Стратегии за оцеляване: с или без досадните реклами.

Тук пишете всичко, което виждате като проблем или бихте искали да се смени. Отваряйте нова тема за всеки проблем - след като го оправя, ще трия съответната тема.

Как желаете форумът да се издържа финансово?

От само себе си, чрез реклами
5
26%
Хибридно, чрез дарения и ограничен брой реклами
11
58%
С наша помощ, чрез дарения и никакви реклами
3
16%
 
Общо гласове: 19

Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10776
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 243 пъти
Получил благодарност: 460 пъти
Обратна връзка:

Стратегии за оцеляване: с или без досадните реклами.

Мнение от botan »

Тази тема е за да се измъдри и избистри подходяща стратегия за финансовата компонента свързана с поддръжката на форума активен и е в резултат от тази дискусия от тук и надолу

Може да гласувате с три отговора в анкетата и може да ги промените без ограничение, ако се измисли и друг вариант моля да ме сръчкате, да го добавя като опция към отговорите.

Ще се радвам, ако се включите към анкетата и с коментари и предложения, защото колкото по-голяма извадка имаме, толкова по-добре.

Моето лично мнение е, че рекламите ме дразнят, особено на мобилната версия и предпочитам да ги няма или да са ограничени, но аз имам възможност да влизам от дъжд на вятър, така че моето мнение не може да се сравни по тежина с това на активен потребител. За мен рекламите са добър източник на финанси, но единствено като помощно средство, защото все пак сме модерни хора и са измислени всякакви магарии, които намалят тяхната ефективност. ;)
Insta: ex_hort
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Стратегии за оцеляване: с или без досадните реклами.

Мнение от libra »

Много сайтове имат възможност за дарение, написано най-отгоре. При нас е доста удобно малка сума да се събира с поръчките. Който иска, може да плаща по банка.Аз съм за, макар, че тук рекламите не ме тормозят, както на други места.Някъде, буквално, не можеш да прочетеш статия от закриване на екрана от множество реклами.
Получила съм много от форума, което не би се измерило с няколко лева.
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5057
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 268 пъти
Получил благодарност: 1339 пъти

Re: Стратегии за оцеляване: с или без досадните реклами.

Мнение от Lilly »

Аз имам на компютъра AdBlock и рекламите не ме тровят. Ако някой сайт настоява да си дезактивирам блокера, просто пропускам сайта. И във форума ми е все пет има ли , няма ли реклами. Въпреки че точно за форума съм махнала AdBlock. Много ме дразни това , че сайтът много забива. Когато влизам просто да погледна и екранът зависне, излизам и няма проблем. Но когато искам да пусна ЛС и не успявам да го направя 1 ч., и го пиша 10 пъти и всеки път сайтът блокира, мииии....не се радвам. Моето впечатление е, че тези проблеми се дължат на рекламите. Но не съм IT човек, така че не съм 100% сигурна дали съм права. Вероятно има и други неща , които могат да се направят, за да не забива така, но няма как да възлагаме такива задачи за без пари.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Стратегии за оцеляване: с или без досадните реклами.

Мнение от Гео, граф »

Прочетох дискусията в другата тема. Рекламите разбира се са адски досадни, но неизбежни като смърта и данъчните (шегувам се де 8-) ). Светът се променя и щем, не щем свикваме с него такъв, какъвто е. Това е положението. Ботан е прав - не може да се разделят съфорумците по някакъв признак, особено пък платили и неплатили, защото не такава е идеята на мястото. Аз твърдо съм за хибридното му поддържане - който има желание, ползва често форума, има нужда от него и хората тук, винаги може да изпрати някаква сума било към поръчка, било директно към банкова сметка. И да, Либра също е права, тук не е чак толкова пренаселено с реклами като други сайтове, направо си е поносимо (като свикнеш 8-) ). Така че нека си вървят разумно количество реклами, а останалите 100-200 активни членове да преценят за себе си каква сума могат да отделят. Защото сме наясно, че от 4400 регистрирани потребители реално действащи са именно 100-200 човека.
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11814
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 148 пъти
Получил благодарност: 189 пъти
Обратна връзка:

Re: Стратегии за оцеляване: с или без досадните реклами.

