Kakichkа

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
Аватар
Kakichka
Виенско кафе
Мнения: 447
Регистриран на: Юли 7, '20, 20:28
Дал благодарност: 167 пъти
Получил благодарност: 396 пъти
Обратна връзка:

2024

Мнение от Kakichka »

Мили мои цветарки, мернах сутринта в ФБ текст, който ме хвана за сърцето и ме прати веднага тук:
- Защо толкова оптимистично гледаш към Новата година? Какво мислиш, че ще ти донесе? Наоколо е такъв кошмар!
- Мисля, че ще донесе цветя.
- Да, но защо???
- Защото аз засаждам цветя.

Така че ви пожелавам здрав кръст, за да садите много нови китки, спокойствие и време за да им се наслаждавате, подкрепа от семейство и близки в лудостта по цветята и градината, а щастието само ще дойде, при изпълнение на горните условия.

Изображение
Добрата фея, която понякога се превръща в луда кравичка. Обичам шарено в розови нюанси, пролетта и вярвам в доброто приятелство.
Аватар
Kakichka
Виенско кафе
Мнения: 447
Регистриран на: Юли 7, '20, 20:28
Дал благодарност: 167 пъти
Получил благодарност: 396 пъти
Обратна връзка:

Януари

Мнение от Kakichka »

Сега, след като написах положителния пост, да започна и с китките и с мрънкането :)
На 30.12 последно бяхме в любимото село, за глътка въздух и почивка и там една малка жълта розичка продължаваше да цъфти.
Изображение
Изображение
Дворът си е разхвърлян и слънчев, и ме радва все така.
А животът ми поднася собствена интерпретация на "интересно"....в разгара на коледните празници се озовахме в детска психиатрия на Александровска, където настанихме 16 годишния ми племенник и баща му за придружител, с диагноза маниакална психоза, причинена може би от някакъв наркотик, който някой му е дал....Говорим за добро, ученолюбиво дете, което за 3 дни се срина тотално, без да е способен да спи, и да се пусне от ръката на близките си. Положението е страшно и главата ми не го побира. Съответно ние сме в ролята на обгрижващи, тъй като всички останали са в Плевен, и търчим към болницата честичко, защото е ясно какви са условията в БГ, но това не е драма, защото по някакъв начин се чувстваме полезни. Като цяло, всички сме в ступор и празниците минаха....как да кажа... Все пак има нещо положително - не преядох и не препих, така че килата са ми същите... :) :mrgreen:
Добрата фея, която понякога се превръща в луда кравичка. Обичам шарено в розови нюанси, пролетта и вярвам в доброто приятелство.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7294
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 744 пъти
Получил благодарност: 1359 пъти

Re: Kakichkа

Мнение от ljuboznatelna »

Боже мили! Горкото дете! :snif:
Не зная каква е терапията и това има ли трайни последствия , но искрено се надявам да му се размине леко, и много да внимава занапред!

А сега - Честита Нова Година! Да е шарена и цветна , такава, каквато я харесваш! Много цветя да насадиш, и във физическата градина, и в душата!
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Kakichkа

Мнение от Гео, граф »

Ох, Какче, какво чудо ти е дошло на главата! Дано всичко свърши добре и да няма последици за детето :stiskam: :stiskam: :stiskam: !!!
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2592
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 765 пъти
Получил благодарност: 746 пъти

Re: Kakichkа

Мнение от Lalel4e »

Ех, неприятна новогодишна новина!
Сърдечни благопожелания и от мен! :sheart:
Дано се оправи детенцето без никакви последствия!
Аватар
Kakichka
Виенско кафе
Мнения: 447
Регистриран на: Юли 7, '20, 20:28
Дал благодарност: 167 пъти
Получил благодарност: 396 пъти
Обратна връзка:

Февруари

Мнение от Kakichka »

Стопли се днес малко и аз веднага се втурнах като хала в градината да работя. То пък един гаден вятър...одуха ме страшно, но това не ме спря. Не знам дали съм ви показвала снимки, но двора е разделен на две нива- горна част с китки и долна със зеленчук. За "подпорна стена" този, който прави нивата с багер, сложи едни големи камъни и каза да строя там зид. Моя мъж монтира метър висока тел, каза че тя ще е вместо габиони и аз чинно, цялата първа година събирах де що видя камък из двора и го трупах на таз купчина. Всичко супер, но след 3 години купчината взе да се накланя и да заплашва китките, насадени пред мрежата, което беше повод за моя мъж да каже: време е да сложим истински габиони. И само заради китките склоних да извадя всички камъни отново! И пак да ги върна обратно. Действие, което стартира днес, но края му не се вижда засега.
Изображение

