Kakichkа

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
Аватар
flora
Баш кафе майстор
Мнения: 2154
Регистриран на: Яну 14, '13, 13:32
Местоположение: София
Получил благодарност: 57 пъти

Re: Kakichkа

Мнение от flora »

Здравей, сладкодумнице! С удоволствие четох за къщата и двора. Веднага ще ръсна и аз акъл за коминните тела - може да ги зацветиш с кълдъръмчета. Ще си цъфтят безгрижно цял сезон дори да не ги поливаш редовно. Едно седумче дето набързо ще се разрастне мога да ти пратя когато пожелаеш, заедно със стелария, която може да ти превземе двора. Ще се радвам да надничам в градината ти.
Изображение Изображение
Аватар
Kakichka
Виенско кафе
Мнения: 454
Регистриран на: Юли 7, '20, 20:28
Дал благодарност: 189 пъти
Получил благодарност: 404 пъти
Обратна връзка:

Re: Kakichkа

Мнение от Kakichka »

Margaritenia написа: Мар 6, '21, 23:45 Кате, с удоволствие, ще се радвам да съчетаете кафето с градинска среща у нас....и аз правя хубаво кафе:))) Тъкмо ще ти покажа от опит какво вирее по нашия край:))))
Марго, след като се разходих виртуално из твоята градина, охках, ахках и въздишах, такава неземна прелест ми се видя, че със сигурност ще дойда да видя реалност има ли такава, или е само форумен мираж.
Добрата фея, която понякога се превръща в луда кравичка. Обичам шарено в розови нюанси, пролетта и вярвам в доброто приятелство.
Аватар
Kakichka
Виенско кафе
Мнения: 454
Регистриран на: Юли 7, '20, 20:28
Дал благодарност: 189 пъти
Получил благодарност: 404 пъти
Обратна връзка:

Re: Kakichkа

Мнение от Kakichka »

flora написа: Мар 7, '21, 09:02 Здравей, сладкодумнице! С удоволствие четох за къщата и двора. Веднага ще ръсна и аз акъл за коминните тела - може да ги зацветиш с кълдъръмчета.
Бях забравила тези мъници, които баба ми садеше по бордюрите пред къщата на село. Но май помня, че от семена цъфтяха чак на втората година, права ли съм? Да търся разсад направо?
Добрата фея, която понякога се превръща в луда кравичка. Обичам шарено в розови нюанси, пролетта и вярвам в доброто приятелство.
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7753
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2505 пъти
Получил благодарност: 1398 пъти

Re: Kakichkа

Мнение от pepelqshka71 »

Добре дошла и от мен Кате :gush: Всичко изглежда много обещаващо и аз с удоволствие ще следя темичката ти.
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8551
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 919 пъти
Получил благодарност: 697 пъти

Re: Kakichkа

Мнение от Shami »

Браво Кате,браво.Оформила си лехичките,планирала си си нещата.
Поздравявам те за хъса и труда.Следваш и правилно си правиш всичко поетапно.
Съвети не мога да ти давам,защото при мене е точно обратното :lol: ,пълен хаос и аз сред хаоса,ама щастлива,щастлива :lol: :lol: :lol:
Последно промяна от Shami на Мар 7, '21, 10:48, променено общо 1 път.
Аватар
polyabs
Кафе машина
Мнения: 3459
Регистриран на: Юли 13, '13, 18:15
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 248 пъти
Получил благодарност: 119 пъти

Re: Kakichkа

Мнение от polyabs »

