Kakichkа

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
Аватар
Kakichka
Виенско кафе
Мнения: 453
Регистриран на: Юли 7, '20, 20:28
Обратна връзка:

Re: Kakichkа

Мнение от Kakichka »

Мария Николова написа: Мар 5, '21, 03:15 Например имам две клечки от една роза. 100% са вкоренени и резервната ми е излишна. Направо заплювам за теб едната още от сега. :daaa:
Това за розичката, да знаеш, че съм си го записала. Старая се да заобикалям като дявол тамян Розовите теми, но така както се старая, боднах три четири розички купени в контейнер, и още десетина на корен от бриколаж и подобни вериги. Ще видим дали ще са преживяли зимата, че не съм ги обгрижвала хич. :wooow2:
Водата ще ми е голяма драма, няма да бием сонда, щото нямало особен смисъл, много камък, вода няма. Ще обмислям вариант за резервоар за дъждовната вода. Поливна система много ми се иска, но мъжът отсече догодина. Сега ще се полива от чешмата, с маркуч, и то само уикенд. Ще мулчирам със слама (колкото и грозно да е с,според ММ), но това имам налично. За зеленчуците не мисля да си давам много зор, но все пак е кеф да похапнеш нещичко лично отгледано. Ей на, сега спанак един дето на шега метнах зимъска, днес послужи за обяд.
Като цяло двора вече е заравнен ( що годе) и решен на две нива. Горното ниво е за китки и за трева (макар че сина ми има алергия и това може да се промени бързичко), а долното ниво е за зарзават, наредила съм вече дигнати лехи (криви и неугледни, но понатам ще има хубави, надявам се). Старая се да не копая, да не плевя и в общи линии да го карам много мързеливо.
Не така стояха нещата през септември. Тогава направих отделните зони, за 10 дена се наложи да дам вид на градината, защото дъщеря ми имаше рожден ден и аз обещах да направя градинско парти. По това време имахме огромни окопи в двора и нито едно цветно петно. Взех отпуска, викнах мама да седи с децата и дай, работа, работа, :chchaa: с мъжа ми не можехме имената да си кажем на финала. Изображение
Тогава ме спасиха именно цветята, под формата на огромни хризантеми, които купих от една цветна борса - чудеса направиха, с малко украса от моя страна сладоледеното парти беше супер. Изображение Надявам се да се радвам на хризантемите и следващите години, за разлика от индийския люляк, който май не преживя добре зимата.
Та, двора в момента изглежда ето така:
Изображение
Има поникнала мижава тревица, която сях през ноември от някаква смеска с цветя, тип ливада, която уж не се коси. На края на "ливатата" като преход с другия двор съм насадила 4 вайгели (ама не се виждат хич в момента, не смея да разровя сламата) и там ми се иска да стане каренце зелена тревица, заобиколено от рози и храсти. Гледам да оформям пътя на водата с вади, наклони и пътеки. Всички камъни от двора съм събрала като подпорна стена между двете нива в нещо като самоделен габион от тел, грозничък е, но поне засега държи грамадата. Може някога или да го бетонираме или да го напълня с пръст и семена на цветя. Имам голяма драма с почвата като цяло, много малко ми е, искам поне камион два хумус, но някак не ми се получава и затова пращам голямото дете в гората с чувалчета, да ми носи от на съседа тора, примесен с горска почва. Понякога карам мъж ми да спира до разни камари пръст след Байлово, даже и лопата си носех доскоро в багажника на колата, и се чудя сина що мърмори постоянно за някакви трупове, още не съм разбрала дали ще заравяме, отравяме или за моя собствен иде реч. Луда работа....
Добрата фея, която понякога се превръща в луда кравичка. Обичам шарено в розови нюанси, пролетта и вярвам в доброто приятелство.
Аватар
daneda
Баш кафе майстор
Мнения: 2228
Регистриран на: Мар 14, '12, 11:23
Местоположение: София

