Цветята и децата

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
Deisy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1088
Регистриран на: Мар 20, '19, 20:22

Цветята и децата

Мнение от Deisy »

Здравейте крайно време е и аз да се представя ( чета си тайно от 3 години но нямах кирилица 😶 колкото и странно да е ) .Казвам се Теди от гр. Троян имам само 3 деца 😁 на 9 месеца на 2 години и на 4г Повод да чета форума преди доста време бяха Хортензиите. Бях луднала по тях и още съм имам около 100 броя из двора но не мога да се похваля много с тях просто защото при мен измръзват . Тази година ги бях заявила но пак се сланосаха (явно подраних с отвиването .Имам и в саксии те са ми прекрасни . С бебешките също нямам проблем .Покрай вас се влюбих и в розите и от скоро съм горд собственик на 15 тина английски рози повечето катерачи . Купих си и роза Лутея но не влагам много надежди че ще презимува просто многото ги харесвам и реших да опитам да си отгледам едно такова цъфтящи чудовище . Имам и няколко рози от миналата година купувани от пазара и мини рози от цветарски магазини без имена . С розите не съм много наясно още . Двора ми е голям имам доста цветя повечето са на 2-3години . Цветята са ми хоби и отмора след децата . Благодаря за вниманието :liubov2: :liubov2: :liubov2:
Deisy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1088
Регистриран на: Мар 20, '19, 20:22

Re: Цветята и децата

Мнение от Deisy »

Изображение[/url]

Изображение
Аватар
desunie
Кана кафе
Мнения: 584
Регистриран на: Ное 30, '09, 11:07
Дал благодарност: 205 пъти
Получил благодарност: 108 пъти

Re: Цветята и децата

Мнение от desunie »

Добре дошла!
Малко странно ми звучи при положение, че си от години във форума и сигурно всички са ти познати... Но добре си ни дошла :D
За розите те разбирам, и аз така се подхлъзнах като теб. Хубаво е, че има такива експерти розари тук, да сеят акъл и да подпалват фитилите в правилната посока.
Какви други цветя гледаш освен рози и хортензии?

Пускай смело снимки на двора и ще видиш как ще се наредят нещата, по-бързо и още по-неочаквано, но красиво!
Не мога да пропусна да ти се възхитя за умението да си майка на 3 породени дечица и да върти градина :ieeee:
Deisy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1088
Регистриран на: Мар 20, '19, 20:22

Re: Цветята и децата

Мнение от Deisy »

С градината и децата е дъъълга тема :D Градинката на снимката сме я градили с баткото като беше на 1.5 -2 г .Имам кали (бели ) ,далии които не знам дали все още имам зависи как съм ги приспала луковици най разни в градинките и в сандъчета. Климатиси бял и лилав .Разни дребни в алпинеума (делосперма ,аубриета алпийски рози ) ириси ниски и високи . Потентила бяла . Няколко броя Вайгела .Люляци ,флоксове ниски и високи .цвете кана червена , магнолия. Има и други но май не им знам на всички имената😁
Аватар
desunie
Кана кафе
Мнения: 584
Регистриран на: Ное 30, '09, 11:07
Дал благодарност: 205 пъти
Получил благодарност: 108 пъти

Re: Цветята и децата

Мнение от desunie »

С Далиите съм начинаеща и аз, но миналата година успях да се прочуя благодарение на тях из цялата околия, бабите примрираха пред редицата им. От седмица започнах да ги събуждам. Някои се оказаха събудени, а другите ги къткам и се моля да са се наспали добре зимата. А миналата година ги садих през началото на май, както бяха от пакетите, без много да му разбирам. Да видим какво ще излезе тази... Ако се чудиш как да ги събудиш, погледни в темата за Далиите, някой скоро беше писал... Не мога да помогна с линк в момента, че боцкам от телефона.
За помощниците в градината, споделените моменти са най-сладки. :liubov:
Deisy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1088
Регистриран на: Мар 20, '19, 20:22

Re: Цветята и децата

Мнение от Deisy »

Ами аз просто ги насади в земята еко ще стават да стават ако не..... и мойте бяха страхотни мин. Година без хич да им разбирам . Децата и кучетата ги счупиха те пък като се разклониха :D понеже живеем до реката сега съм си направила експеримент с едни кали от белите дали ги водят блатни и ги насадих в нещо като кошничка директно във водата ама нещо ме съмнява че ще ги бъде :hmmmmmm: Ааа и с 6 кокошки на воля из двора се боря голяма са досада относно цветята но им свикнах . Обмислям да засадят 2 рози катерачи от дребноцветните в големи 100л саксии на терасата имам парапет и нещо като навес отгоре но е бетонирано но това май е за темата с розите . Въпроса ми е дали такива рози (рамблери )ще се развиват добре в саксия макар и доста голяма
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2592
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 764 пъти
Получил благодарност: 746 пъти

Re: Цветята и децата

Мнение от Lalel4e »

Леле :shock:
Живееш на приказно място!!! :potekoha:
Аз като прочетох "Цветята и децата", веднага си помислих, че имам страхотни снимки за тази тема, а тя била за представяне :lol:
Е, радвам се на присъствието ти!
ГрадинКАта е впечатляваща!!
С три малки деца - скри ми шапката!
МОЛЯ ТЕ покажи още снимки, МНОГО снимки, много!!! :ieeemyzh:
Искам да видя какъв е този зид зад градинката - част от моста ли е? Къде свършва бялата ограда?
Тези зюмбюли бая им се чудих как са засадени в реката под моста, докато осъзная какво точно има на снимката! :lol:

______________________________

:ovtza:
Deisy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1088
Регистриран на: Мар 20, '19, 20:22

Re: Цветята и децата

Мнение от Deisy »

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Deisy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1088
Регистриран на: Мар 20, '19, 20:22

Re: Цветята и децата

Мнение от Deisy »

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1031 пъти
Получил благодарност: 2432 пъти

Re: Цветята и децата

Мнение от Мария Николова »

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Три дечица и градина си заслужават увеличаването на кибритките. ;) :angelche:
Големи да пораснат децата, :sbear: а ние ще дадем рамо заповече и различни китки. :daaa: :ieeee:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”