Мнение от johnstalker »

Lilly написа: Юни 6, '22, 13:33 Аз имам на компютъра AdBlock и рекламите не ме тровят. Ако някой сайт настоява да си дезактивирам блокера, просто пропускам сайта. И във форума ми е все пет има ли , няма ли реклами. Въпреки че точно за форума съм махнала AdBlock. Много ме дразни това , че сайтът много забива. Когато влизам просто да погледна и екранът зависне, излизам и няма проблем. Но когато искам да пусна ЛС и не успявам да го направя 1 ч., и го пиша 10 пъти и всеки път сайтът блокира, мииии....не се радвам. Моето впечатление е, че тези проблеми се дължат на рекламите. Но не съм IT човек, така че не съм 100% сигурна дали съм права. Вероятно има и други неща , които могат да се направят, за да не забива така, но няма как да възлагаме такива задачи за без пари.
Това със забиването няма да се оправи със спирането на рекламите. Причината е на друго място. Декларирам, че причината за това не е и в натовареността на сървъра. ;)
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10776
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 243 пъти
Получил благодарност: 460 пъти
Обратна връзка:

Re: Стратегии за оцеляване: с или без досадните реклами.

Мнение от botan »

Аз също не мисля, че проблемът при Лили се корени точно в рекламите, но съм сигурен, че допринасят не малко за фрустрацията.
За хората, които са на вън и имат слабо покритие, или за хора, които са в чужбина и имат ограничени места и време на свободна връзка, или за други, които имат възможност да хвърлят само един поглед между спирките или в почивките тези реклами представляват бариера, която не е за подценяване.
Insta: ex_hort
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11814
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 148 пъти
Получил благодарност: 189 пъти
Обратна връзка:

Re: Стратегии за оцеляване: с или без досадните реклами.

Мнение от johnstalker »

Пробно ще огранича част от рекламите. :) Ще кажете дали се забелязва. :daaa:
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Стратегии за оцеляване: с или без досадните реклами.

Мнение от libra »

Aз нямам проблеми със забиване, макар че сме селски интернет. Чета предимно от лаптоп, но от телефон не ми е невъзможно да си ползвам форума. И, аз мисля, че на Лили й е другаде проблема, предполагам от скоростта. Впрочем понякога, някои големи снимки по-бавно ми зареждат.
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8507
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 853 пъти
Получил благодарност: 656 пъти

Re: Стратегии за оцеляване: с или без досадните реклами.

Мнение от Shami »

Проблема не е само при Лили.При мен го има същото зацикляне при пращане на лично съобщение.
Бави се много,направо ми забива,наново пращам.Но не всеки път е така.Понякога бързо и безпроблемно става всичко.
Незнам на какво се дължи.Мислех си досега,че при нас има проблем.С твърде много техника сме,вече сме с три рутера или четири. Да четири са.Децата играят на някакви игри онлайн ,там на отбори мисля и всяко зацикляне и забавяне е сещате се. Във всяка стая има компютри и трябва да има интернет навсякъде.Отвънка също.Ползваме един доставчик,телефоните си ги пазят за в работата и университета.
Незнам вече от колко места мога да дърпам интернет.Като ми се бави и ги питам защо ,даже ми изключва от само себе си, ми казват,че съм свързана някъде си откъдето тегля по-слаб нет.Трябвало да си прехвърля мрежата .
Та вече незнам ,може и при мен да си е проблема.Да кажат и другите как е при тях и имат ли подобни проблеми.
При мен е на периоди.
Иначе рекламите не ми пречат,не ме и дразнят.Зяпам дрехи ,мебели и такива ми ги и въртят. :lol:
Последно промяна от Shami на Юни 6, '22, 21:51, променено общо 1 път.
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10114
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 373 пъти
Получил благодарност: 1037 пъти

Re: Стратегии за оцеляване: с или без досадните реклами.

Мнение от МГХ »

При мен е наред, но плащам за интернет с по-висока скорост, а рекламите ми са предимно Вивре или Емаг, т.е. поносимо.
Публикувай отговор

Обратно към “Технически проблеми и предложения”