Антуриум (Anthurium)

Публикувай отговор
Аватар
secret_rose
Кафевар/ка/
Мнения: 724
Регистриран на: Яну 29, '13, 15:13
Местоположение: Турция, залива Сароз

Re: Антуриум

Мнение от secret_rose »

И му опръсквай листенцата с вода по няколко пъти на ден, даже с лимонена вода...
Ще се оправи, ще видиш, явно е бил глезен в оранжерията, а на някои е нужно повечко време за възстановяване :tzvetentze:
Аватар
Denica
Kъсо кафе
Мнения: 90
Регистриран на: Юни 26, '12, 17:59
Местоположение: Банско

Re: Антуриум

Мнение от Denica »

Здравейте , за осми март половинката ми подари прекрасен и многооо голям червен антуриум , само да попитам по края на едното листо се появиха жълтеникави петна - това е заради сях въздух и не го пулвелизирам ли :idea1:
Изображение
Аватар
al.yank
Кафе машина
Мнения: 3786
Регистриран на: Ное 27, '09, 23:24
Местоположение: Варна

Re: Антуриум

Мнение от al.yank »

Прекрасен антуриум!Едва ли вината е в теб,те са си сукани китки..кой знае как е форсиран за да цъфне.Все пак,пресади го в хубава почва,дръж го на светло,но не слънчево и поливай умерено.
Не ми се разказва за белия,който ви показах преди време :hmmmmmm: От разкошотия се превърна в трилистник..сега е наказан с тотално безразличие,да прави каквото ще :|
Истината рядко е чиста и никога проста!
http://bonko.snimka.bg/hobby/moite-cvetya.30518
Аватар
ili.ko
Кана кафе
Мнения: 578
Регистриран на: Юли 29, '12, 20:22
Местоположение: Стара Загора

Re: Антуриум

Мнение от ili.ko »

И моят изглеждаше по същият начин,а сега само листа :evil: дано се оправи с времето,искам си отново хубавото цвете :svekurva:
Аватар
secret_rose
Кафевар/ка/
Мнения: 724
Регистриран на: Яну 29, '13, 15:13
Местоположение: Турция, залива Сароз

Re: Антуриум

Мнение от secret_rose »

Много е хубав, Деница, да ти цъфти постоянно :stiskam: :tzvetentze:

Издънката на мен ми е само в кори и сфагнум торф и се развива по-добре от майката, изкара ми ново листо, сега цветна пъпка. Постоянно е влажна - и саксийката и листата опръсквам. Имаше цвят когато я отделих и цвета не пострада, нито листата. Мисля си да прехвърля и голямото растение в сфагнум торф и кори само, и да махна листовката. Те епифитни ли са? Поне реагират като такива на експериментите ми...
Аватар
Denica
Kъсо кафе
Мнения: 90
Регистриран на: Юни 26, '12, 17:59
Местоположение: Банско

Re: Антуриум

Мнение от Denica »

Ааа благодаря , :stiskam: ще оцелее , иначе ще е последното цвете подарено от половинката :D
Rado
Kафенце
Мнения: 5
Регистриран на: Апр 9, '13, 20:28
Местоположение: с. Лозенец общ. Царево

Re: Антуриум

Мнение от Rado »

Здравейте, от къде мога да се купя от тези красиви цветя Антуриуми, много ме кефят. Не бях регистриран до сега но заради тях се регистрирах.
Аватар
ili.ko
Кана кафе
Мнения: 578
Регистриран на: Юли 29, '12, 20:22
Местоположение: Стара Загора

Re: Антуриум

Мнение от ili.ko »

Продават ги във всеки цветарски магазин.Успех :stiskam:
Rado
Kафенце
Мнения: 5
Регистриран на: Апр 9, '13, 20:28
Местоположение: с. Лозенец общ. Царево

Re: Антуриум

Мнение от Rado »

Ех, във всеки магазин, но все червени или бели - други не съм видял :stiskam:
Аватар
varia85
Kафенце
Мнения: 4
Регистриран на: Май 13, '13, 14:09

Re: Антуриум

Мнение от varia85 »

Здравейте!!!Миналата година лятото свекървата ми ми подари антуриум.Самият цъфтеж е такова бебешко розово,много красиво и нежно...Разкошен е като е цъфнал...Не съм го присаждала,понеже зная че е по специфично растение и се страхувам да не го уморя повече...Цветовете му паднаха и постепенно започнаха да ми съхнат листата...Моля за някакъв съвет за самото присаждане как става...Помогнете ми да си спася цветето,много е красиво,направо като го гледам сега и сърцето ме боли за него....
Публикувай отговор

Обратно към “Стайни цветя и растения”