Re: Kakichkа

Мнение от daneda »

Ха добре дошла и от мен! :tzvetentze: Много си сладкодумна и заедно с Лалелчето ще пълните това място с магия и сладки приказки! Много е хубаво, че имаме нов член на форума и с интерес и любопитство ще следим развитието на вашата мечта! Няма по-хубаво от това децата да се включват и да помагат на мама и тате!
Дерзай, момиче и не се и съмнявам, че мястото и къщата ще станат прелестни!
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15914
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка

Re: Kakichkа

Мнение от Гео, граф »

Докато те чаках да пишеш, Каке, прочетох Къщичката си има къщичка и докато четях, се присетих за Къща отвъд света на любимия ми Георги Данаилов. И той така със семейството си обикаля години наред, за да си намери мястото. И го намира. Наистина доста далечко, чак в Западните Родопи, в село Ковачевица, но повлича крак и след него там се заселва сума ти народ, та и във филмова площадка го превръщат, но неговата история ми прилича на вашата с твоя Президент. Само дето не сте закъсали с колата като него, ама не това е важното, а другото - че си Я намерила :nod:

Kakichka написа: Мар 5, '21, 14:14 ... Знам, че с много от вас ще се срещнем по интереси и извън градината (Рециклирани мебели са ми друга любима тема). Форумът ми е бил вдъхновение и място за почивка много пъти, сигурна съм, че ще бъде така и за в бъдеще...
Мдааа, ако досега не си го забелязала, имаме подфорум Дом, дизайн, домакинство, където ремонтираме, боядисваме, декорираме, разменяме вехтории, споделяме строителни неволи и въобще наминавай по-често там, че имаме нужда от опитни люде, па и ние се понаучихме на някои работи, та може да сме си във взаимна помощ. А като стане време за зацветяване, 300 квадрата ще ги запълним бързичко, само яка ти гърбина 8-)
Kakichka написа: Мар 5, '21, 15:04 ... а долното ниво е за зарзават, наредила съм вече дигнати лехи (криви и неугледни, но понатам ще има хубави, надявам се). Старая се да не копая, да не плевя и в общи линии да го карам много мързеливо...
Докато съм писала, ти си допълнила, включвам се и тук. По повод мързеливата, неплевенето и малкото копаене имаме специалисти - In None е едната. Тя си отглежда зеленчука на един стръмен скат върху мрамори заедно с цветенцата, мулчира с треволяците и се справя отлично (включително и с детските стихчета). Така че във форума винаги ще се намери някой да удари едно рамо ако не с друго, барем със съвет и акъл :nod:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Kakichka
Виенско кафе
Мнения: 453
Регистриран на: Юли 7, '20, 20:28
Обратна връзка:

Re: Kakichkа

Мнение от Kakichka »

Гео, граф написа: Мар 5, '21, 15:18 Докато те чаках да пишеш, Каке, прочетох Къщичката си има къщичка и докато четях, се присетих за Къща отвъд света на любимия ми Георги Данаилов. И той така със семейството си обикаля години наред, за да си намери мястото. И го намира. Наистина доста далечко, чак в Западните Родопи, в село Ковачевица, но повлича крак и след него там се заселва сума ти народ, та и във филмова площадка го превръщат, но неговата история ми прилича на вашата с твоя Президент. Само дето не сте закъсали с колата като него, ама не това е важното, а другото - че си Я намерила :nod:
Гео, обожавам я тази негова книга, както и самата Ковачевица, там мога да се разхождам и зяпам до безкрай. Както и в Лещен, Делчево и въобще, Родопите са ми слабост и място за зареждане на батериите. Може би затова си харесах и Смолско, напомня ми малко на Ковачевица.
Книгите са друга всеобхватна област, където можем да се намерим, за начало ще кажа, че "Тайната градина" е любимата ми книга още от детството. А покрай форума наскоро разбрах за Тисту, със зелените му пръстчета и побързах да си я купя за да я прочета. Толкова ми харесва да споделяме с дъщеря ми вълнението да "откриваме" къде и какво зелено стръкче се е появило из двора, все пак 176 луковици посадихме, надявам се поне стотина да цъфнат в края на април, за рождения ми ден.
Добрата фея, която понякога се превръща в луда кравичка. Обичам шарено в розови нюанси, пролетта и вярвам в доброто приятелство.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31755
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора

Re: Kakichkа

Мнение от Мария Николова »

Днес почиствах за новия сезон малките ириси. Безотлагателно трябва да ги разсадя и до началото на май да са готови за цъфтеж.

Ето такива.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Дай адресче на лични съобщения и, като върша моята работа, да те заирисЯ. Няма по-безгрижна китка от ириса- може в чакъл, може в глина, може на равно, може да укрепва наклони, радва се пек - само да не е в локва.
Сега е момента! :swait:
През лятото ще дойде времето на луковици зрънкалета.

Изображение
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7354
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона

Re: Kakichkа

Мнение от ljuboznatelna »

Привет Какичке!
Записвам се и аз да следя отблизо как се движат нещата, и къщичката придобива вид, дух и става Вдъхновение!
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24

Re: Kakichkа

Мнение от Margaritenia »

Добре дошла и от мен, Кате:)
Истински се забавлявах докато те четях:) Ние сме си почти селски, аз съм в Чавдар, има няма 10тина км ни делят:))
Стискам ви палци, сериозен проект сте захванали, но щом има любов, всичко ще се получи по най-добрия начин! :)
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Kaira
Чист кофеин
Мнения: 5041
Регистриран на: Авг 26, '15, 14:39

Re: Kakichkа

Мнение от Kaira »

Добре дошла и от мен, Кате! :tzvetentze: Честито!Чудно местенце и хубава къща си имате! :liubov:
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4403
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян

Re: Kakichkа

Мнение от Emilly1212 »

Добре дошла и от мен, Кате! :tzvetentze: Прочетох те на един дъх, харесва ми вашето място и с интерес ще следя всичко при теб!
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Аватар
Kakichka
Виенско кафе
Мнения: 453
Регистриран на: Юли 7, '20, 20:28
Обратна връзка:

Re: Kakichkа

Мнение от Kakichka »

Margaritenia написа: Мар 5, '21, 22:50 Добре дошла и от мен, Кате:)
Истински се забавлявах докато те четях:) Ние сме си почти селски, аз съм в Чавдар, има няма 10тина км ни делят:))
Марго, много ви е хубаво селото, наминаваме за кафенце с децата понякога. Тъкмо ще казваш какво вирее в нашия край, пък може и да се видим някой ден, знае ли човек.
Продължавам аз да се излагам ;) Познанията ми за цветята се изчерпват с любовта ми към тях и наблюденията в селските дворове. Имена малко знам, само на познатите ми от детството, но сега вече си отворих дневник на цветята и там пиша какво съм посадила. Покупки съм правила основно в Лидл, Бриколаж и Хоуммакс, цветарници почти не зная, но сега открих разсадите на Мишето и ще се поръчва от там. Всъщност един разсадник посетих - в Долни Богоров, от там купих ябълка, праскова и дюля, както и вайгелите, дето не знам живи ли са.
Мушкато и сакъзчета гледам от години на терасата, имам много сандъци и вече съм наредила и в новата къща, цъфти червеното мушкато цяла зима на прозореца за радост на бабите наоколо.
Първите задачи са ми свързани с псевдо полянката - как да се проима вид, и с едни стъпала, които си направих сама, но в коминните тела трябва нещо да цъфти (и да ги боядисам де).
Изображение
Добрата фея, която понякога се превръща в луда кравичка. Обичам шарено в розови нюанси, пролетта и вярвам в доброто приятелство.
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”