Дългочакана мечта

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
Аватар
Лавандулов залез
Кафе с мляко
Мнения: 229
Регистриран на: Окт 1, '21, 17:28
Местоположение: Ветровитата долина на тракийските владетели
Дал благодарност: 42 пъти
Получил благодарност: 323 пъти

Re: Дългочакана мечта

Мнение от Лавандулов залез »

Любознаелна, боба е страхотен! Липсва му само рогата меродия (баба ми така я наричаше) - сминдух. Тази пролет си купих семена - с голям зор намерих, явно рядко се предлагат, и си засадих три гнезда - естествено цвъкнати където намеря из цялата градина, само за проба ще стават ли. Е, станаха си, дребни храстчета, но станаха, но не ги обрах. Догодина ще си посея няколко на новото място (че да имам за няколко години :lol: ). Много върви и на кисело зеле ( с блажна мръвка).
По повод боба в гърне - имам един съученик, отиде да работи в Англия. И за една коледа си беше дошъл и го поканихме на гости, бях бременна тогава. Сготвих му боб - в старото гърне, заварено тук. Много го хареса, и остана много впечатлен, явно майка му не е готвила така. Още го помни този боб :lol:
Обичам да готвя (иначе по принцип не съм много по готвенето) в глинени съдове, ястията стават съвсем други.
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2592
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 764 пъти
Получил благодарност: 746 пъти

Re: Дългочакана мечта

Мнение от Lalel4e »

Ауу, искам и аз гърне от Троянския манастир! :potekoha:
Мама правеше боб в гърне.. аз защо ли не сложа един в гювеча :hmmm: Едва ли ще има голяма разлика..

Зимата при вас е прекрасна! Такива бяха едно време русенските зими (сега не знам как са), ама цяла зима така - вали сняг върху сняг и все покрива мръсотията чааак до края на март!

И мойте лалета не са насадени… добре че извадих само една малка част.. едва няколкостотин :shock:
Аватар
Лавандулов залез
Кафе с мляко
Мнения: 229
Регистриран на: Окт 1, '21, 17:28
Местоположение: Ветровитата долина на тракийските владетели
Дал благодарност: 42 пъти
Получил благодарност: 323 пъти

Re: Дългочакана мечта

Мнение от Лавандулов залез »

Да се пофаля, че имам напредък с лалетата. От този вторник съм отпуск и в сряда излязох и се завъртях на двора за проверка, но душата не издържа на хубавото време и примъкнах кашона с лалетата отвън. Започнах на брега на новата градина (те за там си бяха планирани де), но насях две торбички и мястото свърши. Преместих се малко по-надолу ама проблем. Предния път когато сях другите лалета (преди има няма повече от два месеца) не помня там дали сях нещо. Нямам навик да си пиша някъде къде какво слагам :lol: (пък и вече доста забравям) и сега рових на две-три места и все попадах на луковици, ама дали бяха лук или лалета не разбрах. Та мястото явно беше заето.
Част насадих на един нов кът, който не е за показване :mrgreen: , но останаха още две торбички с има няма 50-60 лалета (майки и бебета). А мястото свърши. Както знаете не съм от тия дето дълго време умуват нещо и скоро бях готова с решението.
В сряда времето не ставаше да ги донасея - естествено духаше, нещо съвсем нормално за тук.
Та претендентите за нов дом на останалите лалета са два - като и двата варианта няма да се харесат на ММ :lol: . Единия е по края на новата градина а другия е под една пътека между малката полянка и новата градина. И май тя ще е победител. Там няма да се минава, защото първоначално като оформяхме новото място ММ беше я отделил като една вада ( а го мислил да бъде пътека за влизане в градината от западна страна). Да ама аз като насях божурите на западния бряг (на новата градина, не на река Йордан :aspm: ) и таз пътека идва излишна. ММ се тръшка един път сега от къде щяло да се минава - казвам - от изток. Да ама аз казва, ако искам да минавам от тук - ами отговарям - няма да минаваш.
Мислех днес евентуално да довърша, но сега пък вали. Както и да е, до 2 януари има време :lol: .
Тези дни ще снимам набедената пътека, че да ви стане по-ясно.
Иначе тревата много е пораснала и е за косене. На едно петно цялата дали изсъхна или нещо друго, но докато в края на лятото беше пожълтяла, сега направо започва да се изгубва и да се вижда пръстта отдолу и като се стъпи там седи като пропаднало. Нещо мяй я яде под земята, защото и на други места има такива едни празнини като изядени седят. ММ каза че били някакви буболечки.
Да се отчета и друго. От известно време (нали сега сезона е такъв - кратка почивка от основната ни дейност) та съм се отдала на едно отдавна непрактикувано от мен хоби - е, такова е, щом го правя през малкото ми свободно време. Плетенето. Амбицирала съм се да се науча на една кука. До скоро можех и знаех само синджир как се плете. До сега си оплетох един правоъгълен шал (аз по принцип много харесвам шалове), а в момента си плета друг - този път триъгълен :lol: , да има разнообразие.
Имам още за разправяне, но друг път. Шала ме чака
Аватар
Лавандулов залез
Кафе с мляко
Мнения: 229
Регистриран на: Окт 1, '21, 17:28
Местоположение: Ветровитата долина на тракийските владетели
Дал благодарност: 42 пъти
Получил благодарност: 323 пъти

