Нашите градини 2022

Публикувай отговор
Аватар
borislava.kirilova
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1147
Регистриран на: Мар 29, '19, 22:20
Местоположение: с. Комощица, на 14км от гр. Лом
Дал благодарност: 721 пъти
Получил благодарност: 914 пъти

Re: Нашите градини 2022

Мнение от borislava.kirilova »

Декември - в графика и цвят!
Почувствах се изкушена да предам с артистичен поглед тези богатства.
Снимките са от 03.12.2022-04.12.2022

Sambucus nigra Black lace
Изображение

Rose ' Barkarole '®', hybrid Tea rose, Rosen Tantau 1988
По това време на годината преминава 2.50м височина.
Изображение

Carex comans Amazon Mist
Отива му живеенето в градинска кашпа.
Изображение

С годините, доведох планината в полето.
Изображение

Изображение

Geranium Rozanne
Изображение

Hydrangea quercifolia Little honey & Leucothoe Make up
Изображение

Corylus avellana Red majestic - на 5 години
Изображение

Изображение

Deutzia x hybrida 'Strawberry Fields'
Изображение

Hydrangea aborescens Annabelle
Изображение

Rose Clair de plume®, shrub, Massad 2013
Изображение

Miscanthus gracillimus - всяка година по това време, дава цвят в пейзажа.
Изображение

Hydrangea pan. Little Quick Fire ® & Pennisetum alopecuroides Hameln Gold
Изображение

Rose 'Astronomia ® - Meiguimov', shrub rose, Meilland 2006 - плодове.
Изображение
Аватар
Murof
Кафе машина
Мнения: 3115
Регистриран на: Ное 18, '11, 23:57
Местоположение: София
Дал благодарност: 37 пъти
Получил благодарност: 444 пъти

Re: Нашите градини 2022

Мнение от Murof »

Прекрасна пейзажна градина, градина без цименти и бетони...така се прави! :nod:
Нито една градина не е идеална.
Аватар
borislava.kirilova
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1147
Регистриран на: Мар 29, '19, 22:20
Местоположение: с. Комощица, на 14км от гр. Лом
Дал благодарност: 721 пъти
Получил благодарност: 914 пъти

Re: Нашите градини 2022

Мнение от borislava.kirilova »

Murof написа: Дек 23, '22, 18:47 Прекрасна пейзажна градина градина, без цименти и бетони...така се прави! :nod:
Благодаря, Murof! :tzvetentze:
Ние със съпруга ми онагледяваме онази приказка, буклука за едни е съкровище за други. Една част от камъните са изхвърлени каменни бордюри и павета избутани и валирани от тежка техника в калта до пътя, след ремонт на път. Счупени каменни корита за поене на животни, хората ги изхвърлят и се радват, че им чистим двора. По същия начин стои въпроса с дяланите стари каменни стъпала. Отделно колко камиона камък прекарахме, отдавна не помня. А живеем на място, където няма камъче да намериш, да го подритнеш. :D В градината всички материали са естествени - камък, тухли, керемиди, дърво и небоядисано дебело желязо. Даже прибираме счупени грънци, части от вериги ковано желязо и всичко излязло от ръцете на старите майстори. Намираме му местенце и му даваме нов живот. :ieeemyzh:
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2592
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 764 пъти
Получил благодарност: 746 пъти

Re: Нашите градини 2022

Мнение от Lalel4e »

Боре, още веднъж - адмирации!!

А на момичетата от предната страница мога да кажа "Какво сте се закахърили с тези прекрасни градини, бре?!"
Лили, що ти трябва толкова скучно и подредено нещо като примерните снимки, които показваш? :hmmm:
Горската ти градина е вълнуваща през този сезон, а съм сигурна че и през пролетта мен не би ме заболяла главата от шарения! :liubov2:

Това с обмислените градини аз не го разбирам!
Сега, като си имам нов празен (е, почти..) двор на село, като гледам колко имам още да уча и за растенията, и за самия него, то ако трябва да съм търпелива и да обмислям, ще ми отнеме едно 5-6 години само наблюдения и планиране! А животът си тече и аз не бих пропуснала нито една година повече без цветни експлозии около себе си!!
Не ме интересува колко шарена и объркана ще е градината ми, важното е да имам всички растения, които ще ме карат да се усмихвам и да изпълват посещенията ми с цвят и аромат! :hihihi:

