Приятно ми е......Игнатов!

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Аватар
b_ignatov
Виенско кафе
Мнения: 342
Регистриран на: Дек 5, '21, 23:30
Дал благодарност: 16 пъти
Получил благодарност: 39 пъти

Приятно ми е......Игнатов!

Мнение от b_ignatov »

Здравейте мили хора!
От скоро съм любител градинарЧе и много се кефя.Кефя се заради това, че намирам време да заменя клавиатурата с лопатата и офиса с градината :aspm: Принципно го давам софиЯнче......ама напоследък все на село ме дърпа.Запалих се много по отглеждането на домати, а миналата година и краставици.....догодина ще пробвам и пипер :bzzzz: До скоро се доверявах на бабини чалъми, ама започнах да гледам видеа в Тубата и съвсем случайно попаднах на Вашия форум.Чакам с нетърпение новата тема за отглеждане на домати през 2022г. и ще споделям моят скромен опит с Вас. Хайде.....оставям ви за сега, че трябва да дочета темата за таз прословута Триходерма :omgoo:
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5069
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 300 пъти
Получил благодарност: 1379 пъти

Re: Приятно ми е......Игнатов!

Мнение от Lilly »

Добре дошъл
Като гледам темата за доматите колко страници прави за година, предполагам , че ще има какво да научиш .
В областта на декоративното градинарство, моят скромен опит показва , че четенето на чуждите мнения е полезно, но огромно значение има личният опит в градината и критичният поглед върху всичко прочетено. Вероятно и в зеленчукопроизводството положението е същото.
Когато се регистрирах във форума и се ожалих , че нямам вода в градината, някоя добронамерена и начетена градинарка ме посъветва да насадя рози - те са супер решение за градината като моята. И на мен акъла ми беше точно толкова - приемах съветите абсолютно еднозначно.
5 г. по-късно и много десетки закупени рози, мога да кажа , че човек трябва да мисли какви съвети да приеме. Вече почти всички рози са изхвърлени :D
Успех в градинарстването !
Аватар
b_ignatov
Виенско кафе
Мнения: 342
Регистриран на: Дек 5, '21, 23:30
Дал благодарност: 16 пъти
Получил благодарност: 39 пъти

Re: Приятно ми е......Игнатов!

Мнение от b_ignatov »

Благодаря Lilly
Темата за доматите, наистина е доста голяма като обем и не мисля да я чета като книга, както правя с темата за Триходерма.При мен нещата са ясни......вече имам някаква концепция относно доматите, след всичко изгледано, изчетено и скромния опит който имам.Все пак аз съм напълно зелен в тази област и нямам големи претенции и очаквания.Всичко е за кеф и удоволствие към този момент.Мисля да следя новата тема и споделям това, което аз мисля да правя.Абсолютно самокритичен съм към себе си и търпя на градивна критика,което значи че ще се съобразявам с мнението на опитните градинари :)
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5706
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1877 пъти
Получил благодарност: 2165 пъти

Re: Приятно ми е......Игнатов!

Мнение от Тутти »

Добре дошъл, Игнатов. Всеки нов градинар е като нова находка и се започва с въпросите. Ще показваш и снимки, ние много обичаме да гледаме снимки от новопоявилите се градини .
А за доматите много ще научиш, ти изглежда си системно изучаващ темите, за разлика от мен. Затова още се каня да прочета за триходермата, :ufff:
Разкажи повече за цветната градина, какво отглеждаш?
Весели празници, щастлива Коледа ти желая.
Аватар
макс
Кафе машина
Мнения: 3733
Регистриран на: Ное 13, '13, 15:08
Местоположение: София
Дал благодарност: 27 пъти
Получил благодарност: 52 пъти
Обратна връзка:

Re: Приятно ми е......Игнатов!

Мнение от макс »

Добре дошъл, Игнатов
На точното място си попаднал много неща можеш да научиш от съофорумците ,ще се радвам да видя кякоя и друга снимчица и да разкашеш за твоята градинка ,къде е как се развива и такива неща .
Весели празници !
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7364
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 814 пъти
Получил благодарност: 1573 пъти

Re: Приятно ми е......Игнатов!

Мнение от ljuboznatelna »

Добре дошъл! Темата за доматите обикновено е водещата в този форум. Признавам си, че рядко я поглеждам, независимо, че имам мноого да уча за тях. Не ми е по сърце. Садя си купешките разсади, 60-70 бройки, и там...каквото стане :lol: Мотика пипам само в краен случай, а като извадя доматите и колците, си има просто зелена поляна, даже цъфнала тук-там :lol:
Ха дано се запалиш така и по китките :) Имахме си един чудесен градинар тук, оправи вилата, насади по схеми от интернет, всичко успя да порасне и цъфне, получи се повече от прекрасно , и...продаде я. Така се наложи. :( И другите мъже цветари позачезнаха... А имаме нужда някого да окуражаваме и да ръкопляскаме :)
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31770
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1125 пъти
Получил благодарност: 2760 пъти

Re: Приятно ми е......Игнатов!

