саксийна ягода :)

Публикувай отговор
Аватар
Зари
Баш кафе майстор
Мнения: 2031
Регистриран на: Апр 11, '10, 13:25
Местоположение: Хасковлийка от София
Дал благодарност: 1 път
Получил благодарност: 1 път

Re: саксийна ягода :)

Мнение от Зари »

През пролетта насадих семена от саксийна ягода - Alpine на Лактофол.
Ей я на, сега започва да цъфти, а аз не зная какво да я правя. Изображение
Да ме пита човек, що се меся в Божиите дела! :hmmm:
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: саксийна ягода :)

Мнение от vodo-leika »

Приказна е! Моята също беше от семена на Лактофол, обаче не помня дали я прибирах, или я оставих навън. :hmmm:
Аватар
Зари
Баш кафе майстор
Мнения: 2031
Регистриран на: Апр 11, '10, 13:25
Местоположение: Хасковлийка от София
Дал благодарност: 1 път
Получил благодарност: 1 път

Re: саксийна ягода :)

Мнение от Зари »

Малко е крива-лява, ами ми е първата ягодка :ieeee:
Изображение
Аватар
verji
Кафе машина
Мнения: 3343
Регистриран на: Дек 2, '09, 14:40
Местоположение: Плевен

Re: саксийна ягода :)

Мнение от verji »

Браво! Честит оружай!
Аватар
kiss4ety
Kъсо кафе
Мнения: 77
Регистриран на: Май 7, '12, 10:42
Местоположение: Асеновград

Re: саксийна ягода :)

Мнение от kiss4ety »

Здравейте дами :hihihi: Купих си семенца за саксийна ягодка и нямам търпение да я посея. Гледам и чета от вас кой кога си я засял. На моето пакетче пише че трябва да се сее края на март, ама нямам никакво търпение и мисля да почна и нея да я направя като другите ми расъди и да я пикирам после ... Дано да е правилно :daaa:
Аватар
denima
Kафенце
Мнения: 23
Регистриран на: Фев 16, '13, 22:19
Местоположение: Бургас

Re: саксийна ягода :)

Мнение от denima »

Аз си посях семенцата на 12 този месец и вече имам поникнали,покрих кутията за да се получи парников ефект.На перваза на прозореца са,на светло и топло.За първи път сея семена на саксийна ягода и не знам дали ще се справя,но за сега всичко е наред. :stiskam:
Аватар
allana
Виенско кафе
Мнения: 396
Регистриран на: Окт 15, '12, 15:01
Местоположение: Сливен

Re: саксийна ягода :)

Мнение от allana »

И аз сях два вида саксиини ягоди на 20.02.2013 г. и от тази сутрин имам поникнали 2-3 мънинки кълнчета. Да се надяваме че ще ги запазя. Като във фризера имам още едни сложени преди седмица, ще ги чакам още една и после ще сея.
Аватар
kiss4ety
Kъсо кафе
Мнения: 77
Регистриран на: Май 7, '12, 10:42
Местоположение: Асеновград

Re: саксийна ягода :)

Мнение от kiss4ety »

Във фризера... :hmmm: как така там. И аз ги засадих преди 5-6 дена. Даже съм си измислила супер як цветарник за тях на етажи от кофички кисело мляко или мини саксийки :daaa: :nod:
Аватар
allana
Виенско кафе
Мнения: 396
Регистриран на: Окт 15, '12, 15:01
Местоположение: Сливен

Re: саксийна ягода :)

Мнение от allana »

От изчетеното в нета разбрах че се поставят между 2-4 седмици във фризера семената, след което се сеят. Давам това което съм си запазила на английски
Tips on Growing Strawberries from Seed
Sow seeds thinly in a fine soil less mix. Press seeds into moist mix and keep moist until plants emerge in 2-3 weeks. Keep soil temperature between 60°F (16°C) and 75°F (24°C), if possible. Transplant to plug trays or 1-1 1/2" apart in flats, then to larger pots or planters for retailing full-size plants: 1 plant/3-4" pot; 3-5 plants/8" pot. Transplant outdoors anytime, 1' apart. Tolerant to partial shade and they prefer moist soil. Days to fruit:100 days.
• strawberry seeds, including alpine strawberries, need to be cold-treated before planting. Wrap the seeds and put them in the freezer for about a month. Let them warm up slowly.
• Germinate strawberry seeds by placing them under a thin layer of soil and keeping them moist.
• When the plants get their second set of true leaves, thin them out, leaving three to four inches between plants. Or, replant them into separate containers.
• Once the plants are big enough to plant in the garden, remember to introduce them to the outdoors gradually. Start by setting them outside for a few hours in the afternoon, adding an hour or two each day.
• Transplant your plants into your garden. Pinch off the first flowers so that your plants will develop strong roots.
Аватар
denima
Kафенце
Мнения: 23
Регистриран на: Фев 16, '13, 22:19
Местоположение: Бургас

Re: саксийна ягода :)

Мнение от denima »

Аз това за фризера не го знаех и не съм го правила,но си поникнаха.Напълнила се е кутийката,но колко ще опазя не се знае.
Публикувай отговор

Обратно към “Цветя в сандъци”