Нашите градини 2023

Заключено
Аватар
borislava.kirilova
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1147
Регистриран на: Мар 29, '19, 22:20
Местоположение: с. Комощица, на 14км от гр. Лом
Дал благодарност: 721 пъти
Получил благодарност: 914 пъти

Re: Нашите градини 2023

Мнение от borislava.kirilova »

Зеленко, благодаря ти! Преди време го коментирахме, тук ли във Фб ли, не помня. Мисля, че си е обикновен стробус, без сорт. Закупен е от местен разсадник и там в никой случай, преди 10 години не е имало сортове. От 3 години се намесвам съвсем дискретно в оформянето. Допада ми ниваки като подход и прилагам мой прочит на това изкуство. Иначе казано махам вътрешни слаби клончета, за да е добре проветрението и ако има нещо необичайно израснало, да стърчи или виси. Иначе той си се подрежда според условията доста добре. Свещи до сега не съм чупила, не ми се е налагало.
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5057
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 268 пъти
Получил благодарност: 1339 пъти

Re: Нашите градини 2023

Мнение от Lilly »

градинарски поздрав - като за последно преди зимата
идва ред на кулинарните теми и на доматите - и в двете направления никаква ме няма :D
Преди години, доколкото помня, това беше време на големите поръчки . Но май те отидоха в историята.
Изображение
Аватар
borislava.kirilova
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1147
Регистриран на: Мар 29, '19, 22:20
Местоположение: с. Комощица, на 14км от гр. Лом
Дал благодарност: 721 пъти
Получил благодарност: 914 пъти

Re: Нашите градини 2023

Мнение от borislava.kirilova »

Lilly, прекрасна зимна композиция! При мен отвориха първи цветове кукуряците. Сега вечнозелените са в силата си и всяка година с голяма радост ги обикалям. Вярно, темпото на сезона е бавно, но в никой случай няма да е съвсем зима, като гледам прогнозите. И да, ритъма на живот се промени, с новите закони големите поръчки отидоха в историята. Но сезонът предразполага към мечти, творчество, пренареждане на това, което не ни е допаднало миналия сезон. Сигурна съм, че всички имаме в момента по някоя мечта за новия сезон'24 и все още макар и със скромни поръчки, може да се пазарува от много места, знаеш. Явно тези 2 седмици преди празниците, официално трябва да ги обявят за Голямата предколедна депресия. В работата на всеки - зор, подготовка за празничните дни - зор, навън сумрачно и студено - зор, ако се налага да се пътува и по пътищата - зор. :D И това в момент, когато ми се иска да спра с тичането. :chchaa:
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4891
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 352 пъти
Получил благодарност: 279 пъти

Re: Нашите градини 2023

Мнение от Di_Va »

Изображение

Изображение

С днешна дата!
И кокиченцата (само тези, дето са в съдове някакви) се готвят!

Изображение


Изображение

При мен кукуряците са отново пълен провал - 3 или 4 изчезнаха, остана само подаръкът от Аурелия :tzeluvka: !

Уф, страшна драма с големите снимки от телефон! :lol: Алис, едва днес успях...

Лили, надявам се Боби да е права и много от хората да са затрупани със служебни, предпразнични и всякакви други ангажименти :stiskam: ! Не ми се иска това толкова хубаво пространство да опустее, защото тук е хубаво, топло, красиво и спокойно :sheart: :sheart: :sheart:!
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5057
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 268 пъти
Получил благодарност: 1339 пъти

Re: Нашите градини 2023

Мнение от Lilly »

Di_Va написа: Дек 14, '23, 18:23
Лили, надявам се Боби да е права и много от хората да са затрупани със служебни, предпразнични и всякакви други ангажименти :stiskam: ! Не ми се иска това толкова хубаво пространство да опустее, защото тук е хубаво, топло, красиво и спокойно :sheart: :sheart: :sheart:!
Това , че е кротко , не е съвсем лошо . Помня няколко зими с големи форумни разправии - няма работа в градините , на всички им е скучно , липсва ни слънцето , времето мрачно и депресивно - и всичко това избиваше в едни не много мили размени на лощо настроение.
А липсата на големи поръчки не се дължи на промяната на законите. Просто това е много , много работа , която дори не може да бъде оценена от участниците, защото никога не са го работили и престава нямат какво стои зад една поръчка. Пландорекс отпадна / и слава богу :D
Големите поръчки на Шмид, на иглолистните .. голям купон падаше , но да се разпределят , опаковат и замъкнат до куриер няколко палети с растения вече не е купон. И желаещи да го направят няма.
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4945
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 128 пъти
Получил благодарност: 67 пъти

Re: Нашите градини 2023

Мнение от къщичка »

Di_Va написа: Дек 14, '23, 18:23 Изображение
Това Carsten ли е и ако да, кое от двете и другото кое е?
Ех, ама какъв въпрос завъртях :)
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4891
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 352 пъти
Получил благодарност: 279 пъти

Re: Нашите градини 2023

Мнение от Di_Va »

къщичка написа: Дек 14, '23, 23:44 Това Carsten ли е и ако да, кое от двете и другото кое е?
Ех, ама какъв въпрос завъртях :)
Едното - по-голямото е Carsten, а другото е Little gold star. Първият ми Carsten загина и там за първи път видях, как корените са подвити и опитват да растат навътре, което разбира се не се получава и растението бавно загива. До тогава знаех, че иглолистните не обичат да им разбутваш корените и когато садях растение от саксия, го засаждах в земята, без да пипам корените. Вече постъпвам по различен начин - разплитам корените, разпервам ги в страни и така засаждам.
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10040
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 629 пъти
Получил благодарност: 1125 пъти

Re: Нашите градини 2023

Мнение от greeneyed »

Наваля се вече, хайде стига толкова за декември, напои и дезинфекцира, догодина пак. :dovolen:

Изображение
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6024
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2090 пъти
Получил благодарност: 1206 пъти

Re: Нашите градини 2023

Мнение от alys »

Ехаа, Грийни, много красиво при тебе. При нас няма сняг.
alina
Двойно кафе
Мнения: 199
Регистриран на: Окт 7, '21, 14:38
Дал благодарност: 77 пъти
Получил благодарност: 137 пъти

Re: Нашите градини 2023

Мнение от alina »

Както гледам ирансите канали Ютуб и там вали сняг..Иранците му се радват, като деца играят на топки, даже големите хора..))) Как се казва дъб, който има дълги жълъди? Той е ядлив, май..Има ли подобен в България? Иранците пекат го, и също суров дават за храна на овцете и кози..
Заключено

Обратно към “Градини и дизайн”