Нови ентусиасти на дърти години :)

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2592
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 764 пъти
Получил благодарност: 746 пъти

Re: Нови ентусиасти на дърти години :)

Мнение от Lalel4e »

Супер е "гаражът" :daaa: в който няма как да влезе кола ;)
Обаче.. сега се върнах да сверя: 800 кв. е парцела, на който ще има 100 кв. къща и 20 кв. гараж - отпиши около 200 кв. - остават 600.
13 дръвчета вече има засадени.. и смятате да сместите още "няколко клена, габър и чинар"? :hmmm: Колко големи стават тези дървета? Ще ви стигне ли дворът изобщо? :|
Или смятате някъде наоколо да ги садите?
Sofiya Stoicheva
Kъсо кафе
Мнения: 55
Регистриран на: Сеп 4, '21, 20:21
Дал благодарност: 200 пъти
Получил благодарност: 103 пъти

Re: Нови ентусиасти на дърти години :)

Мнение от Sofiya Stoicheva »

Lalel4e, аааааа моля, моля, може да влезе кола, примерно Опел Корса или Нисан Микра :nod:

Изображение

Новите дръвчета са много малки фиданки. Яворите са от тези парковите, кълбовидни. Ако не се съберат, ще ги подаря :) Освен тези 13 плодни дръвчета, в единият край съм бучнала и три липи и две брези за пред къщата, когато им дойде времето ;)
Sofiya Stoicheva
Kъсо кафе
Мнения: 55
Регистриран на: Сеп 4, '21, 20:21
Дал благодарност: 200 пъти
Получил благодарност: 103 пъти

Re: Нови ентусиасти на дърти години :)

Мнение от Sofiya Stoicheva »

Здравейте!
Много време мина, откакто не съм писала на това прекрасно място! По едно време имаше някаква забрана ли, ънблок нещо си, с което не успях да се справя...

При нас нещата се движат, бавно и полека. Построихме къщата, донякъде де. Изкарах две земеделски години, подготвям се за трета.
Изминалото лято 2023 приключихме грубите изкопни работи - канализационни и за отвеждане на дъждовната вода тръби, така че вече може да се прави и цветна градина. Разбира се беше хубаво да е направена и оградата, но не е на дневен ред. :)
Включвам се с малко снимки.

Изображение


Изображение


Изображение


Изображение

Изображение

Изображение


Изображение
Изображение

Изображение
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1355 пъти

Re: Нови ентусиасти на дърти години :)

Мнение от ljuboznatelna »

Ехеее, готова къщата!
Върнах се назад, за да си припомня. :) Много хубаво си оползотворявате двора! Да не повярва човек, че толкова много време мина! Младежът сигурно много е пораснал :)
А тази украса значи ли, че вече сте празнували посрещането на Новата година? :) Много мераклийско! ;)
Аватар
belika
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1027
Регистриран на: Апр 22, '12, 15:29
Местоположение: София
Дал благодарност: 295 пъти
Получил благодарност: 210 пъти

Re: Нови ентусиасти на дърти години :)

Мнение от belika »

София, поздравления! Страхотно се справяте!

На селото ни си имам си едни млади съседи, семейство от София, които ми напомнят на вас, с такъв ентусиазъм и задружно няма как да не се получи прекрасно 🌹

Темата ти е вдъхновяща ☀️

ПП: Прощавайте всички, че не съм писала в другите теми, знам че сте невероятни. Просто откак се боря като най-големия карък с гори, течове, нови течове, покриви, комини, печки, камини и какво ли още не без особен напредък, чак срам ме хваща да ви чета и пиша в темите. Прощавайте. Надявам се тази година да стъпвам малко по-уверено и да се включа по-равностойно ❤️
Three things cannot be long hidden: the sun, the moon, and the truth.
Sofiya Stoicheva
Kъсо кафе
Мнения: 55
Регистриран на: Сеп 4, '21, 20:21
Дал благодарност: 200 пъти
Получил благодарност: 103 пъти