Добре дошла и от мен Кате! С усмивка изчетох всичко до тук тази сутрин с кафето! И аз съм горд собственик на къща от година и половина и се сблъсквам с подобни проблеми. Но побързах да позасадя всичко преди да са приключили строителните работи по укрепването на двора и наклона, моя двор е на 3 нива. та не прави същата грешка ако има още какво да копаете и бетонирате.
Та да поръся и аз акъл за каквото се сещам: Индийския люляк не е загинал, той покарва листенца най късно пролетта, вейгелите също при мен още спят, не ги отписвай. Рози спри да купуваш от магазини и големи вериги, тук ще намериш из форума много по красиви. камъните в габиона са много красиви така, измисли начин да се виждат, влез в темата на гевкати и поразгледай. В последствие ще направиш и зеленчуковата градина красива и няма да има нужда да я криеш. на високата част над камъните посади лавандула, тя е сухолюбива, продават се в нета коренчета на бройка и не струват много. В камъните можеш да боднеш сукуленти, аубриета, нисък пълзящ флокс и други подходящи ниски за алпинеум. Правилно си се ориентирала за разсадника на Миша градина Солей, там ще намериш такива. Разбирам вълненията ти и аз тичам през всяко свободно време на вилата - моята се намира на 35 км от Бургас там се зареждам въпреки много работа, просто се отпуска сърцето и душата. Ще следя с интерес какво се случва :) :gush:
Аватар
Kakichka
Виенско кафе
Мнения: 454
Регистриран на: Юли 7, '20, 20:28
Дал благодарност: 189 пъти
Получил благодарност: 404 пъти
Обратна връзка:

Re: Kakichkа

Мнение от Kakichka »

:gzzzzzz: Благодаря за съветите, пиша си чинно всичко в тефтера. Идеята за лавандулата ми допада, за розите си мълча, още не знам как ще я караме с тях, успокоих се за вайгелите, благодаря Поли, но виж, въпроси имам много, ако има желаещи да ударят едно рамо (по принцип първо питам Гугъл, търсачката на форума, ровя като идиот и чак после питам, но тук вниманието ви ме разглези ;) и викам да използвам.
Първо, как да преборя тоз бурен? Не знам какъв е, но корените му са дълбоки и приличат на корен на дърво. Сеча го щото ако реша да го изкопавам с корени, оставям кратери из градината. Естествено порасва пак и то обикновено около някоя китка, впива се в нея като страстен любовник и си мисли, че няма да го забележа. Гадняр пълен.
Изображение
Второ. Мислите ли че има шанс да е живо това сиво бодливо...не знам какво иглолистно? Засадила съм го някъде август 2020, не помръдва и си седи все такъв сив, като старец в края на двора.
Изображение
Трето. Днес разчистих сламата и листата, които бях натрупала по поляната и китките. Зарадвах се, че хортензията ми има свежи листенца, но дали не е рано да я разголвам още? Тревата ми е много плешива обаче.
Изображение
Изображение
И последно, една мила баба ми наскуба есента нещо зелено което набодох около камъните и изглежда се е хванало. Подсказка какво е?
Изображение :idea1:
Добрата фея, която понякога се превръща в луда кравичка. Обичам шарено в розови нюанси, пролетта и вярвам в доброто приятелство.
Аватар
flora
Баш кафе майстор
Мнения: 2154
Регистриран на: Яну 14, '13, 13:32
Местоположение: София
Получил благодарност: 57 пъти

Re: Kakichkа

Мнение от flora »

Буренът ми прилича на лапад и ако се окажа права, за отмъщение може да го изядеш. :lol:
Изображение Изображение
Аватар
flora
Баш кафе майстор
Мнения: 2154
Регистриран на: Яну 14, '13, 13:32
Местоположение: София
Получил благодарност: 57 пъти

Re: Kakichkа

Мнение от flora »

Буренът ми прилича на лапад и ако се окажа права, за отмъщение може да го изядеш. :lol:
Изображение Изображение
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1325 пъти

Re: Kakichkа

Мнение от маргото »

Добре дошла, Кате! :tzvetentze: На точното място си! Всичко от каквото се нуждаеш, ще откриеш тук! :daaa:
Поздравления за меракът и неуморният труд, които полагаш! :sclap:
С повече търпение и постоянство, сигурна съм, че скоро ще направиш мечтаната градина. :stiskam:
Бъди здрава! :sbear:

"Буренът" е Лапад, често използван в кулинарията, вярно трудно изтребим е, но не и невъзможно. Опитвай се да премахваш и част от корена, а когато е по-млад
се изважда по-лесно. Не допускай да направи семена и да се насее, че тогава спасение няма...И аз още виждам зор с навяти от вятъра семена от съседски стрък,
че не смея и да напръскам, за да не загубя малините./кОпам си с яд, от излишния труд...но няма как :lol: /
Резни част от клонче на иглолистното, ако сърцевината е бяла, живо е. :stiskam:
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”