Има ли рози, има и проблеми

Deisy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1088
Регистриран на: Мар 20, '19, 20:22

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от Deisy »

Само подхранващия сложих защото предния път от незачитане съм сложила повече от органомедния и сега имам едни петна по листата и не смях да сложа. Розите с въшки са 3 бр. от 1 вид но целите направо са покрити с червени и зелени въшки :hmmmmmm: а калинките още ги няма ...
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5631
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1727 пъти
Получил благодарност: 1960 пъти

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от Тутти »

Когато има такава инвазия от въшки, към органомедния, смесен с подхранващ, добавям и една капка веро и една капка йод на литър вода. Така хем требя въшките, хем предпазвам и наторявам. Миналата година почти нямах въшки. Сега също още няма, но видях мравки. Това значи, че скоро ще имплантират по розите любимите въшки. Ще наблюдавам този сезон дали ще има.
Deisy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1088
Регистриран на: Мар 20, '19, 20:22

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от Deisy »

:daaa: Ще ги почерпя и с йод и дано се гътнат :chchaa: ,че една година беше страшно с тези въшки ,но аз имах малко рози .Сега ако има такова нападение не ми се мисли.
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4385
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 2091 пъти
Получил благодарност: 693 пъти

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от Emilly1212 »

Искам да попитам на какво се дължи това завиване на листата на някои от розите? Намират се на границата със съседа, като над розите има надвиснали стари сливови дървета, повечето болни. Възможно ли е да е от тях?

Изображение

Изображение
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10040
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 629 пъти
Получил благодарност: 1126 пъти

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от greeneyed »

Според мен е розена листозавивачка, и аз имам :svekurva: тук сме обсъждали
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4385
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 2091 пъти
Получил благодарност: 693 пъти

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от Emilly1212 »

Благадаря ти, Грийни! :gush: Прочетох! Ще ги изрежа, но да спре да вали, че пак се изсипа. Явно и ще се пръска, да отминат валежите.
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Deisy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1088
Регистриран на: Мар 20, '19, 20:22

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от Deisy »

Емили и при мен 2рози са така .Завивачка е. Аз махам листата ,но всеки ден нови се извиват а пръсках скоро и то на двете ми любими лилави рози.
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4385
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 2091 пъти
Получил благодарност: 693 пъти

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от Emilly1212 »

Благодаря Дейзи, вече ще знам какво е. При мен една цяла роза е така, то като я орежа нищо няма да остане от нея. Има и по съседните на нея, там пораженията засега са по-малко, но трябва да действам по-бързо.
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Deisy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1088
Регистриран на: Мар 20, '19, 20:22

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от Deisy »

Две от розите ми са с такива листа westerland и още един катерач. Предполагам от дъждовете или не :hmmm: С какво да напръскам искам навреме ако може да го хвана.Розите са в близост една до друга ако има значение . :tzvetentze:
Изображение

Изображение

Изображение
Tedi_sention1
Kафенце
Мнения: 22
Регистриран на: Сеп 6, '20, 12:12

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от Tedi_sention1 »

Здравейте момичета! Помагайте!
Декември месец засадих роза Еден катерлива. На този етап е пораснала малко, но има 2 израстъка, които са станали много дълги и няма по тях бодли както по други клонки на розата. Та се чудя какви са и какво да ги правя. Моля помагайте! Благодаря предварително!

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”