COVID 19 -Психотерапия и взаимопомощ

За здрав дух в здраво тяло - здравословно хранене и въпроси, диети, съвети за красота.
Публикувай отговор
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: COVID 19 -Психотерапия и взаимопомощ

Мнение от libra »

Хм ,интересна информация ,благодаря !
Вуйчо ми беше пчелар , но никога не е говорил за перга , нито съм виждала на продават пчеларите .Това е нещо ново .
Да се включат пчеларите от форума ,моля !
Аватар
tsvetina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1602
Регистриран на: Мар 16, '12, 15:29
Дал благодарност: 13 пъти
Получил благодарност: 21 пъти

Re: COVID 19 -Психотерапия и взаимопомощ

Мнение от tsvetina »

Отиде си един изключителен лекар, белодробен специалист от Русе - доктор Колев. Изключителен не само като лекар, но и като човек! :cry:
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 238 пъти

Re: COVID 19 -Психотерапия и взаимопомощ

Мнение от Breda »

Слагам тук този зов за помощ,приятелка се обади и ме помоли да постна и тук :stiskam:

https://petel.bg/Zov-za-pomoshh-vav-Var ... si__389618
Аватар
Alien
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1929
Регистриран на: Май 24, '18, 17:43
Местоположение: София
Дал благодарност: 500 пъти
Получил благодарност: 844 пъти

Re: COVID 19 -Психотерапия и взаимопомощ

Мнение от Alien »

Изображение
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: COVID 19 -Психотерапия и взаимопомощ

Мнение от milena02 »

Хора, и аз изкуках! Имам психически проблеми от социалната изолация, честен кръст! Първо - не мога да спя нощем, а само през деня. Второ, излизането навън до магазина ми е нещо като извънземен подвиг. Трето, приятелите ми също напълно се побъркаха, а и няма къде да се видим. Четвърто, повечето ми професионални ангажименти са в режим стенд бай. Пето, взех да отслабвам, защото не се сещам за храна понякога по три дена.
Взела съм следните мерки, но не съм сигурна, че са достатъчни. Дъним у нас фрешове на корем: сутрин, вечер, пием ги вместо вода. Салати с пресни зеленчуци задължително. Лимони с мед и джинджифил. Здрави сме, слава Богу! Но започвам да давам заето по линия на психическата стабилност. Аз няма КЪДЕ да си видя приятелите. С една моя приятелка се видяхме, за да си поговорим, в една книжарница. Да седнеш на пейка в парка - студано е.
И обобщавам какво ми се случва, за да каже някой, който го е преодолял, как се е справил. Страхова невроза - на първо място. Несигурност. Зависимост от технологиите, защото те са връзката ти със света. Зависимост от близките хора: търча по стълбите, когато мъжът ми се прибира, защото това е единственият човек, с когото имам някакъв контакт. Промяна на понятието "външен вид". Научих се и у дома да съм добре облечена и с прическа, понеже с курсистите си се свързваме през компютъра и те ме гледат. А доскоро висях по пижама и халат пред монитора. И най-ужасното нещо: никаква визия за бъдещето. Ето това последното ме убива!
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: COVID 19 -Психотерапия и взаимопомощ

Мнение от milena02 »

Но, приятели, има и хубави неща покрай тази пандемия. Може в момента да не ги виждате, но със сигурност ще се срещнете с тях. Срещу нашия блок има едно малко магазинче за плодове и зеленчуци, държи го една мила жена. Цените са височки, но пък кой има време да ходи до пазара, щеш-не щеш от там купуваш. Онзии ден буквално на 50 метра от въпросния плод и зеленчук откриха огромен "Т-маркет". С Лалето ходиихме да го разгледаме. Отличнно зареден, прясно месо, богата топла витрина, ниски цени, напълнихме една количка с продукти за седмицата и тръгнахме към сектора за плодове и зеленчуци. Евтиния - 90 стотинки кило портокали за фреш, 29 стотинки картофи... Но изведнъж се спогледахме. Никой нищо не каза, просто платихме покупките дотук на касата и отидохме в малкото магазинче да вземем от там три пъти по-скъпите портокали и картофи. Направихме го абсолютно импулсивно, сякаш това е най-разумното нещо и чак после се замислихме защо. Ами за да успее жената да запази хляба на семейството си. И твърдо решихме, че което може, ще го вземаме от кварталните магазинчета, на които сме клиенти от много години, а от голямата верига - само това, което там го няма. Едно момче от Павликени напълно безвъзмездно ми инстарила нужни ми за работата програми на лаптопа, защото разбра колко притеснена съм, че не успявам да се справя с неща, от които зависи работата ми. Вчера приех ученичка про боно и ще вложа всичко от себе си в нейното обучение. Въпреки че майката предложи заплащане, отказах в момента, в който разбрах, че бащата на детето е в болница с коронавирус. Просто несъзнателно се поведох по логиката, че аз съм здрава и нямам кой знае какви дефицити, докато този човек ще има нужда от лекарства и здравословна храна, за да се възстонови.
Аз мисля, че общото нещастие ще ни научи да сме по-солидарни едни към други, защото сме част от един голям организъм, който трябва да опазим здрав. Виждам и как изведнъж лъсна стойността на образованието. Вече никой не се впечатлява от това колко ти е къса полата, преди да те вземе на работа, не му пука и чия братовчедка си, гледа ти дипломите, опита и квалификацията, защото са му важни качествата, а не визията, никой не ти гледа физиономията, гледа ума ти и иска резултати. Някак внезапно младите хора се светнаха, че с празна тиква няма какво да предложат на трудовия пазар, който вече не е същия. Какво днес можеш да работиш със средно образовение, без занаят и само с малкия български език? Нищо! Като човек, който има поглед към тази сфера, ви казвам, че в момента младите хора буквално са се нахвърлили към изучаването на чужди езици и мотивацията им не е "да се махна от тая тъпа държава", защото в която и държава да идат, ситуацията е същата. Мотивацията им е "да науча повече, да бъда по-полезен на себе си и на другите".
Изписах цял ферман, но го направих, за да си дадем един на друг кураж, че от всяка критична ситуация може да излезем по-добри и по-мъдри.
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: COVID 19 -Психотерапия и взаимопомощ

Мнение от milena02 »

Днес било Игнажден! :chchaa: Докато пишех горния текст, не си давах сметка, че с него влизам като първия гост в тази тема.
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5631
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1727 пъти
Получил благодарност: 1960 пъти

Re: COVID 19 -Психотерапия и взаимопомощ

Мнение от Тутти »

milena02, много добра полазница си. Това, което си написала, изцяло го споделям, но не само защото и аз съм Водолей, а защото по същия начин мисля. Благодаря ти.
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4385
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 2091 пъти
Получил благодарност: 693 пъти

Re: COVID 19 -Психотерапия и взаимопомощ

Мнение от Emilly1212 »

Миленка, утре е Игнажден - на 20.12, но ти си добра полазница всеки ден! Харесвам те много, споделям напълно мнението ти, и винаги те чета с огромно удоволствие!
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: COVID 19 -Психотерапия и взаимопомощ

Мнение от milena02 »

Не, Еми. Когато 20 число се пада в неделя, празникът се изтегля с един ден напред и се отбелязва на 19 декември. Съвсем навреме си полазих.
Публикувай отговор

Обратно към “Здраве и красота”