Цветно ми е, Зорниче

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Зорниче
Kафенце
Мнения: 17
Регистриран на: Фев 11, '22, 09:33
Дал благодарност: 92 пъти
Получил благодарност: 1 път

Цветно ми е, Зорниче

Мнение от Зорниче »

Привет от една млада (по дух) цветарка с малък стаж! Чета публикациите ви ежедневно, то тук си е цяла вселена, вие сте дългогодишни градинари и идеи и опит - много.
Преди две години семейството ни се сдоби с къща и градина, като по-голямата част от двора е с райграс (грижа на мъжката част), а площта около къщата е моя работа. Не живеем за постоянно там (до Варна) и затова бях решила да заложа на саморазсаждащи се, многогодишни, самоотглеждащи се растения (момина сълза, здравец, ирис, люляк и т.н.). На първото място, което изчистих от милите майстори, засяли го обилно с гвоздеи, счупени керемиди, тухли и найлончета (още намирам), с голям мерак засадих форзиция. Много ми харесва! Услужливи съседки щедро ме снабдиха с различни цветя и така лека-полека взех да забравям първоначалната си идея за мързеливо цветоотглеждане. Ами променям се за хубаво, мисля 🙂. Имам винки, розмарин, хортензии, ириси, хости, хойхери, а наесен засях и доста лалета, минзухари, еремурус, алиум и други красотички. Дори понакупих и семена за едногодишни: турта, грамофонче, слънчоглед... Та, хубаво ще ми е да се обогатявам на цветна тематика (овощна засега - не 😉). На етап "проба-грешка" съм. Вече започнах да откривам пробойни.
Виждам, че сте позитивни, забавни и много се подкрепяте. Това много ме радва, чудесна група сте!
Бъдете здрави и цветни, вие и градините ви! 🌷
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2592
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 764 пъти
Получил благодарност: 746 пъти

Re: Цветно ми е, Зорниче

Мнение от Lalel4e »

Ейй, и на мен ми е цветно! :wooow2:
Добре дошла, чакаме снимките!! :potekoha:
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1357 пъти

Re: Цветно ми е, Зорниче

Мнение от ljuboznatelna »

Добре дошла! Чудесно е, че си се ориентирала към самонасаждащи се непретенциозни растения!
И аз чакам снимки! :)
Нищо не прочетох за рози? :)
iv.tarlen
Баш кафе майстор
Мнения: 2384
Регистриран на: Юни 7, '16, 16:45
Местоположение: Казанлък

Re: Цветно ми е, Зорниче

Мнение от iv.tarlen »

Здравей и от мен!Четене му е майката, иначе в един момент проба-грешка, само ще изпразваш семейната хазна и все ще си недоволна.Успех и много радост ти желая! :tzeluvka:
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1062
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 440 пъти

Re: Цветно ми е, Зорниче

Мнение от ln_none »

Ние сме позитивни, забавни и много обичаме да гледаме снимки :hihihi: Привет!
Зорниче
Kафенце
Мнения: 17
Регистриран на: Фев 11, '22, 09:33
Дал благодарност: 92 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Цветно ми е, Зорниче

Мнение от Зорниче »

Здравейте! Ще опитам да кача няколко снимки, това е първи опит, надявам се да се получи. Малко ми е постна градинката и редички растенията, но малко по малко ще се наредят нещата. :daaa:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
dung
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1783
Регистриран на: Апр 16, '15, 15:04
Местоположение: Раднево
Дал благодарност: 178 пъти
Получил благодарност: 151 пъти

Re: Цветно ми е, Зорниче

Мнение от dung »

Добре дошла, Зорниче :tzvetentze:
Хубава градинка ти се заформя :daaa:
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2592
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 764 пъти
Получил благодарност: 746 пъти

Re: Цветно ми е, Зорниче

Мнение от Lalel4e »

