Бродирани бижута

Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Бродирани бижута

Мнение от clock »

mariyanag написа: Дек 8, '20, 22:59 Може, Клоки, няма проблем.

Мариянка, благодаря ти! :gush:
Sirius написа: Дек 9, '20, 12:42 Не че нещо, ама....
за накит ли ще служат тия бижута и при какви случаи ?
Ей така информативно питам,
далече съм щото от тия неща.
:hmmm:
:hmmm: Нима е нужно да има повод, за да си сложи една жена бижу?! А съчетаването с дреха е лесно, стига тя да е едноцветна, за да може шевицата да изпъкне. Ако я съчетаем с нещо шарено ефектът ще се размие и изчезне. Според мен би стояло добре и на ръката като гривна, но на мен лично ми харесва повече за колие.
Аватар
mariyanag
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1810
Регистриран на: Ное 6, '14, 12:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 109 пъти
Получил благодарност: 35 пъти

Re: Бродирани бижута

Мнение от mariyanag »

Вени, каунта е 22, черното е 25, но ми е трудно - ситно черно, трудно се вижда. Има по окати хора дето шият и а по - ситен каунт или ползват увеличителни лупи. Опитах с лупа, но натоварването за окото е сериозно.
Малко инфо за това що е каунт - това е мярката за големина на дупчиците в панамата. Колкото е по - голяма цифрата, толкова е по - ситна панамата.
Sirius - това са просто бижута и като такива се носят според настроението на дамата, на облекло какво дамата си прецени, че й отива.
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Бродирани бижута

Мнение от Еличка »

mariyanag написа: Дек 9, '20, 23:42това са просто бижута и като такива се носят според настроението на дамата, на облекло какво дамата си прецени, че й отива.
Имам такова бижу, подарък от приятелка. Аз и обици не мога да нося, хич нищо, имам алергия дори към сребро. Но тази прелест как да я хвърля в шкафа? Сложих си я на дръжката на чантата, все си е е с мен. Мариянче, поклон пред труда ❤️❤️❤️!
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: Бродирани бижута

Мнение от venetka70 »

Благодаря Марианка за инфото. :tzeluvka:
То аз вече трудно шия и на 14 каунт, ама пуста краста гобленарска.
Шевиците отдавна ги бях нарочила, ама все не се организирам да си купя материалите.
Сега окончателно и безвъзвратно реших, че ще се шият шевички на бижута.
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Sirius
Kафенце
Мнения: 15
Регистриран на: Ное 13, '19, 22:05
Дал благодарност: 2 пъти

Re: Бродирани бижута

Мнение от Sirius »

mariyanag написа: Дек 9, '20, 23:42 Sirius - това са просто бижута и като такива се носят според настроението на дамата, на облекло какво дамата си прецени, че й отива.
Благодаря ви мили дами за разяснението.
Тя българската шевица си е изначало народно творческо бижу, а хрумката за изработване на накити с нейни елементи в днешно време е един добър начин за
съхраняване на националната ни идентичност.

Браво, за хубавата идея!
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5631
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1727 пъти
Получил благодарност: 1960 пъти

Re: Бродирани бижута

Мнение от Тутти »

Днес получих поръчаните бижута, Марианка. На живо и в тези подаръчни торбички са още по-вълшебни. Сега направо полудях по твоите бижута, като ги пипнах и видях. Ще ти досаждам още, да знаеш, приятелките ми ще се зарадват. Ох, много са хубави.
Ето това ми е любимо, много сложно и трудно се шие сигурно с тия заврънтулки.
Изображение
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1030 пъти
Получил благодарност: 2427 пъти

Re: Бродирани бижута

Мнение от Мария Николова »

Марианче, мислех си да изчакам идването на внучката ми от Шотландия, та тя да си избере. Надявах се да хареса и да ти поръчам точно тази шевица, с която да вземе акъла на местните си колежки. Много е подходяща за брюнетка. :daaa:

Изображение

Но сега мисля, че трябва направо да й окача тази прелест. :angelche: Отивам на ЛС.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
aurelija
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1827
Регистриран на: Яну 29, '12, 09:21
Местоположение: Пловдив,кючука
Дал благодарност: 24 пъти
Получил благодарност: 35 пъти

Re: Бродирани бижута

Мнение от aurelija »

И на мен тази ми е любимата шевица.
Питай,ше видим дали може...
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6021
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2083 пъти
Получил благодарност: 1202 пъти

Re: Бродирани бижута

Мнение от alys »

Много свежо е и това бижу :sbow:

Изображение

Преди години се бях увлякла по бродирани картички. Самата изработка е много увлекателна. За съжаление не мога да ги покажа. Подарих всички и дори нямам снимки. Или, ако е имало, то е било в друг форум, а нали знаете, че снимките след време изчезват от сайтовете, на които са качени.
Аватар
mariyanag
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1810
Регистриран на: Ное 6, '14, 12:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 109 пъти
Получил благодарност: 35 пъти

Re: Бродирани бижута

Мнение от mariyanag »

Благодаря, момичета.
Тути, да това го шия две вечери, заврънтулките са играчка, но пък носи удоволствие.
Алис и на мен това ми е любимо, макар че всяка схема грабва с нейните си заръки.
Публикувай отговор

Обратно към “Шев, кройка и приложни изкуства”