Нови ентусиасти на дърти години :)

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
Sofiya Stoicheva
Kъсо кафе
Мнения: 55
Регистриран на: Сеп 4, '21, 20:21
Дал благодарност: 201 пъти
Получил благодарност: 103 пъти

Re: Нови ентусиасти на дърти години :)

Мнение от Sofiya Stoicheva »

Много ви благодаря за вниманието, мили хора!!!
Taalgard, да, по принцип са ми ясни нещата, селско чАдо съм си, а брат ми се бори с едно измъчено земеделие, 20 дка ябълки и още 40-50 дка едногодишни култури /послевните две години пъпеши и тикви, че му омръзна да гледа лук за без пари, от Полша пристига на 5 евроцента :snif: /
Обаче като няма ток и вода, планирането е трудно, затова ще го караме постепенно и на принципа проба-грешка.

polyabs , ауу, това вашето си е сериозна работа! Не, късно ми е да се връщам към агрономството!

Мария Николова благодаря! Не, северният парцел е купен. Пък и без това на нас ни предстои дъъълъг път с този нашият ;) :scash: :scash: За барака - да, и за нея ще мислим напролет заедно с гаража. Сега сме си оставили нещата при комшиите, безкрайно мило възрастно семейство, но обема нараства - косачка, лопати, кирка, две мотики, вила, дарак....

Благодаря ви пак, аз ще докладвам и ще продължавам да си питам :)
Аватар
Taalgard
Кафевар/ка/
Мнения: 786
Регистриран на: Май 17, '20, 22:08
Местоположение: село Елин Пелин
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Нови ентусиасти на дърти години :)

Мнение от Taalgard »

Sofiya Stoicheva написа: Сеп 13, '21, 15:26 Много ви благодаря за вниманието, мили хора!!!
Taalgard, да, по принцип са ми ясни нещата, селско чАдо съм си, а брат ми се бори с едно измъчено земеделие, 20 дка ябълки и още 40-50 дка едногодишни култури /послевните две години пъпеши и тикви, че му омръзна да гледа лук за без пари, от Полша пристига на 5 евроцента :snif: /
Обаче като няма ток и вода, планирането е трудно, затова ще го караме постепенно и на принципа проба-грешка.

polyabs , ауу, това вашето си е сериозна работа! Не, късно ми е да се връщам към агрономството!

Мария Николова благодаря! Не, северният парцел е купен. Пък и без това на нас ни предстои дъъълъг път с този нашият ;) :scash: :scash: За барака - да, и за нея ще мислим напролет заедно с гаража. Сега сме си оставили нещата при комшиите, безкрайно мило възрастно семейство, но обема нараства - косачка, лопати, кирка, две мотики, вила, дарак....

Благодаря ви пак, аз ще докладвам и ще продължавам да си питам :)
Те тия най ги мразим ! :D
С тех освен гърбене , друго не може...
Дарак - гребло ли е ? :hmmmmmm:
За трудния никнейм можете да ми казвате Жоро.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31690
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1033 пъти
Получил благодарност: 2438 пъти

Re: Нови ентусиасти на дърти години :)

Мнение от Мария Николова »

Taalgard написа: Сеп 13, '21, 20:40 Дарак - гребло ли е ? :hmmmmmm:
Греблото е търмък.
А даракът е една мнооого стара машинка за обработване на руното, вЪлната, остригана от овце, за да добие онзи вид, в който се преде с хурка и вретено. :angelche:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Sofiya Stoicheva
Kъсо кафе
Мнения: 55
Регистриран на: Сеп 4, '21, 20:21
Дал благодарност: 201 пъти
Получил благодарност: 103 пъти

Re: Нови ентусиасти на дърти години :)

Мнение от Sofiya Stoicheva »

Амиии гребло имах предвид, да :D Но пък дядо ми във Велинград му казваше дарак :)

Бързам да ви се похваля и да благодаря още веднъж на dung за супер-мега прекрасната изненада, толкова много цветя и луковици ми е пратила! А помолих само за няколко ириса!
Настаних ирисите временно в саксийки, а луковичните прибрах на сенчесто и хладно :)

Изображение
Аватар
Taalgard
Кафевар/ка/
Мнения: 786
Регистриран на: Май 17, '20, 22:08
Местоположение: село Елин Пелин
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Нови ентусиасти на дърти години :)

Мнение от Taalgard »

