Помощ! Мравки /вкъщи/!

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Помощ! Мравки /вкъщи/!

Мнение от vodo-leika »

Аз преди ползвах един жълт препарат, ако не се лъжа с червена капачка и една голяма хлебарка под мишена. :D Бял прах, веднага ги уби, въпреки че ми беше много жал за тях. :snif:
denitsavm

Re: Помощ! Мравки /вкъщи/!

Мнение от denitsavm »

Въобще не ми е жал :evil: ! Теменужциците вече не се виждат - направиха си мравуняци в саксииките :x , утре или вдругиден ще трябва да ги пресаждам, а никакво време нямам
Аватар
цеци
Кафевар/ка/
Мнения: 962
Регистриран на: Ное 29, '09, 15:13

Re: Помощ! Мравки /вкъщи/!

Мнение от цеци »

Моите ги изгоних с инсектишир-едно тебиширче,с което се чертае и те не го прескачат.Лошото е ,че очертах ръбовете на цялата стая,но пък те разбраха намека :lol: :lol: :lol:
Животът е трагедия за чувстващите и комедия за мислещите.Хораций
Аватар
ra4eto
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1034
Регистриран на: Мар 1, '11, 14:49
Местоположение: Габра,София

Re: Помощ! Мравки /вкъщи/!

Мнение от ra4eto »

Ако все още имаш проблем с мравките?......И аз минах по този път :shock: Само пяната на райд,но пяната- безотказна.Прогонва дори и крилатите които са супер упорити.Успех :stiskam:
denitsavm

Re: Помощ! Мравки /вкъщи/!

Мнение от denitsavm »

Мерси... ще видим като се постопли, първата година беше ад :o , колкото повече места минават през основен ремонт, толкова повече намаляват... обикновения Райд спря да им действа по някое време, но ще взема такъв и ще ги погна още като ги видя... Установих, че при дъжд се примъкват на талази... една нощ, не стига, че протече покрива, ами и цялата стена беше почерняла от мравки /това преди да сменим покрива, още като дойдохме/ - голям кошмар беше :eeeh:
Аватар
ra4eto
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1034
Регистриран на: Мар 1, '11, 14:49
Местоположение: Габра,София

Re: Помощ! Мравки /вкъщи/!

Мнение от ra4eto »

И ние се преместихме и ремонтирахме стара къща,ужас беше.А това спокойни го впръскваш във всички ъгли ,дупли и процепчета :twisted:
denitsavm

Re: Помощ! Мравки /вкъщи/!

Мнение от denitsavm »

:daaa: Благодаря, още веднъж :tzvetentze: Разбрала си ме значи за кошмара
Светката
Баш кафе майстор
Мнения: 2246
Регистриран на: Фев 17, '11, 20:07

Re: Помощ! Мравки /вкъщи/!

Мнение от Светката »

Голяма гад са ето тия летящи мравки Изображение
Пръскаме със спрей против летящи насекоми Bross
Два дни после няма и отново се появяват. Пръскането му е цаката.
Усмихни се! Забавлявай се!
Направи мил жест към себе си
още днес.
troll

Re: Помощ! Мравки /вкъщи/!

Мнение от troll »

За да ги няма там дето ги има се прилага дихотомична пръст.Това е пудрата.Мравката не може да й устои и яде, а след туй сподяля с всички срещнати мравки и всички заедно до 24часа гушват букета.
Обаче яйцата остават. Така че после пак.
Другото е да не бъдат допуснати някъде. Това са спреьове за всякакви лазещи. аз използвам перметрин съдържащи.
И двете важът до 3-4 дни или първи дъжд.
Като ги изгониш от къщата не спираш, а продължаваш впйната с тях, щото ако ги оставиш, пак ще влязат.
РОУЗ

Re: Помощ! Мравки /вкъщи/!

Мнение от РОУЗ »

Почти всяка година през пролетта се нанасят мравки във вилата, за една седмица, между две наши отивания.
Белият прах (с червената капачка) е Халек, много е ефикасен и много отровен, при нас е лесно- ръсим преди тръгване, на следващото ходене само събираме труповете.
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”