Roundup по кожата

jivkoss
Kафенце
Мнения: 1
Регистриран на: Авг 9, '20, 16:51

Roundup по кожата

Мнение от jivkoss »

Здравейте,

работя като градинар и се налага да пръскам с Roundup 5-6 пъти в годината по половин ден - сутрин от 9 до 12. Разреждам Roundup-a 200мл в 8л вода. Инцидентно се залях с по около 300мл разреден Roundup два пъти. И двата пъти се изкъпах 2 часа след инцидентна, но след втория път усетих сърбежи по кожата, предполагам от Roundup-a. Някой имал ли е подобен случай и може ли да ми каже колко е опасно това? Прочетох, че Roundup-a е доста отровен.
Аватар
Магдалена
Кафе машина
Мнения: 3421
Регистриран на: Юни 26, '10, 15:57
Местоположение: Благоевград
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Roundup по кожата

Мнение от Магдалена »

:hmmm: Мисля,че е най-добре да се обърнете към личния си лекар и
евентуално консултация с кожен лекар! :tzvetentze:
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5057
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 268 пъти
Получил благодарност: 1339 пъти

Re: Roundup по кожата

Мнение от Lilly »

jivkoss написа: Авг 9, '20, 16:58 Здравейте,

работя като градинар и се налага да пръскам с Roundup 5-6 пъти в годината по половин ден - сутрин от 9 до 12. Разреждам Roundup-a 200мл в 8л вода. Инцидентно се залях с по около 300мл разреден Roundup два пъти. И двата пъти се изкъпах 2 часа след инцидентна, но след втория път усетих сърбежи по кожата, предполагам от Roundup-a. Някой имал ли е подобен случай и може ли да ми каже колко е опасно това? Прочетох, че Roundup-a е доста отровен.
5 пъти си пръскал и 2 пъти си успял да се изкъпеш с раундъп - добро постижение за кръжока "ръцете ми пречат" :D
Извън майтапа - струва ми се, че това не е сериозен въпрос, който очаква отговор, а някакъв опит за манипулация. С каква цел - jivkoss си знае. Отровен, отровен ...колко да е отровен - колкото десетки препарати, които ползваме ежедневно , ако тръгнем да се къпем с тях, колкото газовете на автомобилите, които дишаш с кеф, докато чакаш на спирката , или колкото пластмасовите зеленчуци, с които са пълни сергиите...колкото смога над градовете ни , колкото ежедневния стрес и злоупотребата със сладкиши ... :D - списъкът е безкраен.
Публикувай отговор

Обратно към “Други цветарски теми”