Нови ентусиасти на дърти години :)

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
Аватар
desunie
Кана кафе
Мнения: 584
Регистриран на: Ное 30, '09, 11:07
Дал благодарност: 205 пъти
Получил благодарност: 108 пъти

Re: Нови ентусиасти на дърти години :)

Мнение от desunie »

Голо и кафяво е не само при теб. Ще видиш как ще избухнат скоро всички цветенца, тревички, храстчета и дръвчета.
Аз всеки сезон се изумявам как градината ми "изчезва" зимно време и от къде се взема този обем лятото...

Имам за разделяне доста ириси, флоксове, хемета и други многогодишни, които мога да ти пратя. Само трябва да ми драснеш на лични адрес за получаване.
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4891
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 353 пъти
Получил благодарност: 279 пъти

Re: Нови ентусиасти на дърти години :)

Мнение от Di_Va »

София, здравей и от мен! :tzvetentze:
Пропуснала съм тази тема, толкова хубава, оптимистична (и окуражаваща за мен)! Прочетох на един дъх и ми се иска да питам за много неща, свързани със строителството основно, нищо че форумът е основно градинарски :lol: , защото се надявам най-после и при нас нещо да помръдне в тази посока :stiskam: !
Респект за бързия напредък с всичко, нещата при вас движат супер добре, а не "бавно и полека", както си писала!
И понеже, съвсем скоро сте измитали пътя на грубото строителство, дали тези проценти са обективни? цитирам те : "изискванията за строителство над 100 м2 са много различни - надзорни фирми, строеж задължително от лицензиран строител и други хубавини, което най-грубо оскъпява с 40-50-60%."
На мен дори 40 %ми се вижда много като разлика, а какво остава за повече :hmmm: .. . Може би ТМ е способен и работлив човек, и много неща може да свърши сам или с твоя помощ, та за това си определила тези разлики в стойностите?
Ще си позволя на лични да те питам за някои подробности, за да не оспамя хубавата ти тема!
И това с "дъртите години" е абсолютно погрешно! Аз и ММ сме над 60 вече, а си оставаме ентусиасти и вярвам, че ще успеем с нещата, които искаме да постигнем!
Sofiya Stoicheva
Kъсо кафе
Мнения: 55
Регистриран на: Сеп 4, '21, 20:21
Дал благодарност: 201 пъти
Получил благодарност: 103 пъти

Re: Нови ентусиасти на дърти години :)

Мнение от Sofiya Stoicheva »

desunie, Di_Va, блаодаря ви! :tzvetentze:
Di_Va, питай за всичко, имам много акъл за раздаване покрай строителството! :nod: Съжалявам, че още със стартът не направих един youtube канал, щеше да е полезен на много хора, тръгнали по този трънлив път.

Тази неделя не свърших нищо по градината, много беше мокро и кално. Купчината камън и тухли продължава да си стои. Сега ми дойде идея да постеля едно мулчиращо форио от текстилните покрай мрежата и да наредя покрая камъни, за да не ги влача и прекарвам на другия край на двора. И директно ще садя на него, като го режа, където ми трябва.
Получих поредните две пратки, с 5 рози, 2 люляка и 60 корена лавандула. Розите мисля да ги посадя временно на около 50-60 см една от друга, а лавандулата да закопая някъде заедно. После ще ги местя, няма как!
Sofiya Stoicheva
Kъсо кафе
Мнения: 55
Регистриран на: Сеп 4, '21, 20:21
Дал благодарност: 201 пъти
Получил благодарност: 103 пъти

Re: Нови ентусиасти на дърти години :)

Мнение от Sofiya Stoicheva »

Честита първа пролет на всички! :wooow2:
Вчера я посрещнах на село. Нормалните жени за 50 лв си купуват нова чанта, но аз - 1 м3 дървесен чипс за мулчиране!

Изображение


Изображение
Продължавам и с тази дейност по цялата ширина на парцела, където са овощните и храстите.


Изображение
И понеже сме последна къща от западната страна на селото, моята градинка е със седмица закъснение след кошийските. Пазя им завет!

Изображение

Сложих и семената на домати, пипер и патладжан, предстои двумесечна окупация на апартамента. :)


Изображение


Изображение
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Нови ентусиасти на дърти години :)

Мнение от Гео, граф »

Sofiya Stoicheva написа: Мар 21, '24, 11:51 Честита първа пролет на всички! :wooow2:

Честита и на теб, София :tzvetentze: ! Гледам на снимките, че вече е дошла :ieeee:

... Нормалните жени за 50 лв си купуват нова чанта, но аз - 1 м3 дървесен чипс за мулчиране!...