Изображение
Готиното е, че и площта над габионите става използваема за саксии например.
Иначе дворът е скучен и сив, искам си зеленото....
Добрата фея, която понякога се превръща в луда кравичка. Обичам шарено в розови нюанси, пролетта и вярвам в доброто приятелство.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7294
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 744 пъти
Получил благодарност: 1359 пъти

Re: Kakichkа

Мнение от ljuboznatelna »

Какичке, как може досега да не покажеш този ракурс?! Много живописен този двор, голям потенциал има!(демек ще продължава да става все по-чуден)
Ц ц ц направо го видях с други очи!
Чакай сега да те похваля и да те съжаля за титаничния труд! :tzeluvka: Габиона става СУ-ПЕР!!! И чешмата ти прекрасна! 💙
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10041
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 636 пъти
Получил благодарност: 1128 пъти

Re: Kakichkа

Мнение от greeneyed »

Зад габиона има масивен зид , но е нисък. Сега ще стане стената, то много камък, че и с правилни форми. Тежка работа , ама вас чака, няма кой друг да дойде да нарежда. Да знаеш , каки, за 8 години се въвежда някакъв ред в имота, имаш време. 8-)
Чешмата е страшна))))))))))))) коритото ще го обличаш ли? С какво ги боядиса тези плочи? :hmmm:
Харесват ми такива постове, където има действие! :dovolen:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
Kakichka
Виенско кафе
Мнения: 447
Регистриран на: Юли 7, '20, 20:28
Дал благодарност: 167 пъти
Получил благодарност: 396 пъти
Обратна връзка:

Габионите

Мнение от Kakichka »

Ей ме на, на доклад. Сърце женско не трае в това хубаво време, пуснах си отпуска в сряда и хукнахме да довършим работата с габионите. И понеже уикенда имахме други дертове (аварийна смяна на щрангове в блока), та се очертаваше да не ходим на село. Ама аз избягах и си отидох сама, под предтекст, че имам разсад салата от свеки, който трябва да насадя. И се вихрих 6 часа из двора, местейки камъни, тук там някоя роза и правейки планове за новия сезон.
Люб, не знам какво съм показала, то двора е с наклон, и отделно както съм го зонирала, само зимата се вижда ефективно как е.
Изображение
Само теменужките цъфтят и ме радват:
Изображение
Освен салата се наложи да спасявам борчета, по молба на сина ми - купили ги по нова година за клиенти и им останали. Сърце не ми даде да му откажа, макар че може би няма и да се хванат - едното отиде навън пред портата.
Изображение

Изображение
Грийни, чешмата я правих от хипертуфа (коритото), но съм намислила отвън да я облицовам с начупени плочки, същите ще се появяват и като мотив във фугите на камъните, с които е изградена горната и част, за да има цветничко.
Изображение
Ох, и вече страдам от проблем пренаселване в някои участъци...а пак душата ми ламти за нови китки....ама какво ви го обяснявам на вас, вие това си го живеете.
Добрата фея, която понякога се превръща в луда кравичка. Обичам шарено в розови нюанси, пролетта и вярвам в доброто приятелство.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7294
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 744 пъти
Получил благодарност: 1359 пъти

Re: Kakichkа

Мнение от ljuboznatelna »

Аз няма как да помня ти какво си показвала, или аз какво съм обърнала внимание, просто сега го видях цялостно, сглоби ми се картинката един вид - къде е къщата, къде плевнята, къде прехвърля дърва няколко пъти, къде цветя, къде зеленчук... Като на план. Като показваш поотделно, изобщо не се ориентирам. Вярно, че и зимата помага :)

Сега като писа борчета, се сетих, че имам една публикация в блога, и е много рейтингова, защото хората търсят борчета и елхички,и попадат там, пък аз така съм я кръстила в чест на моето предишно невежество.
Това до портата трябва да е пицея коника, бавно растящо бижу. А другото до габиона на лъжекипарис някакъв прилича, но е рано да се каже, може и туя да е :)
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”