Цветята и децата

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7305
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 755 пъти
Получил благодарност: 1388 пъти

Re: Цветята и децата

Мнение от ljuboznatelna »

В черния геотекстил поне не се захващат и лесно излизат. Този мъхнатия сигурно е измислен за да се захване трева :lol: Много го мразя! А ако е от по-тънкия мъхнат, троскота си го пробива без проблем! А пълзящото лютиче си прави отгоре килим, направо неспасяемо положение :( Само пръскане с хербицид върши временна работа, но това го правя само в чужди градини. Обаче там има предимно иглолистни, и става да се пръска с хербицид за житни и за широколистни. В моята градина се дупя и скубя, и обичам плътни насаждения, а останалото трева - минавам с косачката, и ни просо, ни лепки - всичко става на килим. Геотекстил с камъчета не искам да видя!
И при мен се сее навсякъде това нещо, включително и във саксиите. Забелязах, че на сянка не му харесва, под доматите и три пъти по-малко. Аз на този плевел казвам лепка, най-страшно е като се полепи по козината на котките, особено на дългокосместите.
Deisy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1088
Регистриран на: Мар 20, '19, 20:22

Re: Цветята и децата

Мнение от Deisy »

Люб моя е от най-дебелия .Троскота не изби .Попринцип май основната му функция на този текстил е за укрепване и изравняване на склонове като отгоре се насипва почва около 20см и най-вероятно си права направен е да задържа корените :hmmmmmm: Надявам се всички тези растения като попораснат до някъде да направят сянка отдолу а и обем и бурена да не ми се набива така на очи .
Грийни и аз имам ливадка от жълтурчета .Старая се да ги кося редовно и сигурна ще намалеят с времето .Нямам комшии ,но около мен си е диво и неокосено :lol:
Deisy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1088
Регистриран на: Мар 20, '19, 20:22

Re: Цветята и децата

Мнение от Deisy »

Ти да видиш откритието на седмицата .Водната лилия е оцеляла :ieeee: При мен надали ще цъфтизащото имам течение .Но важното е ,че е там.Снимките са от високо и не са хубави

Изображение

Изображение
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2595
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 769 пъти
Получил благодарност: 752 пъти

Re: Цветята и децата

Мнение от Lalel4e »

Ауу, страхотни са и цветята, и децата! :sheart:
Да са живи и здрави всичките без бурените! :daaa:
Deisy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1088
Регистриран на: Мар 20, '19, 20:22

Re: Цветята и децата

Мнение от Deisy »

Върнах се от море да си почина :lol: Ето кой ме зарадва .На тези двете не им разбирам но се спогаждаме някак .Розовото не го приспивам зимата
ИзображениеИзображение
И dolce France :hmmm:
Изображение
И изглед от морето
Изображение

Изображение

Изображение
Deisy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1088
Регистриран на: Мар 20, '19, 20:22

Re: Цветята и децата

Мнение от Deisy »

И зеленчуците са оцеляли .И всички доматки са узряли докато ни е нямало :hihihi:

Изображение
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8511
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 857 пъти
Получил благодарност: 658 пъти

Re: Цветята и децата

Мнение от Shami »

Дейзи,добре си си дошла :gush: Тъкмо се чудех какво става с теб и защо не пишеш.Трепач ти е домата :woooow: ,краставичките също. :daaa:
Дечицата са щастливи,морски снимки,мореееее,ех,че хубаво,радвам се за вас :gush: :liubov:
Deisy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1088
Регистриран на: Мар 20, '19, 20:22

Re: Цветята и децата

Мнение от Deisy »

Shami написа: Авг 16, '21, 20:56 Дейзи,добре си си дошла :gush: Тъкмо се чудех какво става с теб и защо не пишеш.Трепач ти е домата :woooow: ,краставичките също. :daaa:
Дечицата са щастливи,морски снимки,мореееее,ех,че хубаво,радвам се за вас :gush: :liubov:
Домата междо другото беше и най-вкукния изобщо който съм яла.Сорт гигант ,но точно име не помня понеже разсада е от майка ми тя си води стриктни табелки а аз карам на доверие ;)
Гъсеници са ми нападнали розите дано намеря време да напръскам а ако някой знае по-безобидно средство да казва -йод,тютюн или други неща мори ли ги? Доста са и ядат като за последно
Тревата ми изгоря -поне не кося навсякъде :lol:
Цветните градинки са както винаги за плевене ,но от поливане няма време за плевене :hmmmmmm: Розите неща се излагат с втория цъфтеж ,но напълно ги разбирам в тази жега а и аз пропуснах второто торене. Радва ме много туфичка рудбекия и мисля да я увелича .
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10043
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 642 пъти
Получил благодарност: 1134 пъти

Re: Цветята и децата

Мнение от greeneyed »

Майко мила, на дипладенията името и не знае, обаче се справя с тази трудна китка)))))))))))))))))) Дейзи , шемет си безподобен и всичко ти се отдава! :liubov2:

Гъсеници:
• Универсален пестицид: 10 скилидки чесън, 5 малки люти чушки, 3 средни
глави лук, 1л. вода. Смесете всички съставки, сложете да къкри на тих огън
10 мин. Нека престои 1 нощ, после добавете 2 с.л. мляко и налейте в стъклен
съд с плътно запушване. Преди употреба разредете 1 каф.чашка от
отцедената течност с 9литра вода. Може да се ползва всякаква пръскачка.

Люти чушки. Еднакви обеми люти чушки и вода се смачкват и със студената
смес се пръска върху гъсениците. Не допускайте контакт с очите и кожата.

• Оцетът може да бъде полезен срещу гъсеници и смучещи насекоми като
миризливки, въшки, мана и др. Рецепта за спрей: 1част оцет, 3 части вода и
5г.стружки от чист сапун.

• Босилека унищожава всички видове гъсеници. 50 грама сухи листа и стебла
се киснат за 24 часа в 1 литър вода.
• Лук и чесън унищожават акари и гъсеници. 20 грама цели глави или обелки
се накисват в 1 литър вода за 24 часа.

Аз съм ползвала само втората рецепта- работи. :nod:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Deisy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1088
Регистриран на: Мар 20, '19, 20:22

Re: Цветята и децата

Мнение от Deisy »

Благодаря Грийни ще пробвам с някоя от тези рецепти ,защото химията мога само по нощите да я пръскам заради децата .
Името на дипладенията го знам просто ми излезе от главата :lol: знам и ,че е отровна и до тук :D Пресаждам я всяка пролет и си я прибирам в хола наесен. Периодично я подрязвам защото се увива по щорите :lol: При мен е 3ти сезон.
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”