Капково напояване за плодове и зеленчуци - съвети, мнения и въпроси.

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
b_ignatov
Виенско кафе
Мнения: 342
Регистриран на: Дек 5, '21, 23:30
Дал благодарност: 16 пъти
Получил благодарност: 39 пъти

Re: Капково напояване за плодове и зеленчуци - съвети, мнения и въпроси.

Мнение от b_ignatov »

Под гредите има 3-4 метров куп със сено, което няма как да премахна към този момент. Като взема бидона тия дни, ще умувам отново. Има ли и най-малка опасност.....няма да го качвам там.
penkeler
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1698
Регистриран на: Мар 19, '15, 21:30
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 51 пъти
Получил благодарност: 306 пъти

Re: Капково напояване за плодове и зеленчуци - съвети, мнения и въпроси.

Мнение от penkeler »

Решението си е твое и надявам се си даваш сметка, че тези греди не са сложени там за красота, а в момента носят целия покрив, който съвсем не е лек. Ако допълнително ги натовариш с още един тон и то точно по средата, където натоварването е най голямо, да не ти се наложи после да правиш нов покрив?
Аватар
Misi
Кана кафе
Мнения: 634
Регистриран на: Яну 6, '22, 15:13
Местоположение: вила до Дупница
Дал благодарност: 414 пъти
Получил благодарност: 217 пъти

Re: Капково напояване за плодове и зеленчуци - съвети, мнения и въпроси.

Мнение от Misi »

Все някой строител има около тебе. Викни го и му кажи идеята с еднотоновия бидон. Това е най-разумно
Няма ненаказано добро! Добрините се връщат при хората, които ги раздават.
Аватар
b_ignatov
Виенско кафе
Мнения: 342
Регистриран на: Дек 5, '21, 23:30
Дал благодарност: 16 пъти
Получил благодарност: 39 пъти

Re: Капково напояване за плодове и зеленчуци - съвети, мнения и въпроси.

Мнение от b_ignatov »

Така и ще направя разбира се, но мисля че не трябва строител а.........нещо друго беше. Такъв ще идва да гледа къщата, която е в другата част на двора, който е на брат ми. Ще види гредите на гредореда какви са и какво може да се прави с къщата. Мисля че този специалист ще може да ме посъветва. Ако не стане......ще мислим друг вариант.
Аватар
Misi
Кана кафе
Мнения: 634
Регистриран на: Яну 6, '22, 15:13
Местоположение: вила до Дупница
Дал благодарност: 414 пъти
Получил благодарност: 217 пъти

Re: Капково напояване за плодове и зеленчуци - съвети, мнения и въпроси.

Мнение от Misi »

Конструктор се казва специалиста.
Това е най-хубавия вариант.
Няма ненаказано добро! Добрините се връщат при хората, които ги раздават.
Аватар
b_ignatov
Виенско кафе
Мнения: 342
Регистриран на: Дек 5, '21, 23:30
Дал благодарност: 16 пъти
Получил благодарност: 39 пъти

Re: Капково напояване за плодове и зеленчуци - съвети, мнения и въпроси.

Мнение от b_ignatov »

А баш......е такъв ще питам!
Аватар
Misi
Кана кафе
Мнения: 634
Регистриран на: Яну 6, '22, 15:13
Местоположение: вила до Дупница
Дал благодарност: 414 пъти
Получил благодарност: 217 пъти

Re: Капково напояване за плодове и зеленчуци - съвети, мнения и въпроси.

Мнение от Misi »

Що не си направиш от плевнята битово барбекю?
Я виж как двуетажна плевня пълна със слама и долепена до къщата, заради което нямахме достъп отзад на гаража я направихме на бъдещо битово барбекю.

Изображение

Изображение

Още не е готово, че си имам план за ремонтите, който следвам.

Изображение

Мани не се занимавай с тоя бидон да го катериш.
Няма ненаказано добро! Добрините се връщат при хората, които ги раздават.
Аватар
b_ignatov
Виенско кафе
Мнения: 342
Регистриран на: Дек 5, '21, 23:30
Дал благодарност: 16 пъти
Получил благодарност: 39 пъти

Re: Капково напояване за плодове и зеленчуци - съвети, мнения и въпроси.

Мнение от b_ignatov »

Плевнята в един момент ще замине, защото мисля след време да си направя собствена виличка в двора. Така че за сега се ползва за навес и склад. Иначе съм мислил,като махна сеното там да стане нещо.....ама ще видим какво.
penkeler
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1698
Регистриран на: Мар 19, '15, 21:30
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 51 пъти
Получил благодарност: 306 пъти

Re: Капково напояване за плодове и зеленчуци - съвети, мнения и въпроси.

Мнение от penkeler »

b_ignatov написа: Фев 7, '22, 17:03 Плевнята в един момент ще замине, защото мисля след време да си направя собствена виличка в двора. Така че за сега се ползва за навес и склад. Иначе съм мислил,като махна сеното там да стане нещо.....ама ще видим какво.
Не знам какви са плановете ти, нито какви възможности има плевнята да се впише в тях, но според мен ще направиш най голямата грешка а ко я разрушиш без сериозна причина. просто ей така, защото в момента не я намираш за нещо стойностно. Първия проблем с който се сблъсках, когато се преместих тук беше, че няма къде да седнеш даже на едно кафе извън къщи. Всичко е така застроено и разположено, че навесите са далече, а за да добавиш нещо "лятно" прилепено до къщата и лесно за обслужване, трябва да засенчиш съществуващ прозорец, който е значим. Дори един от най важните прозорци на основната къща е над 80% не функционален точно по тази причина. Дори едва сега си давам сметка защо тъста и тъщата предпочитаха пристройките, които пак сега отчитам, че са много по функционални защото целогодишно разходите както за отопление, така и за охлаждане са несравними. Всъщност охлаждане през лятото не се налага, а през зимата се затопля много по лесно.
Проблема при нас, българите е, че си въобразяваме, че вместо да надграждаме по добре е да разрушим всичко предишно и да сложим ново начало. Така се практикува и с всеки имот, а следващия собственик (много често наследник) разрушава всичко и започва пак от самото начало. Личното ми мнение е, че това не е разумно и други народи, които вместо да разграждат надграждат са го доказали. В други държави има замъци и строежи от векове, а при нас дори градежите от първото българско царство вече не съществуват.

Колкото до сеното, мисля, че това е най малкия ти проблем. Изкарваш го някъде навън в двора, на куп изложен на природните условия и само след година или две имаш един вагон от най качествения компост.
Аватар
polyabs
Кафе машина
Мнения: 3452
Регистриран на: Юли 13, '13, 18:15
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 232 пъти
Получил благодарност: 115 пъти

Re: Капково напояване за плодове и зеленчуци - съвети, мнения и въпроси.

Мнение от polyabs »

Да споделя в темата и за нашето капково в градината, понеже чета дебатите . Нашия съд беше качен на 4 варела и го издържаха - един тон пълен с вода ... на снимката се вижда, извинявам се че е лоша и за строителните материали наоколо също, но сме в процес на ремонти още, нямам друга снимка от изминалото лято.

Изображение

А тук е и зеленчуковата градина с капковото и мулчираните с фолио редове. много удобно, задържа влага, няма трева, не копаеш ...

Изображение

Изображение

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”