Дългочакана мечта

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5631
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1727 пъти
Получил благодарност: 1960 пъти

Re: Дългочакана мечта

Мнение от Тутти »

Вълшебни снимки! И защо не си ги показвала досега, а? Те почти всички са за снимка на седмицата. Вярно,годината е била успешна и за градината.
Пожелавам ти още по-успешна година, получава се много красиво и мечтата се сбъдва супер.
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2592
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 764 пъти
Получил благодарност: 746 пъти

Re: Дългочакана мечта

Мнение от Lalel4e »

Тутти написа: Дек 30, '23, 19:06 Вълшебни снимки! И защо не си ги показвала досега, а? Те почти всички са за снимка на седмицата.
И аз това питам :shock:
Питам също и защо няма надпис кое какво е, какъв сорт е, пък ако може и откъде е купено/придобито :angelche:

Разбира се, твърде много ме вълнува розовото лале, нарцисът също, ама и момината обичка светлолистна също много ме грабна, да не говоря за синичките нещица дет не ги разпознавам.. особено онова с едни розовеещи “хурчици” до него, хойхерите също не за подминаване.. чудно, чудно ти е!

Направо непозната за мен градина, а уж следя темата :swait:

За плетенето мога същото да го повторя и за себе си - чувалчета с прежди, недовършени жилетки… :sangel:
И да, заби я ли в една посока, забивам яко и докрай, даже бих казала че по-скоро край няма :sblush:
Аватар
borislava.kirilova
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1147
Регистриран на: Мар 29, '19, 22:20
Местоположение: с. Комощица, на 14км от гр. Лом
Дал благодарност: 721 пъти
Получил благодарност: 914 пъти

Re: Дългочакана мечта

Мнение от borislava.kirilova »

Лавандулов залез, всичко ми харесва! Ама много ми харесва! :omgoo: Чакам следващите 5 години на твоята градина с голям интерес! :liubov2:
Особено ме впечатли червената делосперма /на снимка с котенце и аубриета/. Моля те, сподели име на сорта и откъде си я купувала. Това ми е мечта!
Аватар
радост-31
Виенско кафе
Мнения: 369
Регистриран на: Мар 10, '16, 08:26
Местоположение: Трилистник, Пловдив
Дал благодарност: 129 пъти
Получил благодарност: 352 пъти

Re: Дългочакана мечта

Мнение от радост-31 »

Привет, Лавандулов залез!
Чета те от доста време, просто постих- влизах, без да си влизам в профила. Снимките ти са страхотни! Коя от коя по-красиви! Аубриетата ме върна в едни детски спомени... Тази пролет задължително ще си взема саксийка, защото от семена не ми се получава.
Що се отнася до плетенето... Диванът, на който в момента седя, е пълен с чувалчета всякакви! Е, емам и доста наплетени. Преди малко рових из пинтерест за модели. Искам да си плета перденца за новата къща. НО! Искам от меланжиран кейк да спусна две дълги, а в горната част да има дантелено на една кука, с лаленца! Приказка! Но си харесах и коледни мотиви за Коледа. Но тези розово-зелените не се връзват. И есенен кат перденца искам! Но как перденца без одеялца и възглавнички? А подложки за сервиране? А декорация???
Ми то и три живота няма да ми стигнат да наплета чииза на едната стая!
Да сме живи и здрави, за да си харчим парите! Преждите, все ще бъдат изплетени някога.
Аватар
Лавандулов залез
Кафе с мляко
Мнения: 229
Регистриран на: Окт 1, '21, 17:28
Местоположение: Ветровитата долина на тракийските владетели
Дал благодарност: 42 пъти
Получил благодарност: 323 пъти

Re: Дългочакана мечта

Мнение от Лавандулов залез »

Благодаря ви, момичета!
Не съм показвала снимките, защото уж всеки път подбирах по-хубавите за показване, ама то въпрос на вкус, нали!
Тъй, малко да обясня - червената делосперма - е Гранат, от Мария Папазова (храсти.ком)
Туй там с хурчиците розови - тиарела, пак от там
До нея със синичките цветове - май беше полемониум от гардън ант, но нещо в края на лятото позасъхна че ще го видя напролет дали ще се появи.
Големите розови лалета - не помня имена хич, бяха нещо ван ейк, от Лидъл цяла гаца 50 луковици, купувах ги миналата есен. Всички вкъщи много ги харесаха, дори дадох на баща ми десетина тази година да посее на село
Рожеца (май Лалел4е така каза, че се казва) - онова сивото с белите цветове на каменната градинка - та туй е голяма гад! Постоянно се разпростира и избива навсякъде наоколо и го чистя редовно. Преди има няма два месеца пак пощих, онзи ден погледнах, че пак избило ама яко наоколо покрай седумите. Че пак доста пооскубах и рових.

