ИРИС (Iris germanica) 2023

Заключено
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7671
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2239 пъти
Получил благодарност: 1247 пъти

Re: ИРИС (Iris germanica) 2023

Мнение от pepelqshka71 »

Снимки ще има, но може и на живо да ги видиш. Само няма да се каня, че като се зареча нещо и винаги плановете се сменят. Септември ходим на море и миналата година решихме на връщане от Поморие да минем през Пловдив да си купим кученце (настоящата Лейди). Бях решила да минем през Нова Загора да те видим за час на по кафе и после отпрашваме за Пловдив. Да, ама не. Собственика на развъдника искаше да сме преди 11 часа при тях, че трябвало да води детето на зъболекар. А после на ММ не му се връщаше до Нова Загора и отпадна. Та така - да сме живи и здрави само.
И още веднъж ти благодаря, че ми приставаш на акъла. Обичам те щурчо :liubov:
И да не съм спам
Мисля, че това е 13.4. Неистово синия от теб
Изображение
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1031 пъти
Получил благодарност: 2435 пъти

Re: ИРИС (Iris germanica) 2023

Мнение от Мария Николова »

Винаги ще се радвам, Вили, да идете на море и да се отбиете за час на връщане доволни и щастливи в Нова Загора на кафе! :gush: :ieeee: :ieeee: :ieeee:
Да, това е Неистово синият - както го кръсти на време Юлето - Juls - от Пловдив. Навремето трябваше да освободя мякго за фрасЕтата и разпратих напълно 3 реда към 25-6 сорта ириси.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1031 пъти
Получил благодарност: 2435 пъти

Re: ИРИС (Iris germanica) 2023

Мнение от Мария Николова »

Клеър, преписах си на ХН всичко, което си писала за торенето на ирисите на предната страница
Утре задачата ми на деня ще е да открия бавно отлагащия се тор. :katericka:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7671
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2239 пъти
Получил благодарност: 1247 пъти

Re: ИРИС (Iris germanica) 2023

Мнение от pepelqshka71 »

Клеър написа: Май 30, '23, 22:17 ... Като видях миналата година това и на есен ги наторих с бавно отлагаща тор , февруари пак . ...
Клеър, имам осмокот - ще стане ли да ги наторя наесен?
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
Клеър
Баш кафе майстор
Мнения: 2884
Регистриран на: Май 30, '18, 22:26
Дал благодарност: 1356 пъти
Получил благодарност: 1325 пъти

Re: ИРИС (Iris germanica) 2023

Мнение от Клеър »

Да , разбира се че става , само че Осмокота е много скъп и не бих го хабила за ирисите , които са голямо количество . Купувам най- обикновен , най- евтин искам да кажа , бавно освобобдаващ тор . Разфасован по 3 кг за около 8 лева .
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7671
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2239 пъти
Получил благодарност: 1247 пъти

Re: ИРИС (Iris germanica) 2023

Мнение от pepelqshka71 »

Тенкю. Купих повече осмокот, а саксиите не са много и ми остана, та ще го разхвърлям наесен.
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1031 пъти
Получил благодарност: 2435 пъти

Re: ИРИС (Iris germanica) 2023

Мнение от Мария Николова »

Не можахме да се разберем с агрономката, собственичка на магазина за торове като казвам бавно освобобдаващ тор какъв точно тор съм искала. Накрая взех ярамила, че може за всичко да се използва.
Рових из разни ХН и намерих следното, преписано от някакъв източник през 2011 г.
" За ирисите ниско съдържание на азот. 8-6-12, или 7-5-12, или 6-4-10."
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
мечтица
Кафе машина
Мнения: 4958
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 797 пъти
Получил благодарност: 1309 пъти

Re: ИРИС (Iris germanica) 2023

Мнение от мечтица »

Поледни ириси от днес,още ден ,два и при мен прецъфтява тази красота :snif:
Изображение Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение Изображение

Изображение Изображение

Изображение Изображение
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Аватар
мечтица
Кафе машина
Мнения: 4958
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 797 пъти
Получил благодарност: 1309 пъти

Re: ИРИС (Iris germanica) 2023

Мнение от мечтица »

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5631
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1727 пъти
Получил благодарност: 1960 пъти

Re: ИРИС (Iris germanica) 2023

Мнение от Тутти »

Има един нов от тази сутри, украинче, досега ме го бях видяла цъфнал, бях ги засадила на неподходящо място и затова гледах само листа . За първи път ми е да им видя нежните цветове в различни нюанси. Всички са много високи, този е 1,60 м. Върлини с нежни цветове, любими са ми. Имената ще им науча, пазя си списъка от поръчката.

Изображение

Изображение

Изображение
Заключено

Обратно към “Градински цветя и растения”