Нашите градини 2022

Публикувай отговор
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5057
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 268 пъти
Получил благодарност: 1339 пъти

Re: Нашите градини 2022

Мнение от Lilly »

малееее...голям срам, но не мога да се включа нито в плетките, нито в кулинарните теми, и коледни играчки не правя :snif:
но пък много си обичам градините
това е за последно от горската градина - мрачни есенни панорамки
Изображение
Изображение
Изображение
но на тоя мрачен фон ви представям едно прекрасно малко и непретенциозно храстче, което не се впечатлява от календара
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
спирея криспа
да уточня, че подпали тая огнена окраска преди месеци, няма окапали листа
и в зелената си форма е много красива , но есенна окраска е супер невероятна и много продължителна
Изображение
ликвидамбърът е ясен
Аватар
mds777
Баш кафе майстор
Мнения: 2399
Регистриран на: Мар 9, '13, 15:11
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 116 пъти
Получил благодарност: 154 пъти

Re: Нашите градини 2022

Мнение от mds777 »

Ема, Лили, прекрасни багри царят във вашите градини, момичета!
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5631
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1727 пъти
Получил благодарност: 1960 пъти

Re: Нашите градини 2022

Мнение от Тутти »

Lilly, Ема, :worship:
Много разнообразие и красиви съчетания. И на двете ви градините са заобиколени от богата панорама и сякаш са безкрайни. Като едно цяло с планината.
Тази спирея е прекрасна наистина.
Аватар
мечтица
Кафе машина
Мнения: 4958
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 797 пъти
Получил благодарност: 1310 пъти

Re: Нашите градини 2022

Мнение от мечтица »

Лили,спиреята е голяма красавица :woooow:
Не знаех че имаш такива тераски,много ми харесва :daaa:
Понеже моята градина равна,винаги съм мечтаела точно за такива тераси пред къщата,а къщата да е на високо :woooow:
Моя ликвидамбърът от Шмид,втора година,не мога да му се нарадвам :liubov2:
Края на октомври,на новата ми поляна .
Изображение
И сега
Изображение
И подаръка от Лили,лелеее,толкова красив :tzvetoman:
Изображение
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5057
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 268 пъти
Получил благодарност: 1339 пъти

Re: Нашите градини 2022

Мнение от Lilly »

ликвидамбърът е прекрасен, но е очаквано прекрасен - няма интрига
докато моята спирейка просто ми размаза душата от радост тази есен , защото беше неочакван подарък
...
и юката е невероятна - мнооого я харесвам и със застудяването ще става още по-красива със засилването на розовите нюанси
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13717
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 202 пъти
Получил благодарност: 391 пъти

Re: Нашите градини 2022

Мнение от zeleno »

ох , сега и ликвидамбър трябва да купувам :ufff:
и къде , джанам , да го сложа , като набучках ситно , ситно , с плодни дръвчета :hmmm:
lilaby
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1214
Регистриран на: Окт 24, '15, 20:19
Дал благодарност: 356 пъти
Получил благодарност: 264 пъти

Re: Нашите градини 2022

Мнение от lilaby »

zeleno написа: Дек 16, '22, 08:46 ох , сега и ликвидамбър трябва да купувам :ufff:
и къде , джанам , да го сложа , като набучках ситно , ситно , с плодни дръвчета :hmmm:
Не ти трябва... Ще ти мине :hihihi:
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4891
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 352 пъти
Получил благодарност: 279 пъти

Re: Нашите градини 2022

Мнение от Di_Va »

lilaby написа: Дек 16, '22, 09:54
zeleno написа: Дек 16, '22, 08:46 ох , сега и ликвидамбър трябва да купувам :ufff:
и къде , джанам , да го сложа , като набучках ситно , ситно , с плодни дръвчета :hmmm:
Не ти трябва... Ще ти мине :hihihi:
Охх, и аз ще чакам да ми мине, че тез хубости, дето Лили ги показва, са зарибяващи от където и да ги погледнеш! Лили :tzeluvka: !!!
А пък аз място имам доволно много...
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5057
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 268 пъти
Получил благодарност: 1339 пъти

Re: Нашите градини 2022

Мнение от Lilly »

Di_Va написа: Дек 16, '22, 10:04 ===
Охх, и аз ще чакам да ми мине, че тез хубости, дето Лили ги показва, са зарибяващи от където и да ги погледнеш! Лили :tzeluvka: !!!
А пък аз място имам доволно много...
Аз не съм добър пример . Единственото ми забавление остана да си купувам растения. Но това не работи в полза на добрата визия на градината . Пролетно време сърцето ме заболява от шаренията. Пропиляла съм страшно много пари в безмислени покупки. Но за неподготвен човек трябва да мине време , за да избистри концепцията си. Да разбере, че не трябва да се бори с природата / тая битка е обречена/ , да отчете и се съобрази с климата и условията , с възможностите си ..
Ако сега започнах , бих се спряла на подобни решения
Изображение

Изображение

Но за съжаление вече е късно
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4891
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 352 пъти
Получил благодарност: 279 пъти

Re: Нашите градини 2022

Мнение от Di_Va »

Lilly написа: Дек 16, '22, 13:44 ...Пропиляла съм страшно много пари в безмислени покупки. Но за неподготвен човек трябва да мине време , за да избистри концепцията си. Да разбере, че не трябва да се бори с природата / тая битка е обречена/ , да отчете и се съобрази с климата и условията , с възможностите си ..
Но за съжаление вече е късно
Лили, това се отнася в пълна сила и за мен, с тази разлика, че ти към днешния ден можеш да се грижиш адекватно за растенията, които имаш, (а те са от хубави по-хубави, интересни, красиви), а аз продължавам да губя новозакупени растения по най-различни причини, разбира се :lol: ., твоята градина, горската, на мен ми изглежда много добре балансирана и прекрасна, а при мен куп кусури в цялостен план :lol: :lol:
Освен това, когато купихме двора, плановете бяха едни, за добро или не, не успяхме да ги осъществим, после приоритетите де промениха и така...
Иначе много ме радват градини, като тази на Тутти, обмислена от самото начало, кое растение къде да се разположи, какви да са отстоянията, подредбата и т.н. За това се иска или добър собствен поглед, въображение, познания (и контролирана цветарска лакомия) или добър консулнант, на какъвто, до колкото зная, Тутти е имала късмет да попадне, а може и самите те да са били достатъчно образовани за правилния ред при създаване на красива градина.
Аз съм доста хаотична, нямам поглед и въображение в ландшафтните науки :lol: , харесвам си нещо, търся го, купувам, засаждам, не винаги на правилното място и след някоя година установявам, че не е най-удачното, ама е твърде късно за корекции.
Обаче, не губя кураж и се надявам, че някой прекрасен ден ще постигна поне малка част от желаната красота в двора!
И междувременно си се радвам и на малките цветарски радости, много от които благодарение на теб :tzvetentze: !
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”