Е, ако си имаш консултант или дълбоки, дългогодишни познания, си е съвсем друго.
Аз от 5 години реално се уча, първите две, да речем, още не знаех че се занимавам с градинарство :lol: . Направих сума ти проби, опити-грешки, понаучих туй-онуй за терен тип суха, плитка, камениста, бедна алкална почва и сега налетях на точно обратното: богата, черноземна, дълбока, влажна и плодородна - как да действам, то всичко е наобратно! Дори вредителите са различни! Не бях виждала охлюви, попови прасета, сляпо куче... а на новото място си имам изобилие от всичко! :lol:

Пък тревата да знаете как расте! :lol: :lol: :lol:
Та, започвам отначало...
Успех си пожелавам! Хих!
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5057
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 268 пъти
Получил благодарност: 1339 пъти

Re: Нашите градини 2022

Мнение от Lilly »

Lalel4e написа: Дек 26, '22, 10:44 .....
Та, започвам отначало...
Успех си пожелавам! Хих!
И аз ти пожелавам успех !!!
И това с новото начало е супер . Когато си понатрупал опит и знания, картинката изглежда съвсем различно.
Не се кахъря за градината - работата в градината винаги ме радва, резултатът - не винаги :D Но ние не сме професионални ландшафни дизайнери, така че се учим от опита и грешките си , а често просто вкусът се променя и ако вчера нещо ме е радвало, днес вече не е така.
Акценти от вчера
Изображение
цветът на нандината е точно такъв като на снимката - много е необикновена , и тоя цвят го докарва в края на декември !
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
а това е спирейката криспи - не е паднало едно листенце, но листата са станали топло шоколадово кафяви и пак е красавица
lilaby
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1213
Регистриран на: Окт 24, '15, 20:19
Дал благодарност: 356 пъти
Получил благодарност: 264 пъти

Re: Нашите градини 2022

Мнение от lilaby »

Lilly написа: Дек 26, '22, 22:14
Акценти от вчера
Изображение
цветът на нандината е точно такъв като на снимката - много е необикновена , и тоя цвят го докарва в края на декември !
Изображение
Лили, сподели за нандината - коя е, издържа ли на студ и в коя от твоите градинки расте.
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5057
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 268 пъти
Получил благодарност: 1339 пъти

Re: Нашите градини 2022

Мнение от Lilly »

lilaby написа: Дек 26, '22, 22:57

Лили, сподели за нандината - коя е, издържа ли на студ и в коя от твоите градинки расте.
Nandina domestica, насадена е в горската градина , където определено си е по-студено
Студоустойчива е, справя се с оскъдното поливане без видимо да се оплаква , не боледува , не хваща въшки , а с този червен цвят есен и зима си е истинска сърцеразбивачка :D . Връхните нови листенца тръгват с червени нюанси, но не толкова силно и ярко като есента. При мен е на сравнително сенчесто място, та и не очаквам да прояви пълния си блясък . Но идеалните позиции със сутрешно слънце и обедно засенчване са малко и не мога да събера всички растения там.
gevkati
Баш кафе майстор
Мнения: 2537
Регистриран на: Фев 3, '13, 12:10
Местоположение: София
Дал благодарност: 1038 пъти
Получил благодарност: 1489 пъти

Re: Нашите градини 2022

Мнение от gevkati »

Много харесвам зимната окраска на juniperus lime glow- свети и привлича погледа като магнит. Главна зимна роля има в ложата на the Blues :lol:
Изображение
Аватар
jozefin
Кафе машина
Мнения: 4459
Регистриран на: Дек 5, '09, 10:28
Местоположение: Ловеч, 200 m надморска височина, умереноконтинентален климат
Дал благодарност: 103 пъти
Получил благодарност: 327 пъти

Re: Нашите градини 2022

Мнение от jozefin »

Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5057
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 268 пъти
Получил благодарност: 1339 пъти

Re: Нашите градини 2022

Мнение от Lilly »

lilaby написа: Дек 26, '22, 22:57
Акценти от вчера
Изображение

Лили, сподели за нандината - коя е, издържа ли на студ и в коя от твоите градинки расте.
https://bulland-ltd.com/nandina-domesti ... ica-30-40/
търся си друг сорт нандина и попаднах на тази оферта - цената е супер и май цветът е същият / без гаранция/. Моята е подарък и не зная кой е конкретния сорт.
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”