалпираната албиция стърчи . По средата на двора е изцопана стара постройка която ползваме за кокоша къща . Огради образно казано нямаме . На едно място мрежа ,, на друго място тухли наредени , на трето място има една стена , а отзад стърчи друга , от другия край правим някаква измислена ограда със скороста на костенурка . Така изобщо не ми изглежда в скоро време да имаме някаква прилична градинка , за това нека е повече комична , така я приемам за да не се ядосвам , а да ме разсмива . Важно е доматите да стават :lol: , а то пък като опъна и мрежата отгоре им съвсем цирка става със завършен вид .
lilaby
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1214
Регистриран на: Окт 24, '15, 20:19
Дал благодарност: 356 пъти
Получил благодарност: 264 пъти

Re: Градината ни - комично

Мнение от lilaby »

Аз ако започна да описвам тук ... по-добре своя тема да отворя. Накратко - аз се опитвам да я облагородя, тя не се дава. Упорита аборигенка. Трънки, глогинки, дренчета, скала, махонии, къпини, червена детелина, тежка глина, мокри, студени зими, пролет трева до кръста, сухо и горещо лято с инфрачервени лъчи като чук по главата и горелка по листата. За 7 години няма едно кътче да става за снимка - не се получава група, екипност. Един - два лидера и останалото смотаняци и нефелници. Ама нали са живи, за разлика от други... Само в сенчестата под дъбовете растенията преживяват добре и последната година и иглолистните вървят добре :stiskam: , но още на нищо не приличат. Впрочем, докато беше обрасла с трънки изглеждаше по-добре, та все съм в чуденка ако нищо не бях подхванала дали нямаше да е по-добре. От семейството на никой не му харесва там и вече не помагат :helllp:
Аватар
may4o
Кафе с мляко
Мнения: 294
Регистриран на: Авг 13, '14, 23:15
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 54 пъти
Получил благодарност: 141 пъти

Re: Градината ни - комично

Мнение от may4o »

:D и при мен е траге комично.
Жега лятото, глина, или много дъжд и гъби в райграса
И понеже много обичам малини ми стана идея фикс да си отглеждам. Насях с гордост няколко корена, изобретих напояване с туби ама неее.
Примирих се и опънах капково. Малини вече има, ама как да се зеносва празното пространство. Та моя гениален ум роди: ще сея чери и люти чушки между малините. Ама имам е капини и хризантеми всички накичено на един ред капково.Абе ......селянка от градски тип.
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”