Тази година нямам успех с мурсалския чай - поръчвах и садих два пъти, но не се хваща. Сега остана един корен, и той ме съмнява дали е жив. Напролет живот и здраве пак ще пробвам. Харесвам билки и винаги съм искала да си имам у дома под ръка (за всеки случай), а и просто така. Та тази година се сдобих с дилянка, преди много години на село глдахме една-две години и баща ми си беще оставил няколко корена за семе, но ги махна отдавна, та нямах от къде да я завъдя. И тя не порасна много това лято (даже хич), че стоя в саксийката няколко месеца, докато и измисля място и я цвъкнах до белия флокс, нали и тя цъфти бяло :lol:
Нямах успех и с розите - опитах да гледам две в саксии, но нещо се разболяха и се споминаха. Няма да пробвам повече, поне не мисля. Сега умувам да купя два-три корена боровинки, и с тях да опитам в саксии.
Да ви разправям една итересна случка - ММ се оказа голям любител на посудата :lol:
Нали на навеса бяхме занесли чинии, всякакви - сбирщайн, кои от подаване за бог да прости, кои купувах глинени - заради атмосферата. Та две от подаваните той ги счупи за кратко една след друга (те си бяха и тънки де), та се амбицира да купи нови. Купи си той дуралекс два броя. И една привечер лятото, докато минавал поктай контейнера на нашата улица видял отстрани оставен един супник - здрав моля ви се! На връщане от магазина супника още си седял там и ММ решил да погледне в контейнера дали има още :mrgreen: Че се прибира нашия и ми разправя - влязъл в контейнера и намерил още три здрави чинии - някой ги изхвърлил, от старото материал, но различни цветове.
И оттогава тоя човек се побърка (както аз с плетенето) - постоянно рови в маркета и ми праща оферти на чинии :D , преди две седмици поръча три салалиети - елипсовидните, сещате се. И те от старото материал. Та дано се кротне вече с посудата
Аватар
Лавандулов залез
Кафе с мляко
Мнения: 229
Регистриран на: Окт 1, '21, 17:28
Местоположение: Ветровитата долина на тракийските владетели
Дал благодарност: 42 пъти
Получил благодарност: 323 пъти

Re: Дългочакана мечта

Мнение от Лавандулов залез »

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Лавандулов залез
Кафе с мляко
Мнения: 229
Регистриран на: Окт 1, '21, 17:28
Местоположение: Ветровитата долина на тракийските владетели
Дал благодарност: 42 пъти
Получил благодарност: 323 пъти

Re: Дългочакана мечта

Мнение от Лавандулов залез »

Изображение

Изображение

Сега като видях тази снимка - голямата ми бяла гаура и тя изсъхна, а толкова я харесвах. Е, на нейно място посадих фотиния, съвсем мъничка все още, но тепърва ще набира сили

Изображение

Цъфналото къри - това лято видях как изглежда, цъфна само този цвят

Изображение

Изображение

Изображение

Едно есенно анемоне, което мислих, че е умряло, а то ме изненада, и се оказа толкова нежно. Но май ще трябва да му търся друго място, че е съвсем близо до един пенстемон

Изображение
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1356 пъти

Re: Дългочакана мечта

Мнение от ljuboznatelna »

Ха ха, всеки луд с номера си, казваш :lol: То така се почва с чиниите, моя мъж направи огромна колекция български сервизи, и е спрял само защото вече няма къде да ги събира. Но види ли нещо рядко и хубаво, пак откача от време на време. Слава Богу, почти всичко ценно изкупи 🤣 Аз го поддържах в един период, дебнехме по групите да се редим да купуваме, защото всичко хубаво изчезваше на третата минута. Един музей можем да отворим с порцелана, произвеждан някога в Бъргария. Като почнем от Георги Младенов, та до последните изнасяни от Китка, и тези дето не са успели да им сложат печат и са затрили фабриката. А какви стъкларии сме произвеждали, леле мале! Фини тънкостени, гравирани, оцветени....
Мислех зимата, като няма какво да се пише по темите, да показвам сервизи, но такава работа ми се е отворила в това топло време, че не знам ще стигна ли дотам.
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5631
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1727 пъти
Получил благодарност: 1960 пъти

Re: Дългочакана мечта

Мнение от Тутти »

ljuboznatelna написа: Дек 31, '23, 10:45 А какви стъкларии сме произвеждали, леле мале! Фини тънкостени, гравирани, оцветени....
Мислех зимата, като няма какво да се пише по темите, да показвам сервизи, но такава работа ми се е отворила в това топло време, че не знам ще стигна ли дотам.
Очаква се застудяване. :ieeee: Ще е интересно да ги покажеш. Нямам чак лудостта да събирам стъкло и порцелан, но много харесвам стари такива.
Аватар
Лавандулов залез
Кафе с мляко
Мнения: 229
Регистриран на: Окт 1, '21, 17:28
Местоположение: Ветровитата долина на тракийските владетели
Дал благодарност: 42 пъти
Получил благодарност: 323 пъти

Re: Дългочакана мечта

Мнение от Лавандулов залез »

Честит първи тазгодишен сняг!
Ама за къде без вятър, сутринта духаше ужасно, с малко навяван сняг от планината, но после около 8 часа си заваля хубаво, а и вятъра поутихна. Използвах момента преди малко, че беше стихнал и излязох да поснимам малко, а малкия извади новата шейна и се пързаля на улицата. Голяма радост! Духа все още, но не като сутринта.
Цяла сутрин малкия се занимава (двамата де) с някакъв проект по английски - трябвало да си ушият парцалена чанта :shock: по английски хмм. Така де, намерих му една торба с негови бебешки дрехи и си избра една блузка и почнахме. Показах му как да го прави и след малко казва - готов съм! Да бе, зашил както му падне долната страна, че му тропосах мястото и почна отначало. Криво ляво справи се детето, дори каза, че му харесвало да шие. И не успя да се убоде нито веднъж!
Аз пък си плета шала до него и го контролирам :lol: . Триъгълния е почти готов, но другия - шарения, става по-бавно. Него го плета само през почивните дни, че вечер не ми достига светлината и недовиждам.
Ето ви снимки от новия сняг

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Розмарина е толкова красив с този сняг по мъничките листенца

Изображение

Изображение

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”