COVID 19 -Психотерапия и взаимопомощ

За здрав дух в здраво тяло - здравословно хранене и въпроси, диети, съвети за красота.
Публикувай отговор
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора

Re: COVID 19 -Психотерапия и взаимопомощ

Мнение от сюзан »

libra написа: Мар 19, '20, 15:39 Сега проучвам от какво се правят .Стигнала съм до трислойни -водоотблъскващ външен,водоабсорбиращ -вътрешен и нещо по средата за филтър.За последното не съм разбрала какво може да бъде.Костилки от череши/кайсии спрягаха някъде.
Костилките от кайсии в БАН ги изгарят чрез пиролиза, за да се получи много фин прах. В домашни условия това не става, освен ако имате фурна с пиролиза. По средата може да се сложи слой памук или разгъната марля.
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31755
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора

Re: COVID 19 -Психотерапия и взаимопомощ

Мнение от Мария Николова »

И съвсем отговорно се отнасяйте към гроздовата като надеждно антивирусно средство! :swait:
Моят съсед-приятел Сашо от нашата площадка ми звънна, :sphone: че е оставил до вратата ми бутилка от неговото производство. И ми пожела никакъв вирус да не припари до мен. :sgiggle: Като се прибирах от двора си я взех. :dovolen:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
libra
Наркоман
Мнения: 11646
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51

Re: COVID 19 -Психотерапия и взаимопомощ

Мнение от libra »

A,изобщо нямах предства ,че ги горят,мислех ,че са фино смлени .Просто,се чудя какво използват за филтър.
Рехави текстили не мисля ,че могат да спрат дребни неща като вируси.Най-много ,прах,колкото да не е без нищо.
Средството ракия вече ни е на свършване .Няма да стигне нито края на епидемията,нито началото на новата реколта .
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41

Re: COVID 19 -Психотерапия и взаимопомощ

Мнение от Breda »

Мария Николова написа: Мар 19, '20, 18:02 И съвсем отговорно се отнасяйте към гроздовата като надеждно антивирусно средство! :swait:
Моят съсед-приятел Сашо от нашата площадка ми звънна, :sphone: че е оставил до вратата ми бутилка от неговото производство. И ми пожела никакъв вирус да не припари до мен. :sgiggle: Като се прибирах от двора си я взех. :dovolen:
Сложи шепа стафиди в шишето,видях го май в Черешката на тортата,пробвахме,става една блага,блага..и много антивирусна :D
Аватар
vanina_g
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1466
Регистриран на: Апр 5, '16, 09:03
Местоположение: Пловдив

Re: COVID 19 -Психотерапия и взаимопомощ

Мнение от vanina_g »

Майка ми и тя шие маски от американ, аз я насърчавам, не знам до колко ще вършат работа, но тя се чувства ангажирана! Обаче не и стигнало ластичето за последната ... И от къде да и намеря в този момент ластиче! А на баща ми връчих пакетче семена тиквени и пакет пръст със задача да ми произведе разсад! Не съм ги виждала от 5 дни... :hmmmmmm:
Просто споделям
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39

Re: COVID 19 -Психотерапия и взаимопомощ

Мнение от Еличка »

Местя мнението си тук. Аз лично се чувствам срината. Наистина.
Останали сме без работа цялото семейство. Но това вече ми дойде в повече.
Ако трябва да съм честна, синът ми казва, че трябва да се стегна, че това не съм аз.....
Как да се стегна, кажете...
Еличка написа: Мар 19, '20, 16:50 Такаааа, онзи ден шефът на сина ми им направил онлайн събрание. Та, казал им, че няма от какво да се тревожат и тези, на които не е разпоредено да работят от вкъщи, трябва да си идват на работа. Самият шеф ще си стои у дома. Той работи в частен университет, не произвеждат хляб например.
Нашият изпратил следния мейл (пускам го с гугъл преводач, защото е на английски):

Съжалявам, че го казвам, но вярвам, че е много безотговорно да не налагате правило за домашен офис за всички. Повечето от нас тук нямат възможност да пътуват с личен автомобил до офиса всеки ден и използваме системата на градския транспорт в Берлин, която, ако сте го изпитали, не е най-доброто място да бъдете в такова време. Не се притеснявам за себе си, тъй като вирусът няма да ми повлияе зле, аз съм загрижен за по-старите си колеги, които могат да пострадат повече. Загрижен съм за старите хора, които се надпреварват да отидат в супермаркета, за да си купят храна и да си приготвят и не искам да бъда човекът, който ги заразява, защото аз също трябва да отида в супермаркета. Така като не ви съветвам да идвате в Берлин и да се срещнете с нас лично, по същия начин съветвам нашите родители и роднини да не ходите на работа и да останете у дома, както всеки трябва, ако мисли за обществото, а не за себе си. На мен лично ми остават годишни дни отпуск и мога да си позволя да не идвам, но повечето хора не го правят и както казахте в такива моменти, всички трябва да мислим за другите, а не само за печалби или бизнес дейности
.


Е, днес е получил мейл, че е уволнен.

Това май беше за новата тема, която Breda отвори, но нейсе.
И само за протокола да добавя, че той е бил сложен в групата на работещите вкъщи.