Здраей отново от мен, аз онзи ден бързах да съм първа - някой да не ме изпревари :mrgreen: та драснах само два реда, ама аз само с толкова не мога да остана току-тъй.. :angelche: Те пък съфорумците не се изтрепаха да ти пишат в темата, за което насмалко да тръгна да са разправям :svekurva: , ама айде, от мен да мине, пролет е, разбираемо е да не можеш да ги прибереш от градините.
И аз като теб съм с градина "Не живеем за постоянно там", даже изобщо не живеем, щото то и няма къде... засега. Един пущинак е, ама тя историята е много дълга, пък аз като започна да я разказвам, става безкрайна :lol: та няма да те занимавам сега :D
Зорниче написа: Апр 13, '22, 18:00 ..Малко ми е постна градинката и редички растенията, но малко по малко ще се наредят нещата. :daaa:
Малко по малко, след 3-4 годинки ще пускаш ей този емотикон: :wooooowz: и ще пишеш "Нямам мястооооо!!" :D
Много спретната градинка, чудесно начало!
А снимчиците може да се публикуват в по-голям размер по следния начин:

Когато ги качиш в поста, натискаш бутон "Преглед"

Визуализираните снимки отварятш в нов прозорец/подпрозорец (със скрол-бутона или десен бутон - отвори в нов...)

Отиваш в новия прозорец/подпрозорец, там снимката е с по-голям размер. Цъкаш десен бутон върху нея и от падащото меню копираш линка/адреса на изображението (Copy Image Link или Copy image address, а на български не знам точно как е, предполагам нещо от сорта "Копирай адреса на изображението")

Връщаш се в мнението и тук има един много важен момент, който не бива да пропускаш: Преди да пейст-неш/поставиш копирания линк, натискаш иконката с планинките и слънцето от горната лента над полето за писане. В текста трябва да ти излезе ето това: [ img] [ /img] (само че без интервалите) и курсорът ще остане между двете [img]. Там трябва да поставиш линка.

Когато отново натиснеш "Преглед", ще видиш дали си се справила :)
Зорниче написа: Апр 11, '22, 18:05 ...На първото място, което изчистих от милите майстори, засяли го обилно с гвоздеи, счупени керемиди, тухли и найлончета (още намирам), с голям мерак засадих форзиция. Много ми харесва!
:lol: Тук доста хора са преминали през фазата пречистване на пръстта... На кого са му докарали пръст, смесена с боклуци, на кого майсторите са садили не каквото трябва, а при мен "майката природа" засадиал огромно количество камъни, та направо пресявам с едни щайги...
Форзиция и аз много харесвам и вече обмислям сдобиването си с нея :daaa:


Услужливи съседки щедро ме снабдиха с различни цветя и така лека-полека взех да забравям първоначалната си идея за мързеливо цветоотглеждане. Ами променям се за хубаво, мисля 🙂.
Много за хубаво се променяш, да знайш! :daaa:
Добръ старт, дерзай! И питай - тук повечето от нас са неуморни да повтарят (пишат) едно и също по безброй пъти :mrgreen:


Виждам, че сте позитивни, забавни и много се подкрепяте. Това много ме радва, чудесна група сте!
Абе уж сме такива... :angelche: Ама се случва и да се посдърпаме, няма да се плашиш ;)

Бъдете здрави и цветни, вие и градините ви! 🌷
И ти също, мило Зорниче! :tzvetentze:
Аватар
макс
Кафе машина
Мнения: 3732
Регистриран на: Ное 13, '13, 15:08
Местоположение: София
Дал благодарност: 26 пъти
Получил благодарност: 52 пъти
Обратна връзка:

Re: Цветно ми е, Зорниче

Мнение от макс »

Добре дошла, Зорниче  :tzvetentze:
Хубава градинка ти се заформя ,ще стане още ПО стига да имаш желание.🥰💕💕
Аватар
daneda
Баш кафе майстор
Мнения: 2220
Регистриран на: Мар 14, '12, 11:23
Местоположение: София
Дал благодарност: 1401 пъти
Получил благодарност: 579 пъти

Re: Цветно ми е, Зорниче

Мнение от daneda »

Добре дошла и от мен! Радваме се на всяко ново попълнение! Страхотна градина се заформя и ще става все похубава, но най-важното е на теб да ти харесва!
Показвай повече и разказвай на воля!
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”