Re: Нови ентусиасти на дърти години :)

Мнение от Sofiya Stoicheva »

Любознателна, Belika, благодаря ви!
О не, не сме празнували там, просто мъжът ми имаше голям мерак за украса! Е, за радост на комшиите, защото и съседни две къщи доста бяха украсили и беше празнично в началото на селото! 🤩
Грубият строеж приключи април 2023 г, до момента успяхме да направим ел.инсталацията, ВиК, късна есен и мазилката. Отвън - поставихме пречиствателната, вързахме мръсните канали и отвеждане на водостоците. Поставихме фургона на постоянно място, оборудвахме го и почти цяло лято прекарахме там. Има малък кухненски бокс, баня с тоалетна, ток и вода имаме отдавна.

Младежът взема участие във всички дейности, къде с голямо желание, къде не! Сега да не ме докладвате за експлоатация на детски труд?! 🤪
Изображение



Изображение


Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1355 пъти

Re: Нови ентусиасти на дърти години :)

Мнение от ljuboznatelna »

Браво на помагача! Да вървят нещата бързо и успешно, и скоро да се нанесете!
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2592
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 764 пъти
Получил благодарност: 746 пъти

Re: Нови ентусиасти на дърти години :)

Мнение от Lalel4e »

Sofiya Stoicheva написа: Фев 28, '24, 09:15 Сега да не ме докладвате за експлоатация на детски труд?! 🤪
Ще те номинираме за създаващ-хубави-спомени родител! :hihihi:

Много сте напреднали! Кога ти посадихте тези дръвчета, кога и ябълки родиха?! :shock:
Супер става всичко, изглежда бурна дейност кипи и когато е въвлечено цялото семейство, работата спори.
Бъдете здрави и все така ентусиазирани.

Само една забележка имам, и моля да бъде взета много насериозно!!
По-чести отчети тук, моля! :swonder:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Нови ентусиасти на дърти години :)

Мнение от Гео, граф »

Еййй, фурии сте, бравос и евалата :worship: !
Ако и ние действахме с такъв размах, нямаше да се отърве форума от мен, щях да правя сводки за действията ни час по час :sgiggle:

И аз се присъединявам към призива на Лечето за по-чести отчети, че се забравяме!
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Sofiya Stoicheva
Kъсо кафе
Мнения: 55
Регистриран на: Сеп 4, '21, 20:21
Дал благодарност: 200 пъти
Получил благодарност: 103 пъти

Re: Нови ентусиасти на дърти години :)

Мнение от Sofiya Stoicheva »

Пролетта бавно и плахо настъпва и към нашия район.
Днес посадих една ехинацеа, две рудбекии, червена вайгела и още едно, което изобщо не му знам името, приличало на бяла маргаритка (от мама). Преброих, на малко над 40 м2 гадинка имам засадени 40 многогодишни цветя - разни, отделно луковичните. Но е абсолютно голо засега! :)

Изображение


Изображение


Изображение


Изображение

На източната страна на фургона е много сенчесто и мокро, и реших, че там ще има здравец, хости и хойхери. Поразкопахме и започнах засаждането на здравеца.

Изображение
Следващото на дневен ред е площта на западната част на къщата. Първо обаче трябва да се разчисти купчината тухли и камъни, което вероятно ще отнеме поне два дни. Главен изпълнител -аз, с малки включвания и от детето.
Там, на ъгъла на градинката смятам да сложа 3-4 рози, също имам засадени в кофи и две хортензии. След тях, накъде към 10 м ще засадя лавровишна.
Разстоянието от къщата до мрежата е само 3 м и с оглед на това, че предстоят строителни работи - изолация, пътеки, цокъл, не знам дали трудът ми в онази част няма да отиде на вятъра. Но пък жив плет не става за един сезон, така че съм решила да засаждам, пък после ще ограждам допълнително.

Изображение
Ако имате забележки, предложения и въобще всякакви мнения- приемам :)
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”