COVID 19 -Психотерапия и взаимопомощ

За здрав дух в здраво тяло - здравословно хранене и въпроси, диети, съвети за красота.
Публикувай отговор
Аватар
polyabs
Кафе машина
Мнения: 3452
Регистриран на: Юли 13, '13, 18:15
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 232 пъти
Получил благодарност: 115 пъти

Re: COVID 19 -Психотерапия и взаимопомощ

Мнение от polyabs »

Миленка,, благодаря, това е идея за лимонадата, ще направя, така и всички ще я пият. Аз слагам в нея лятото и прясна мента и все още имам в градината :daaa:
Бобсъна
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1619
Регистриран на: Апр 14, '10, 09:22
Местоположение: Пазарджик
Дал благодарност: 9 пъти
Получил благодарност: 118 пъти

Re: COVID 19 -Психотерапия и взаимопомощ

Мнение от Бобсъна »

Изображение
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5631
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1727 пъти
Получил благодарност: 1960 пъти

Re: COVID 19 -Психотерапия и взаимопомощ

Мнение от Тутти »

Като предпазна мярка (вече съм го споделяла) използвам клеева тинктура и джинджифил. Преди излизане взимам един капкомер клеева тинктура, като се кача в колата, за да се прибирам, също. Отначало разреждах с вода, вече свикнах и не ми пречи това, че леко щипе заради спирта. От март до сега всеки ден. Сутрин и вечер дъвча джинджифил, директно без разни екстри. Сутрин три супени лъжици кисело мляко, супена лъжица мед и супена лъжица цветен прашец са като закуска. В цветния прашец има всичко без вит. В12 и в естествен вид за лесно усвояване.
Контакт с много болен от COVID19 имах преди три седмици. Моя изключително несъобразителна меко казано приятелка се самопокани и от вратата, а после на масата не спря да кашля странно, суха кашлица. Направих й забележка, но тя не считаше, че има някакъв проблем. Изсипах си в гърлото веднага клеева тинктура, на нея също и смятам, че това ме спаси. Дори не искам да коментирам такова поведение. На следващия ден вече беше с положителен тест, дъщеря й, колежката на дъщеря й, нейните родители, зет й... един вагон заразени и под карантина. Ужас! И равносметка какъв приятел може да бъде такъв човек.
Което означава, че минимум пет дни преди теста е била заразна, а не успя да ме зарази. Правих си PSR тест след седмица за всеки случай, не съм болна. Слава Богу!
Бъдете здрави!
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 238 пъти

Re: COVID 19 -Психотерапия и взаимопомощ

Мнение от Breda »

И аз съм активен ползвател на прополиса и прашеца още от преди короната.Напоследък обаче ползвам перга по съвет на треньорката ми по йога вместо прашец.3-5 топченца под езика всеки ден -3 пъти по-силна е от прашеца.Също по нейн съвет - топченце келтска сол под езика -съдържа 84 микроелемента,магнезий и йод.

https://www.zoya.bg/%D0%9A%D0%B5%D0%BB% ... D0%B3.6518

https://www.zoya.bg/%D0%9F%D0%B5%D1%80% ... 0%B3.11575
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5631
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1727 пъти
Получил благодарност: 1960 пъти

Re: COVID 19 -Психотерапия и взаимопомощ

Мнение от Тутти »

Breda, много полезна информация, благодаря ти.
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4385
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 2091 пъти
Получил благодарност: 693 пъти

Re: COVID 19 -Психотерапия и взаимопомощ

Мнение от Emilly1212 »

Breda, благодаря за споделеното и линковете. Много ценна информация! :tzvetentze:
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1031 пъти
Получил благодарност: 2432 пъти

Re: COVID 19 -Психотерапия и взаимопомощ

Мнение от Мария Николова »

Моля ви се, кажете на по-простото си другарче какво означава и представлява перга? :swonder:
Като прополиса пчелен продукт?
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
marillia
Баш кафе майстор
Мнения: 2698
Регистриран на: Юни 14, '16, 20:35
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 162 пъти
Получил благодарност: 123 пъти

Re: COVID 19 -Психотерапия и взаимопомощ

Мнение от marillia »

Мария Николова написа: Ное 21, '20, 21:35 Моля ви се, кажете на по-простото си другарче какво означава и представлява перга? :swonder:
Като прополиса пчелен продукт?
Мария, виж втория линк, който Breda е пуснала по-горе. Там пише. И аз не знаех какво е, беше ми интересно.
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 238 пъти

Re: COVID 19 -Психотерапия и взаимопомощ

Мнение от Breda »

Мария Николова написа: Ное 21, '20, 21:35 Моля ви се, кажете на по-простото си другарче какво означава и представлява перга? :swonder:
Като прополиса пчелен продукт?
:tzvetentze:
► Виж съдържание
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1031 пъти
Получил благодарност: 2432 пъти

Re: COVID 19 -Психотерапия и взаимопомощ

Мнение от Мария Николова »

Благодаря ти, Бреда! :sbear:
Вече реших, че ще търся перга! Имам 2-3 приятели пчелари, тия дни ще се видим с тях. :daaa:
Защото седем осем са чувствително повече от седем седем. ;)
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Публикувай отговор

Обратно към “Здраве и красота”