Йога

За здрав дух в здраво тяло - здравословно хранене и въпроси, диети, съвети за красота.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1031 пъти
Получил благодарност: 2434 пъти

Йога

Мнение от Мария Николова »

Смешно е точно аз да отварям темата "Йога", но исках да поздравя всички, които практикуват този начин на живот.
Попадна ми пред очите и искам с уважение да споделя с вас името на традиционна йога практика, както е пояснено:
Поздрав към слънцето познат и като сурия намаскар.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 238 пъти

Re: Йога

Мнение от Breda »

Мерииии :gush: :D
Никога не е късно,оня ден в студиото дойде една 70 -год англичанка Маги.Скри ни топката :chchaa:
Инак има си вече такава тема

viewtopic.php?f=9&t=26&start=105

Сурия намаскар не е практика,а комплекс от асани (пози),които се правят в определена последователност,няколко повторения

Изображение

Сурия Намаскар подобрява настроението, увеличава работоспособността, преодолява проблеми със съня, има изключителен ефект за подобряване на работата на ендокринната система и на храносмилането.
Подорява равновесието и най-вече развива умствената концентрация и осъзнаването на всеки момент. Загрява и стимулира цялата мускулатура на тялото, подобрява осанката, изгаря мазнини от коремната област и талията.
Това е и една от практиките, която се препоръчва на по-раздразнителни хора, които лесно се гневят и избухват. Те могат да изпълнят и повече повторения с динамично темпо.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1031 пъти
Получил благодарност: 2434 пъти

Re: Йога

Мнение от Мария Николова »

Спечели ме с премахването на тлъстините по талията!
Видях нещо за "Спортни дрехи" и отворих нова тема. Моля за извинение! :sblush:

Дано Джонката премести двете мния на мястото им ида заличи ненужното тема
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Публикувай отговор

Обратно към “Здраве и красота”