Антуриум (Anthurium)

Публикувай отговор
Аватар
ivina
Дълго кафе
Мнения: 142
Регистриран на: Яну 28, '10, 15:52

Re: Антуриум

Мнение от ivina »

Изображение

И тук да се хвална :daaa:
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11814
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 148 пъти
Получил благодарност: 189 пъти
Обратна връзка:

Re: Антуриум

Мнение от johnstalker »

Прилича на тиква-аааа! :ieeee: :D
Аватар
ivina
Дълго кафе
Мнения: 142
Регистриран на: Яну 28, '10, 15:52

Re: Антуриум

Мнение от ivina »

Налиииииии :lol:
Аватар
megi
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1257
Регистриран на: Яну 16, '10, 15:35
Местоположение: Велико Търново

Re: Антуриум

Мнение от megi »

ivina написа:Изображение

И тук да се хвална :daaa:
Прекрасен е :daaa: От кога си търся такъв.Много моля някой ,ако види такъв да се продава да свирка много силно :nod:
Аватар
secret_rose
Кафевар/ка/
Мнения: 724
Регистриран на: Яну 29, '13, 15:13
Местоположение: Турция, залива Сароз

Re: Антуриум

Мнение от secret_rose »

Имам антуриум от година и половина и за това време не е спирал да цъфти и дори изкара 4 издънки, които пораснаха и на свой ред цъфнаха. От обикновения, червения е. И днес свърших една работа... Братовчедка ми ме помоли за издънка. Оказа се трудно - преплетени корени, много (не го бях пресаждала изобщо). Измъкнах що-годе внимателно най-крайната, гледах да има и въздушен корен, но основните коренчета се пречупиха леко, неизбежно беше. Сега новата издънка я настаних в малка саксийка с малко от нейната си пръст, малко торфен мъх, подпълних с кори за орхидеи, напудрих наранените корени с дървено въгленче и дори сложих въглен в субстрата. Има даже две малки цветенца...
Дали ще оживее... Не обичам да наранявам цветята така, но не можах да и откажа. Ако съм сгрешила с действията си по новата издънка, моля, дайте ми съвет какво още да направя. Не съм я поливала, само пръснах с пулверизатора съвсем малко връхните кори за да държат влага под листата. Сложих я на топло, на светло, не съвсем близо до югозападен прозорец и на много влажно...
Аватар
ili.ko
Кана кафе
Мнения: 578
Регистриран на: Юли 29, '12, 20:22
Местоположение: Стара Загора

Re: Антуриум

Мнение от ili.ko »

Здравейте ,подариха ми преди четири години червен обикновен антуриум.Първите две години цъфтя с прекрасни червени цветове,на третата година излизаха все по малко на брой цветове и листа и все по малки по размер.Растението ми остана на половина,а от една година няма никакъв цвят и пуска само малки мижави листенца.Всяка пролет сменям пръстта,добавям течни торове за цъфтящи разстения и няма никакъв резултат,държа го на южен прозорец на непряка слънчева светлина.Моля помагайте искам да спася този красавец от сигурна смърт :cry:
Аватар
Stefcheva
Кафе с мляко
Мнения: 236
Регистриран на: Ное 28, '09, 13:11
Местоположение: София

Re: Антуриум

Мнение от Stefcheva »

ili.ko написа:Здравейте ,подариха ми преди четири години червен обикновен антуриум.Първите две години цъфтя с прекрасни червени цветове,на третата година излизаха все по малко на брой цветове и листа и все по малки по размер.Растението ми остана на половина,а от една година няма никакъв цвят и пуска само малки мижави листенца.Всяка пролет сменям пръстта,добавям течни торове за цъфтящи разстения и няма никакъв резултат,държа го на южен прозорец на непряка слънчева светлина.Моля помагайте искам да спася този красавец от сигурна смърт :cry:
Като начало спри да го пресаждаш,всяко пресаждане спира или забавя развитието.Ако саксията му е много голяма спрямо корените,това също може да е проблем.И последното за което се сещам е, ако прецениш че може и няма да изгори го издърпай да го пече и слънце по малко.На източен моите ги пече,но все пак по ранно слънце и за около 2-3часа.Успех! :tzvetentze:
Юлия Стефчева
цъфнали видови
Аватар
ili.ko
Кана кафе
Мнения: 578
Регистриран на: Юли 29, '12, 20:22
Местоположение: Стара Загора

Re: Антуриум

Мнение от ili.ko »

Той винаги е стоял на южен прозорец,много светъл без директно слънчево осветяване и постепенно започна да се смалява,сякаш изчезва.Листата са една трета от това което бяха.Незнам вече какво да го правя.
Аватар
secret_rose
Кафевар/ка/
Мнения: 724
Регистриран на: Яну 29, '13, 15:13
Местоположение: Турция, залива Сароз

Re: Антуриум

Мнение от secret_rose »

И моят така направи, растеше си, цъфтеше си и после изведнъж започна да дава по-малки листа и цветове. Предполагам се дължи на климатизацията му - вече не живее в оранжерия и не го дрогирам с много торове. И моят е на южен прозорец без директно огряване, но го лизва слънчице надвечер, и след като изкара десетина дребни листа за три сезона, и няколко дребни зелено-червени цветчета (купен е с едри червени), започнах да го опръсквам с вода по няколко пъти на ден, торя през поливка с тор за орхидеи, пресадих го за 1 път в торф, борови кори за орхидеи и горска борова листовка (корите са половината от субстрата), тръгнаха по-едри листа а сега ми отваря и червен цвят вече. Не знам в какво беше посаден, май само в торф... и нямаше манджа горкото. Поливам само с дъждовна вода с лимон и гледам да не засъхва, и да не е мокър. И в топло време седи до овлажнител за въздуха. По-горе писах, че извадих издънка, и издънката, и майката сега са добре, даже дребното ще цъфти.
Иска тор и много влага, това са ми наблюденията, и коренчетата да не са сплескани с лепкава пръст. А, и веднъж на 10 дни вечер го пръскам с комбиниран листен тор, разреден, добре му се отразява, че крайчетата на две листа бяха тръгнали да кафенеят...
Общо взето - гледам го като гардении и орхидеи :tzvetoman:
Аватар
ili.ko
Кана кафе
Мнения: 578
Регистриран на: Юли 29, '12, 20:22
Местоположение: Стара Загора

Re: Антуриум

Мнение от ili.ko »

Благодаря ти secret_rose ще пробвам да му подкиселя почвата дано го съживя :tzeluvka:
Публикувай отговор

Обратно към “Стайни цветя и растения”