Lappland написа: Мар 19, '20, 19:27 Ели, нямам думи

Аз съм също в университет, частен и огромен
Затвори вчера
От вторник работим от вкъщи, на място е само по колега от работна група, нямаме избор, трябва да има ИТ и на място
Напрежението е страшно в момента, подсигуряваме дистанционното обучение
Всички са под голям стрес - студенти, преподаватели, служители
Справяме се някак

Но такова отношение няма в никакъв случай
Един колега даже чакаше бебе и почна дистанционна работа още миналата седмица
Даже ни забраняваха да идваме даже и при лека хрема
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
mucunka
Кафе машина
Мнения: 3130
Регистриран на: Ное 29, '09, 18:57
Местоположение: София,Световрачене

Re: COVID 19 -Психотерапия и взаимопомощ

Мнение от mucunka »

И аз съм тревожна за децата в Берлин. Дъщерята е у дома с 5г. ми внучка и бебето, не излизат. Но зет ми работи в куриерска фирма. На ден общува с много хора. Сърцето ми е свито, ще изскочи.Сутрин правя кафето и веднага на тел., да ги видя как са. Тревожна съм и за обстановката тук. Заварената ми дъщеря е бременна, в началните месеци е. Трябва да се регистрира в женската консултация, предстоят й важни изследвания, отпуската й свършва...На ММ колега от братята бил в Банско уикенда. Добре, че казал, та надигнаха вой и си остана в къщи, ама два дни бил на работа.Другата ми дъщеря е управител в магазин хранителни стоки, в риск е и тя, съпругът й работи на на летището.Обаждам се всяка сутрин и вечер на мама в Кюстендил, говоря й за китки и градини, за да я разсея. Днес е насадила 40 саксии с вкоренени сакъзчета.За кого по-напред да мисля?! Какво следва, не знам...Ровя се по цял ден в градината, за да се разсейвам малко от малко. :snif: :eeeh:
АКО ИСКАШ ДА СЕ ПОЧУВСТВАШ БОГАТ,ПРОСТО ПРЕБРОЙ ВСИЧКИТЕ СВОИ НЕЩА,КОИТО НЕ СИ КУПИЛ С ПАРИ.
http://mucun72.snimka.bg/daily/dostignata-mechta.752721
моите цветя
моите гоблени
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31755
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора

Re: COVID 19 -Психотерапия и взаимопомощ

Мнение от Мария Николова »

Breda написа: Мар 19, '20, 18:11
Мария Николова написа: Мар 19, '20, 18:02 И съвсем отговорно се отнасяйте към гроздовата като надеждно антивирусно средство! :swait:
Сложи шепа стафиди в шишето,видях го май в Черешката на тортата,пробвахме,става една блага,блага..и много антивирусна :D
Караш ме на сред карантината да ходя в магазина за шепа стафиди! :shock: :shock: :shock:
Нннннннне!
Налея си хоризонтално пръстче в специална малка ракиена чашка на високо столче, долея си 2/3 чешмяна, (да ме попита защо само това форумно другарче, което още не знае защо), вземам си цигарка и запалка, отпивам от чашката малка глътчица и вън на терасата си запалвам цигарката. Закалявам се срещу банални настинки и пандемии. ;)
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17043
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: COVID 19 -Психотерапия и взаимопомощ

Мнение от Миша »

Еличка написа: Мар 19, '20, 20:01 Местя мнението си тук. Аз лично се чувствам срината. Наистина.
Останали сме без работа цялото семейство. Но това вече ми дойде в повече.
Ако трябва да съм честна, синът ми казва, че трябва да се стегна, че това не съм аз.....
Как да се стегна, кажете...
Еличе, здрави сте, заедно сте, обичате се, изход винаги се намира. Не говоря празни приказки, минала съм го, без работа и двамата с ММ, с тежко болно малко дете на ръце, аз с капки , с които не виждах по 2 часа сутрин и вечер , и то не за ден и два, а в продължение на две години, в не особено добра домашна обстановка (меко казано) , без подкрепа, освен от няколкото приятели . Стягаш се, и търсиш изход, ако се поддадеш на отчаянието трудно намираш решение. Ние тогава започнахме да се занимаваме със земеделие, защото бяхме без доходи, аз да си наглася графика , когато виждам, и да съм все край малкия, търсиш информация, тэрсиш решение, и намираш, докторите ме питаха дали нямам медицинско образование, толкова бях навътре в нещата, и то в ерата, когато нямаше интернет. Справихме се, подкрепяхме се , заедно решавахме . И това ще мине, Еличе , не унивай ! :gush:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5698
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София

Re: COVID 19 -Психотерапия и взаимопомощ

Мнение от Тутти »

сюзан написа: Мар 19, '20, 16:27
libra написа: Мар 19, '20, 15:39 Сега проучвам от какво се правят .Стигнала съм до трислойни -водоотблъскващ външен,водоабсорбиращ -вътрешен и нещо по средата за филтър.За последното не съм разбрала какво може да бъде.Костилки от череши/кайсии спрягаха някъде.
Костилките от кайсии в БАН ги изгарят чрез пиролиза, за да се получи много фин прах. В домашни условия това не става, освен ако имате фурна с пиролиза. По средата може да се сложи слой памук или разгъната марля.
Костилките от кайсии се пекат при много висока температура. После се смила на топкова мелница. Този активен въглен има изключително качество и е доказано ефективен. В средата на маските слагат този активен въглен.
Преди доста години БАН започна производството на този въглен, през 1994-1995 г. ММ тогава финансира инсталацията.
Имаше успех при лечение на псориазис, екземи, освен традиционното приложение. Купуваха го на консигнация много аптеки, но за съжаление маркетинга тогава беше много слаб. Сега се зарадвах като разбрах, че именно този активен въглен е наложен в тази ситуация. Действително е изключителен.
Публикувай отговор

Обратно към “Здраве и красота”