Цветята на Мария

Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1030 пъти
Получил благодарност: 2427 пъти

Re: Цветята на Мария

Мнение от Мария Николова »

Лили, да сте живи и здрави клечката и ти! :wooow2: :wooow2: :wooow2:
Да й се радваш все така и като стане дърво със стебло, широко колкото китката на ръката ти! :angelche:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1030 пъти
Получил благодарност: 2427 пъти

Re: Цветята на Мария

Мнение от Мария Николова »

Оказа се, че моите лястовички още са тук. :ieeee: :ieeee: :ieeee:
Преди минути видях как една направи няколко кръга над ирисите и после кацна на кабела от къщата - към навеса. Почива си така на три пъти.
Това значи, че е излюпена през това лято, учи се да лети. Уморява се бързо и се нуждае от почивки, докато заякне и се приготви за дългия път заедно с мама към топлите страни.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7671
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2236 пъти
Получил благодарност: 1247 пъти

Re: Цветята на Мария

Мнение от pepelqshka71 »

Мери, лястовичките отглеждат 2 люпила през сезона. Моите са над входната врата. От първото люпило ни се отчуваха 4 лястовичета, а от второто 2 (бяха 4, но в големите жеги 2 бяха изхвърлени от гнездото и ги намерихме умрели). И да, сега се учат да летят вторите. Миналата седмица едното ни потомче се опитало да лети и го намерих пред вратата( как не го е изяла някоя котка- абе късмет). Влади взе стълбата и го върна в гнездото. Ми научиха се. Сега през деня ги няма (или като се прибера от работа около 17 часа), но към 20,30 се чуват как врякат здраво. Имам чувството, че мама ластовица все вика по НМ :D
Хайде, пОздрави от моите лястовички на твоите и дано се съберат на юг.
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1030 пъти
Получил благодарност: 2427 пъти

Re: Цветята на Мария

Мнение от Мария Николова »

Всички сме виждали как лястовичка подава в гнездото с човката си храна на лястовичето с жълто край човката.
Но току що видях нещо невиждано :o - мама лястовичка се доближи в полет до щерката лястовичка и й подаде в човката храна, след което всяка продължи на някъде.

Май както при хората, и при тях децата на мама си остават деца, колкото големи да са пораснали. :chchaa:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1030 пъти
Получил благодарност: 2427 пъти

Re: Цветята на Мария

Мнение от Мария Николова »

Изображение

Това е снимка на 5-6 лястовички, които са успели да излезат извън кадъра, докато ги фиксирам и свАря да ги щракна. :chchaa:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
dung
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1783
Регистриран на: Апр 16, '15, 15:04
Местоположение: Раднево
Дал благодарност: 178 пъти
Получил благодарност: 151 пъти

Re: Цветята на Мария

Мнение от dung »

Мария, виж какво си имам :wooow2:

Изображение

Само един цветонос е, но привечер из цялата градина се усеща уханието ѝ. :ieeee:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1030 пъти
Получил благодарност: 2427 пъти

Re: Цветята на Мария

Мнение от Мария Николова »

Изображение

Много се радвам, Дани! :wooow2: :wooow2: :wooow2:
Моите са в саксия вътре на прозореца.
Преди две години забравих да ги извадя от земята и на пролет под земята намерих каша - измръзнали. :glupav:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2592
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 764 пъти
Получил благодарност: 746 пъти

Re: Цветята на Мария

Мнение от Lalel4e »

Офф, мойте таз година за пръв път извадиха два цветоноса, ама ни напред, ни назад - стоят на пъпки от две седмици. Тъкмо мислех че и аз ще се похваля… Да взема сигур да ги наторя! В една голяма саксия са, че от чудене де да ги садя, накрая - на терасата.
Аватар
Polin
Кафе машина
Мнения: 4445
Регистриран на: Ное 15, '15, 20:55
Местоположение: гр.Летница,обл.Ловеч
Дал благодарност: 2170 пъти
Получил благодарност: 1006 пъти

Re: Цветята на Мария

Мнение от Polin »

Lalel4e написа: Сеп 6, '23, 11:41 Офф, мойте таз година за пръв път извадиха два цветоноса, ама ни напред, ни назад - стоят на пъпки от две седмици. Тъкмо мислех че и аз ще се похваля… Да взема сигур да ги наторя! В една голяма саксия са, че от чудене де да ги садя, накрая - на терасата.
Ами те са си за саксия, Лече :daaa: И поливки по-често и на слънце :liubov2:

Моите и тази година не щЪт да цъфтят :snif:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1030 пъти
Получил благодарност: 2427 пъти

Re: Цветята на Мария

Мнение от Мария Николова »

Не помня кога съм разпращала лучета, но цъфтят само най-едрите. Юношите и бебетата грябва да пораснат някоя-друга година.
Не са като латинките - сееш на пролет и през лятото цъфтят. :hihihi:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Публикувай отговор

Обратно към “Снимките - да се похвалим!”