Ауу, завидЕх съвсем истински :o ! Казвай бързо откъде се сдоби с мулча и от какво дърво е :zazaazaz:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Sofiya Stoicheva
Kъсо кафе
Мнения: 55
Регистриран на: Сеп 4, '21, 20:21
Дал благодарност: 201 пъти
Получил благодарност: 103 пъти

Re: Нови ентусиасти на дърти години :)

Мнение от Sofiya Stoicheva »

Гео, от едни младежи в с. Петково е мулча, от овощни - ябълка и слива. Казаха, че тези дни ще кълцат клоните от някаква ябълкова градина. Има и ненатрошени тънки клончета, успяли да минат през машината и останали по 20-на см, но са съвсем тънки и не е проблем. Не е от този специалният мулч, който е от кори.
Доставиха на място, оставиха бокса за 1-2 седмици и после казаха, че ще минат да си го вземат. Ето номер 0899 808 722. Продават и бидони и кубитейнери. :swink:
Sofiya Stoicheva
Kъсо кафе
Мнения: 55
Регистриран на: Сеп 4, '21, 20:21
Дал благодарност: 201 пъти
Получил благодарност: 103 пъти

Re: Нови ентусиасти на дърти години :)

Мнение от Sofiya Stoicheva »

Изминалата есен положих страшно много усилия, за да си извоювам мястото за градинката. Разкопавах малко с права лопата, повечето с копач. Извадих десетки колички камъни, боклуци и коренища от трева. Не е троскот, но пак е инвазивна и се разпространява бързо с коренища.
Затова реших да работя с текстилно фолио и мулч. Надявам се посадените доста на брой храсти покрай оградата да направят малко обем и да не стои така празно!
Ето това зелено бордюрче борих днес.

Изображение
И вече е така.


Изображение


Изображение
В интерес на истината, бях решила цялата тази дължина от 15 м да я засадя с лавандула. Даже прибързах и поръчах 60 корена! Но се отказах, защото разкопаването на утъпкала почва ще бъде много трудно и понеже улицата и преди е насипвана с чакъл, ще трябва много допълнителна почва, ограждане... Реших да си спестя това приключение. А лавандулата ще разпръсна тук-там! :)
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2592
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 765 пъти
Получил благодарност: 746 пъти

Re: Нови ентусиасти на дърти години :)

Мнение от Lalel4e »

Лавандулата е страхотно решение!
Виждала съм даже така посадена покрай мрежа и много ми харесва! Мен и зелената тревичка ми харесва, ама лавандулата ще стои по-добре! :lol:
Sofiya Stoicheva
Kъсо кафе
Мнения: 55
Регистриран на: Сеп 4, '21, 20:21
Дал благодарност: 201 пъти
Получил благодарност: 103 пъти

Re: Нови ентусиасти на дърти години :)

Мнение от Sofiya Stoicheva »

Ех, Lalel4e, и ти сега, вместо да кажеш - Ами добре си решила, почини си малко! Но не, лавандула покрай оградата! Ами добре, имам едни 32 м свободни! Проклятието на ъгловият парцел! Оххх, кръстът ми ме мрази! 😛
Аватар
Kakichka
Виенско кафе
Мнения: 447
Регистриран на: Юли 7, '20, 20:28
Дал благодарност: 167 пъти
Получил благодарност: 396 пъти
Обратна връзка:

Re: Нови ентусиасти на дърти години :)

Мнение от Kakichka »

София, днес понеже два пъти се озовавахме в Горна Малина (пазарувахме панти от железарията) и всеки път се оглеждах къде е запад и дали ще позная твоя двор, но мисля даже посоката не нацелих. Някой ден трябва да си направим междуселска среща :) и ще ми разясниш къде да гледам.
Лавандулките са чудесна идея, а 60 корена са нищо работа. Аз също много ги харесвам, ама не умея да ги постригвам и са много плешиви моите... та ти ще даваш пример как трябва да изглеждат.... почвай да садиш, не се ослушвай.
Добрата фея, която понякога се превръща в луда кравичка. Обичам шарено в розови нюанси, пролетта и вярвам в доброто приятелство.
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”