Мнение от Мария Николова »

Добре дошъл при нас! :wooow2: :wooow2: :wooow2:
Добре че си заблуден зарзаватчия, че да ни откриеш. :lol:
Аз съм кака на всички баби във форума (надявам се да дочакам 80 само след някакви си 10-11 месеца) и съм дълбоко убедена, че трябва да оставим зарзавата на зарзаватчиите, които с това си изкарват хляба.
Виж, с китките не е така! :swait: Човек трябва да има 2-3 вида цветя, без които не може, да събере почти всички сортове от всеки вид, защото букет от тях на пазара няма да намериш.

Изображение

Изображение

Изображение
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
b_ignatov
Виенско кафе
Мнения: 342
Регистриран на: Дек 5, '21, 23:30
Дал благодарност: 16 пъти
Получил благодарност: 39 пъти

Re: Приятно ми е......Игнатов!

Мнение от b_ignatov »

Здравейте отново.
Малко късно но,.........Честито Рождество Христово!Пожелавам здраве и много късмет, бъдете винаги така позитивни и приятелски настроени. Явно тук интересът към новобранците е голям, за което приятно съм изненадан и искрено Ви благодаря.
Импровизираната ми градинка се намира на 15км от град Ихтиман, в посока язовир Искър, или по-точно казано......село Венковец.На въпросното място имам вила и лятно време много обичам да ходя там.Стоя си на чист въздух и спокойствие, наслаждавам се на природата и разпускам от стреса в големия град София.Миналата година, баба ми ме помоли да и помогна с колците за доматите.......е как да не и помогна, нали после и аз ще хапвам :D Каза ми къде да ги набия и взе та стана, каквото стана.Изведнъж нещо ми хареса тая работа и се запалих и аз.Явно и Господ си знае работата обаче.Съвсем случайно.....съседът до нас обяви, че си продава двора.Викам си еха.....каква градина ще стане там, само пари трябва да намеря :helllp: За мой късмет, още първата банка ме хареса и нещата се получиха.Сега си имам място срещу вилата ми,изцяло мое....без баби,дядовци,майки и бащи.Абе с две думи......"мое си праим кво си сакам"
Нещата с прехвърлянето станаха доста бързо и още в средата на юни градината с доматите беше обърната, фрезована и засадена с купен разсад.Малко късно насадих, ама пък откъснах някой домат в края на август :wooow2: От там нататък няма какво да говоря......имам ли време съм там с жената и децата и постоянно съм по двора.Кося трева, подрязвам старите лози и овошки, гледам домати и краставици.....тук таме репички,лук,кейл и салати.....абе луда работа.За догодина съм си изградил изцяло нова концепция за всичко.Решил съм да експериментирам много.Искам да си направя капково поливане и да започна да гледам и пипер.Искам да си оправя скелето на гроздето, защото е доста старо и занемарено.Заради всичко това се радвам и че попаднах на правилното място.......тук в този форум.Нямам търпение да се запролети и да се вкарвам в играта :wooooowz:
Пускам този пост и започвам да търся снимки........дано намеря нещо читаво, да не се изложа още в самото начало :chokof:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31770
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1125 пъти
Получил благодарност: 2760 пъти

Re: Приятно ми е......Игнатов!

Мнение от Мария Николова »

Честита Коледа и весело посрещане на Новата 2022 Година! За много години!
Разбрах, че още ти е рано за китки и ти пожелавам годината да е хаирлия за зарзавата ти, за радост на цялото домочадие! :daaa:
После ще дойде време да те зацветим :sflower: и да събереш очите на всички венковци! :chchaa:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
b_ignatov
Виенско кафе
Мнения: 342
Регистриран на: Дек 5, '21, 23:30
Дал благодарност: 16 пъти
Получил благодарност: 39 пъти

Re: Приятно ми е......Игнатов!

Мнение от b_ignatov »

Мария Николова написа: Дек 29, '21, 14:46 Честита Коледа и весело посрещане на Новата 2022 Година! За много години!
Разбрах, че още ти е рано за китки и ти пожелавам годината да е хаирлия за зарзавата ти, за радост на цялото домочадие! :daaa:
После ще дойде време да те зацветим :sflower: и да събереш очите на всички венковци! :chchaa:
Аз пък пожелавам на всички, като станат на 80 години, да са в състояние да гледат цветя и да бъдат толкова активни като Вас!
Доколкото виждам имате около 30 000 мнения :bzzzz: :worship:
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”