Краспедия

Sheytan
Kафенце
Мнения: 15
Регистриран на: Авг 30, '21, 18:05

Краспедия

Мнение от Sheytan »

Здравейте! Нова съм във форума и като цяло с градински цветя съм новак. Имам питане за тези маргаритоподобни австралииски цветя. Щом ги видях и си взех пакетче семена. Лятото още пробвах, но покълна слабо и в градината има само 2 хилавки с по няколко листа. Дават го зона 8 и по-топло, но оцеля. То и зимата не беше много студена. Насях го скоро и покълна масово. Въпроси имам ммого, така, че който има опит, моля нека сподели за отглеждането му!
Аватар
dung
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1783
Регистриран на: Апр 16, '15, 15:04
Местоположение: Раднево
Дал благодарност: 178 пъти
Получил благодарност: 151 пъти

Re: Краспедия

Мнение от dung »

Преди 5-6 години си бях поръчала семена на краспедия 'Goldstick'. Много добре покълнаха в къщи в саксията, но като ги преместих в градината оцеляха само няколко месеца. Изобщо не успяха да цъфнат.
Бях дала разсад на приятелка - цветарка. При нея успяло да цъфне едно мижаво цветче и също всички растения загинали още първата година.
Семената май ги поръчва Миша. Ако тя погледне темата, сигурно ще ти даде по-полезен отговор.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1030 пъти
Получил благодарност: 2426 пъти

Re: Краспедия

Мнение от Мария Николова »

Никакъв опит, момичета, но няма съмнение - или идете да засеете семената в Австралия, или докарайте Австралия тук. :chchaa:
Преди години струпах купчина камъни за една китка, която расте в полите на Памир и смятах, че нужните условия са осигурени.
Бях безсилна "само" да наподобя температурата, въздушната влажност и часовете слънчево огряване :ufff:
Китката, естествено, се гътна, защото в тукашното поле 50 см. по-високо си е нищо и половина. :lol:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Sheytan
Kафенце
Мнения: 15
Регистриран на: Авг 30, '21, 18:05

Re: Краспедия

Мнение от Sheytan »

Малко раздвижване след дооста време. 2 цвята от едно от двете краспедии. Расте доста бавно. Място припек, песъчлива почва. Презимува 2 зими. За нещастие останалия разсад ми го унищожи котка.

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Редки екзотики”