Отглеждане на картофи- Батати

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
ugod
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1435
Регистриран на: Авг 22, '17, 22:27
Местоположение: Birmingham uk
Дал благодарност: 157 пъти
Получил благодарност: 203 пъти

Re: Отглеждане на картофи- Батати

Мнение от ugod »

Ивко , какво да ти кажа, понякога ние правим неща не толкова за печалбата, колкото за самата тръпка.
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4825
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 567 пъти

Re: Отглеждане на картофи- Батати

Мнение от ivko69 »

Съгласен съм,така е.. :daaa:
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6024
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2090 пъти
Получил благодарност: 1205 пъти

Re: Отглеждане на картофи- Батати

Мнение от alys »

Много бързо се развиват разсадите. Може да бучна в оранжерията. Сигурно ще им е студено. На вкус едните са като тиква, и то сладка. Хубаво е да има малко разнообразие.
Аватар
ugod
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1435
Регистриран на: Авг 22, '17, 22:27
Местоположение: Birmingham uk
Дал благодарност: 157 пъти
Получил благодарност: 203 пъти

Re: Отглеждане на картофи- Батати

Мнение от ugod »

alys написа: Апр 27, '22, 00:14 Много бързо се развиват разсадите. Може да бучна в оранжерията. Сигурно ще им е студено. На вкус едните са като тиква, и то сладка. Хубаво е да има малко разнообразие.
Алис не разбрах какво искаш да бучнеш в оранжерията батат ли?Ако е батат, то той започва да расте много буйно и ще ти създаде проблем.Поне така мисля.
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6024
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2090 пъти
Получил благодарност: 1205 пъти

Re: Отглеждане на картофи- Батати

Мнение от alys »

Не знам какво друго да правя с разсадите (батат имам предвид, нали темата е за батати), а до средата на юни изобщо няма да оцелеят във вода. В кофички ли да ги насадя? Ама и там какви ще ги вършат месец и половина. Навън е студено, а вътре растат много бързо. Ти в какво ги насади, в торф или смес някаква? Сега имам място вкъщи, защото командировах доматите в оранжерията.
Аватар
ugod
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1435
Регистриран на: Авг 22, '17, 22:27
Местоположение: Birmingham uk
Дал благодарност: 157 пъти
Получил благодарност: 203 пъти

Re: Отглеждане на картофи- Батати

Мнение от ugod »

Направих така, картофите ги зарових до половината в две пластмасови кутии от сирене.Почва и компост , като почвата е двойно повече.Тук в Бирмингам не съм купувал торф.Отрязвам примерно няколко резника с връх, като оставям само два листа, другите ги премахвам и след това поставям за няколко дена във вода за да си пуснат коренчета.Имах например отрязани резници , само на разстояние два листа.Гледам,че след като се вкоренят ,след известно време си излиза ново връхче от почвата След това засаждам в кофички. Може да режеш и от вкоренените резници.За да не стават много големи и дълги.Не е добра идеята да стоят във вода.Когато поливам доматите с много разредена тор , поливам и тях.
Аватар
Краси Лазаров
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1336
Регистриран на: Сеп 17, '13, 08:06
Местоположение: София
Дал благодарност: 25 пъти
Получил благодарност: 84 пъти

Re: Отглеждане на картофи- Батати

Мнение от Краси Лазаров »

Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6024
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2090 пъти
Получил благодарност: 1205 пъти

Re: Отглеждане на картофи- Батати

Мнение от alys »

Имам дълги лиани - още са на батата, не съм ги отчупила. Дали ще пуснат корени, ако ги сложа във вода? Всъщност, мога да пробвам с една дългучка, а другите да ги начупя и пак да сложа във вода. Оставих ги да си растат от батата, защото не ми се занимаваше с разсади.
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6024
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2090 пъти
Получил благодарност: 1205 пъти

Re: Отглеждане на картофи- Батати

Мнение от alys »

Някои си имат корени, въпросът е дали ще се прихванат, като са дълги и имат ли нужда от тази листна маса.

Изображение
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6024
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2090 пъти
Получил благодарност: 1205 пъти

Re: Отглеждане на картофи- Батати

Мнение от alys »

Питах царицата на зеленчуците Мария :tzeluvka: дали има смисъл от дълги резници за бататите и тя твърдо каза НЕ. Така че начупих през три листа и сложих във вода да пускат корени. Докато дойде време да ги насадя, ще са пуснали корени.
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”