Re: Дългочакана мечта

Мнение от Лавандулов залез »

И уважаеми съфорумци! Искам да ви пожелая светли, топли и щастливи празници, прекарани с любимите хора! Благодаря ви, че ви има и че сте толкова отзивчиви, гостоприемни и винаги готови да помогнат.
Весели празници! :tzvetentze:
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2592
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 764 пъти
Получил благодарност: 746 пъти

Re: Дългочакана мечта

Мнение от Lalel4e »

Уважаема съфорумке, светли празници и на теб!
Много си сладкодумна, ама ние искам е и снимков материал. За пътечката поне аз, мога да почакам докато цъфнат лалетата, ама за шаловете - не! Бързо да снимаш и да се поправиш!! :chokkkofa:
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1356 пъти

Re: Дългочакана мечта

Мнение от ljuboznatelna »

Ооо, и мен ме хвана тази болест плетенето...за известно време :lol:
Нашият доставчик нещо сгафи, полицията иззе оборудването, и три дни бяхме без интернет, а аз на телефон не обичам да гледам, та измислих, че искам да плета. Намерих и едно пончо, купих прежда (интернета беше възстановен вече) , обаче нещо схемата не се четеше добре, и моята прежда беше по-тънка, и кръгчето ту се свиваше, ту се къдреше, аз плетох, разплитах,плетох , разплитах.... Обаче реших да съм упорита и да си изплета квадрата, и го направих(40/40см). В крайна сметка стоеше доста неравно,притесних се, че и след пране и гладене може да поддава, разплетох всичко и мирясах :D
Аватар
Лавандулов залез
Кафе с мляко
Мнения: 229
Регистриран на: Окт 1, '21, 17:28
Местоположение: Ветровитата долина на тракийските владетели
Дал благодарност: 42 пъти
Получил благодарност: 323 пъти

Re: Дългочакана мечта

Мнение от Лавандулов залез »

Лалетата са засадени :wooow2:
Няма да си оставям недовършена работа за новата година я! Не че нямам в изобилие. Но поне тази свърших. Наместих ги на пътеката, където ви обясних миналия път, събраха се че и остана място
Ето къде е пътеката

Изображение

Два дни преди това (онзи ден ги посях) накарах ММ да окоси, че си беше станало за косене, а и трябваше да почистя по края на пътеката малко от тревата.
А ето ви и започнатите шалове

Изображение

Имам още един заплетен, да не си помислихте, че са само тези :lol: но той е цикламен и по-тънък, напредва бавно.
Днес дори си поръчах още прежди :chchaa: луда работа, голяма лудост ме обзе с това плетене. Вчера тъкмо заплетох жълтия шал и си пускам ютуб да гледам модели и попаднах на канала на една жена със страхотни неща. Шала естествено го разплетох (добре че само няколко реда бяха) и го започнах отново по модел оттам. Освен днешната поръчка, да ви се оплача (то не е за хвалене хич мойто) - имам още 3 чувалчета прежда (от черния петък) :wooooowz: , та тъй де. Аз съм така - като ме обземе нещо и ...не може с малко
Тази година беше успешна за мен (предимно успешна, но няма как да няма неуспехи), надявам се и за вас . Освен новите придобивки научих и нови неща, постигнах успехи в личен и професионален план. Но най-важното е да бъдем здрави, искрено ви пожелавам най-вече здраве през новата година! Всичко останало ще се случи, както е трябвало да стане.
Аватар
Лавандулов залез
Кафе с мляко
Мнения: 229
Регистриран на: Окт 1, '21, 17:28
Местоположение: Ветровитата долина на тракийските владетели
Дал благодарност: 42 пъти
Получил благодарност: 323 пъти

Re: Дългочакана мечта

Мнение от Лавандулов залез »

Кратка равносметка на изминалата година
Ще гледам да подбирам снимки, които мисля че не съм показвала

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Като се загледах в снимката с лигуструма - много ми е пораснал от тогава
Аватар
Лавандулов залез
Кафе с мляко
Мнения: 229
Регистриран на: Окт 1, '21, 17:28
Местоположение: Ветровитата долина на тракийските владетели
Дал благодарност: 42 пъти
Получил благодарност: 323 пъти

Re: Дългочакана мечта

Мнение от Лавандулов залез »

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Лавандулов залез
Кафе с мляко
Мнения: 229
Регистриран на: Окт 1, '21, 17:28
Местоположение: Ветровитата долина на тракийските владетели
Дал благодарност: 42 пъти
Получил благодарност: 323 пъти

Re: Дългочакана мечта

Мнение от Лавандулов залез »

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”