Здравейте хоби манияци :) търся стари сортове Биволско червено с малко семки..

Модератор: Миша

Аватар
cameraman
Виенско кафе
Мнения: 452
Регистриран на: Яну 6, '18, 13:12
Местоположение: Варна

Re: Здравейте хоби манияци :) търся стари сортови Биволско червено с малко семки..

Мнение от cameraman »

О-о-о-ооо ...Тука само за съвеЦки сортове говориме.
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13545
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 175 пъти
Получил благодарност: 269 пъти

Re: Здравейте хоби манияци :) търся стари сортови Биволско червено съ с малко семки..

Мнение от kim »

cameraman написа: Фев 27, '20, 20:13 О-о-о-ооо ...Тука само за съвеЦки сортове говориме.
Напротив! Точно към момента има поникнали доста от заложени семки, които са от преди много години, точно на старото червено биволско сърце. Едро и с малко семки. Направо да си го режеш на филии... :liubov2:
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Icon
Кафевар/ка/
Мнения: 794
Регистриран на: Фев 4, '19, 14:41

Re: Здравейте хоби манияци :) търся стари сортови Биволско червено съ с малко семки..

Мнение от Icon »

Поправи си заглавието поне, че дразни.. ;) .. и тогава мога да ти изпратя разсад след време, ако стане де...., че е от безсеменни сърца.. :lol: ..един приятел преди 2 години от Ивайловград ми се обади и ме помоли на 15 Юни да му занеса някой корен, че маната ги попиляла целият град. Сложих ги в един храст на сянка във вестник Мокро работническо дело.... :lol: и влязох в язовира, та ми звъни и ми казва-пратил си ми поне 200 корена...., отговорих му, че това е артък и вече за боклука...., та раздал из града от тях на комшиите и всички казвали, такъв як сорт не сме яли от много години.... :lol: :lol:
Като я разправях тази случка на майка ми, много се гордееше, че е стара ивайловградчанка.... :lol:
пък и разсада си е неин... :mrgreen: , а аз съм човека, който само разнася и се хвали.... :lol: :lol:
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13545
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 175 пъти
Получил благодарност: 269 пъти

Re: Здравейте хоби манияци :) търся стари сортови Биволско червено съ с малко семки..

Мнение от kim »

Icon написа: Фев 27, '20, 20:52 Като я разправях тази случка на майка ми, много се гордееше, че е стара ивайловградчанка.... :lol:
пък и разсада си е неин... :mrgreen: , а аз съм човека, който само разнася и се хвали.... :lol: :lol:
Не си се "метнал" на нея, да ти кажа... :lol:
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Аватар
polyabs
Кафе машина
Мнения: 3459
Регистриран на: Юли 13, '13, 18:15
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 248 пъти
Получил благодарност: 119 пъти

Re: Здравейте хоби манияци :) търся стари сортови Биволско червено съ с малко семки..

Мнение от polyabs »

Момчета и Момичета, Ники Драганов е от Зеления Тим на България, Организатор на фестивала за свободна размяна на семена в Елин Пелин. Има събрани много ценни сортове зеленчуци. Пази много семена с години, но нека той се представи :)
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Здравейте хоби манияци :) търся стари сортови Биволско червено съ с малко семки..

Мнение от Еличка »

kim написа: Фев 27, '20, 20:32
cameraman написа: Фев 27, '20, 20:13 О-о-о-ооо ...Тука само за съвеЦки сортове говориме.
Напротив! Точно към момента има поникнали доста от заложени семки, които са от преди много години, точно на старото червено биволско сърце. Едро и с малко семки. Направо да си го режеш на филии... :liubov2:
Тук да се наслюнчи човек, бе! Така ми се приядоха домашни доматки, ще взема да стана един земеделец!
До тук с шегите, сега сериозно - много се радвам на хората, които събират стари традиции, вещи, семена дори. Ще чакам с интерес Ники Драганов да разкаже някоя история.
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Nikolai Draganov
Kафенце
Мнения: 8
Регистриран на: Фев 5, '18, 23:28

Re: Здравейте хоби маниаци :) търся старите сортове Биволско червено със малко семки..

Мнение от Nikolai Draganov »

cameraman написа: Фев 27, '20, 20:13 О-о-о-ооо ...Тука само за съвеЦки сортове говориме.
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13545
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 175 пъти
Получил благодарност: 269 пъти

Re: Здравейте хоби маниаци :) търся старите сортове Биволско червено със малко семки..

Мнение от kim »

Nikolai Draganov написа: Фев 27, '20, 23:06
cameraman написа: Фев 27, '20, 20:13 О-о-о-ооо ...Тука само за съвеЦки сортове говориме.
И след цитата, какво следва :dovolen: ?
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Nikolai Draganov
Kафенце
Мнения: 8
Регистриран на: Фев 5, '18, 23:28

Re: Здравейте хоби маниаци :) търся стари сортове Биволско червено със малко семки..

Мнение от Nikolai Draganov »

Аз съм Николай Драганов един хората полагащи усилие да съхраним Българското...
НИЕ СМЕ ОТВОРЕНА НЕКОМЕРСИАЛНА ОБЩЕСТВЕНА ГРУПА, КОЯТО ЩЕ ЗАЩИТАВА, КУЛТИВИРА И РАЗМЕНЯ СЕМЕНА, РАЗСАДИ И ФИДАНКИ..
На драго сърце ще си контактуваме и съдействаме за ваши бъдещи пориви целящи възраждането на нашенското си Българското Автентично като Вкус и Биоразнообразие..
Като...хора,отдадени на някаква кауза,за българското,да ни има и да пребъдем!!
Заповядайте за мен ще бъде чест и почитание!!
https://www.facebook.com/groups/908370939200202/


фестивала е на 2 и 3 май
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”