Мария Николова написа: Сеп 14, '21, 13:53
Taalgard написа: Сеп 13, '21, 20:40 Дарак - гребло ли е ? :hmmmmmm:
Греблото е търмък.
А даракът е една мнооого стара машинка за обработване на руното, вЪлната, остригана от овце, за да добие онзи вид, в който се преде с хурка и вретено. :angelche:
Да ме прощавате ама аз съм гледал овце.
Израснал съм с овче мляко и сирене.
В ония времена дето имаше зима и преспи...
Знам какво е да се "ягни" овцата в 1-2 часа през ноща....
Да бях малък , татко се занимаваше ама аз бях плътно до него.
Знам и какво е да те "бутне" коча в стадото с овце бъж в .... да кажем акитата ! :D :D :D

Дарак , търмък , драгалец...
Ние понеже в Елин Пелин говорим доста правилен език си му викаме гребло!
:katericka:
:lol: :lol: :lol:
За трудния никнейм можете да ми казвате Жоро.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31690
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1033 пъти
Получил благодарност: 2438 пъти

Re: Нови ентусиасти на дърти години :)

Мнение от Мария Николова »

София, най-добре е да извадиш луковиците от всяка найлонова торбичка и да ги прехвърлиш в хартиена опаковка, докато им дойде времето. :daaa:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Sofiya Stoicheva
Kъсо кафе
Мнения: 55
Регистриран на: Сеп 4, '21, 20:21
Дал благодарност: 201 пъти
Получил благодарност: 103 пъти

Re: Нови ентусиасти на дърти години :)

Мнение от Sofiya Stoicheva »

Здравейте :)
Да не помислите, че съм се отказала и изгубила?! Неее, тук съм всеки ден, надничам през оградите, разхождам се из вашите градинки, любувам се на цветя, храсти и дървета, цветове и багри!
При нас почти нищо не се случва, защото едва тази седмица ни станаха проектите и тепърва тръгваме да се борим с монополисти и Община.
Извадихме по-голямата част от старите основи, използвах багера да изкопае 12 дупки за овощни дръвчета. Един малък трактор изора част от мястото, но тревният чим е много дебел, напролет фрезоване.
Последните два дни направихме една повдигната леха, в която насадих луковички - подарените ми ириси, нарциси, купих малко лалета, зюмбюли и минзухари. Много труд падна за тази нищо и никаква леха! Два часа разглобявахме палета в един склад, после рязане, коване... Пръстта пресявахме и карахме с количка от около 200 м, 10 курса, 4 км, много добро раздвижване :D
Много е трудно така, от нищото. Почиваме на пейки от палета, наше дело разбира се. Но стоим по 4-5 часа, само така на пикник и на въздух. Без ел.енергия никакъв инструмент не може да се включи, без вода пък също нищо не става. Организирах си един кубитейнер за напролет.
Другата седмица ще ни пристигнат дръвчетата, ще ги посадим и оградим. И това ще е за тази есен :)

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Kakichka
Виенско кафе
Мнения: 447
Регистриран на: Юли 7, '20, 20:28
Дал благодарност: 167 пъти
Получил благодарност: 396 пъти
Обратна връзка:

Re: Нови ентусиасти на дърти години :)

Мнение от Kakichka »

София, лехата ми изглежда като едно добро начало. Пикникът напролет ще е на фона на пролетни китки и аромати. Трудно е началото, но пък така пътят ще е по сладък.
Добрата фея, която понякога се превръща в луда кравичка. Обичам шарено в розови нюанси, пролетта и вярвам в доброто приятелство.
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2592
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 765 пъти
Получил благодарност: 746 пъти

Re: Нови ентусиасти на дърти години :)

Мнение от Lalel4e »

Sofiya Stoicheva написа: Ное 28, '21, 19:21 Здравейте :)
Да не помислите, че съм се отказала и изгубила?!
Ми ш си помислим, ами!

При нас почти нищо не се случва...
аа, нищо, почти нищичко - само някъв си там багер, някъв трактор, повдигната леха с ЛУУУУКОВИЦИИИИ!! :potekoha: пресяване на пръст... (това ми така познато... аз още пресявам, почти всеки път като отида на моя каменист ръб, пресявам)...ии цели 12 дървета!!

Много е трудно така, от нищото.
Ама е най-сладко! :daaa:

...И това ще е за тази есен :)
Не е малко хич!!
Sofiya Stoicheva
Kъсо кафе
Мнения: 55
Регистриран на: Сеп 4, '21, 20:21
Дал благодарност: 201 пъти
Получил благодарност: 103 пъти

Re: Нови ентусиасти на дърти години :)

Мнение от Sofiya Stoicheva »

Благодаря ви, много сте мили!
Никак не ми харесва времето последните дни! Затова показвам едни панорамни снимки от наше село в знойното лято.
Изображение

Изображение

Изображение


Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”