Алпинеумът - късче планина в градината

Публикувай отговор
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 238 пъти

Re: Алпинеумът - късче планина в градината

Мнение от Breda »

Това е положението засега.Излизам в творчески отпуск за възстановяване на кръста и просветляване на естетическото мислене :lol:

Изображение


Изображение Изображение Изображение
Изображение Изображение
Силвия
Баш кафе майстор
Мнения: 2208
Регистриран на: Юни 4, '13, 20:27

Re: Алпинеумът - късче планина в градината

Мнение от Силвия »

Добива вече вид, то и с времето ще си се слее с пейзажа, всичко току-що направено изглежда малко като голо, поне за мен.
Що не опиташ да ги вдигнеш глобусите малко .... правете се, че не забелязвате топката, тя е с илюстративна цел :lol: :lol:

Изображение
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10040
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 629 пъти
Получил благодарност: 1125 пъти

Re: Алпинеумът - късче планина в градината

Мнение от greeneyed »

Бреда, в този скален кът има място само за 1 лампа, лявата,по-малката. :dovolen:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7219
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 30 пъти
Получил благодарност: 416 пъти
Обратна връзка:

Re: Алпинеумът - късче планина в градината

Мнение от nadin »

Почвам нов алпинеум повечето на слънце и малко на сянка. Ще го редя в движение в зависимост от това кое къде садя. За сега е почти празен:

Изображение
Аватар
flora
Баш кафе майстор
Мнения: 2153
Регистриран на: Яну 14, '13, 13:32
Местоположение: София
Получил благодарност: 57 пъти

Re: Алпинеумът - късче планина в градината

Мнение от flora »

Breda, имаш хубава градина с красиви растения. Соларите биха подчертали някои от тях (в основата на някое иглолистно или до стелещо се). В скалният кът според мен би било достатъчно само кучето. Може би и камъкът да се впише добре. А кафезът е толкова ажурен, че трябва да виси от някой клон или да краси прекрасната ти бяла веранда. Сред камъните според мен се губи голяма част от красотата му.Мисля, че скалният кът ще стои по-добре, ако не е в една равнина т.е ако има малко височина. Камъните са красиви и ако не са съвсем близо един до друг ще изпъкват на фона на растения между тях. Каквото и да направиш обаче, важното е на теб да харесва - да радва очите и душата ти.
Изображение Изображение
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 238 пъти

Re: Алпинеумът - късче планина в градината

Мнение от Breda »

Силвия,те лампите си имат крачета и са повдигнати всъщност,даже две нива си имат и се забиват в земята,но не се вижда от камъните ,с нашите ветрове никак не става без да са здраво закрепени.
Грийни,ами какво да ги правя другите три? :lol: Претрупано викаш :hmmm: И аз съм с такова усещане.
Флора,аз си имам голям алпинеум,с голяма денивелация,идеята ми беше нещо като скално -светлинно петно,и аз не знам как да го обясня.Къщата е опасана с мощни прожектори и вечер е доста осветено навсякъде и от лампите светлината се губи.А така натрупани в по-тъмен ъгъл до някъде има ефект
Благодаря за съветите и съпричастието :D ,засега остава така ,отлежава идеята,ще помисля и върху вашите гледни точки.Най-много накрая да го махна и лампите да си отидат пак в килера Забранила съм на приятели да идват с букети,сега в списъка влизат и солари :lol:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1031 пъти
Получил благодарност: 2432 пъти

Re: Алпинеумът - късче планина в градината

Мнение от Мария Николова »

"Който може - пише. Който не може - критикува."
Не съм се и замисляла за алпинеум, но линията на твоето творение ми напомня за хамак. По-високо в страни и където трябва да се издига, е по-ниско. Казвам "трябва", защото така съм виждала - купчина камъни, подредени в артистистична неподреденост.
Ако оставиш тези бели кълба, трябва всеки видим камък да е с двойно по-голям обем, за да не са толкова доминиращ акцент.
Дерзай! :daaa: Можеш, ще го направиш! :daaa: :ieeee: :ieeee:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 238 пъти

Re: Алпинеумът - късче планина в градината

Мнение от Breda »

С една дума никой не хареса топките :lol: :gush: Ами те неслучайно си седяха дълго време в кутиите :lol:
КлонИте към алпинеум всички без светене като цяло.
Мерко,обожавам морени.Но те си се вписват в планината,на мойте ливади с гледка безкрайни полета ,ще седят като на свинче звънче.Може би като пораснат иглолистните ще създадат някаква илюзия като фон и ще сложа един два остри зъбера и нахвърлям огромен камънак.БЕЗ растения помежду им :daaa: И без лампи :lol:
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 238 пъти

Re: Алпинеумът - късче планина в градината

Мнение от Breda »

Един дивак нахал саморасляк се самонастани,с часове расте
:shock:
Изображение

Изображение



Изображение

Изображение
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Алпинеумът - късче планина в градината

Мнение от Margaritenia »

Да се намърдам и аз тук с една импровизация. Моето хич не е алпинеум, родено е от решението ми да натрупваме пръстта, която ни остава от изкопаните за растения дупки на купчина в ниското на двора, вместо да я изнасяме извън него, защото е тежка, а денивелацията голяма.

След като разположих някакви камъни и засадих растенията артистично, се оказа, че там е любимото място на къртиците и всяка седмица всички растения бяха извадени... Тогава започна голямото трупане на камъни и се получи това:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”