Тема за трошачки, дробилки и всякакви клоноунищожители.

Модератор: Миша

Публикувай отговор
penkeler
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1698
Регистриран на: Мар 19, '15, 21:30
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 51 пъти
Получил благодарност: 306 пъти

Re: Тема за трошачки, дробилки и всякакви клоноунищожители.

Мнение от penkeler »

Icon написа: Фев 8, '20, 19:31 ., а ти ме караш да отговарям чак за мутирали хора,... е аз не съм ветеринар... :lol:
Ами нямаше да бъде смешно, ако не беше толкова тъжно! Не претендирам за по големи познаноия от твоите, в определени области, но скритата реклама ми се струва неуместна.
apis
Баш кафе майстор
Мнения: 2323
Регистриран на: Мар 1, '13, 23:41

Re: Тема за трошачки, дробилки и всякакви клоноунищожители.

Мнение от apis »

Icon , наистина е хубаво да се смилат всички растителни зелени отпадъци.
Но това може да го върши само бензинова дробилка,поне такива клипчета има.
Не може ли да се слагат около корените на дърветата например,без да се заравят ?
Аватар
cameraman
Виенско кафе
Мнения: 452
Регистриран на: Яну 6, '18, 13:12
Местоположение: Варна

Re: Тема за трошачки, дробилки и всякакви клоноунищожители.

Мнение от cameraman »

AАз Ви питам за нещо утилитарно, а Вие ми набутвате екологична лекция за смилане на отпадъци. Питам само дали някой знае това чудо дали валцува или реже. Отпадъците, които са излишни, ще ги оставим да ги режат цветнокожите(не казах негрите).
Icon
Кафевар/ка/
Мнения: 794
Регистриран на: Фев 4, '19, 14:41

Re: Тема за трошачки, дробилки и всякакви клоноунищожители.

Мнение от Icon »

apis написа: Фев 8, '20, 20:41 Icon , наистина е хубаво да се смилат всички растителни зелени отпадъци.
Но това може да го върши само бензинова дробилка,поне такива клипчета има.
Не може ли да се слагат около корените на дърветата например,без да се заравят ?
...ами имаше на времето ярмомелки яки към 2,5 киловата, мелеха дори и царевични стебла освен зърно, бяха руски и към 250 лв, сега не знам, какво е положението на пазара, дървесина не съм пробвал, щото имам всяка година по 2-3 чувала стърготини за 5 кубика дърва, смятате ли, че си ги слагам в градината... ;)
apis
Баш кафе майстор
Мнения: 2323
Регистриран на: Мар 1, '13, 23:41

Re: Тема за трошачки, дробилки и всякакви клоноунищожители.

Мнение от apis »

Да,разбрах че не се слагат в градината.Само се чудя какво да ги правя тези лозови пръчки ?
Имам от миналата година,а сега и новите.
Понеже някой твърдеше,че имало дробилки за сухи и за пресни клони,
аз до момента никъде по сайтовете не прочетох за това.
Icon
Кафевар/ка/
Мнения: 794
Регистриран на: Фев 4, '19, 14:41

Re: Тема за трошачки, дробилки и всякакви клоноунищожители.

Мнение от Icon »

аз ги горя, като варя буркани и те са първите кандидати да кипнат 24 бурканьовият казань.... :lol: , отдолу дървени трици едно зайре.. :lol: .и слагаш всичко от резитбите и все не стига.. :lol: ., ами ако правя 3 казанья компотлу, кво ще артиса за подпалки.... :lol:, както казват руснаците-ничево отходам и нипречом изходов... :lol: :lol: ама и те не я знаят тая погаворка...... :lol:
Icon
Кафевар/ка/
Мнения: 794
Регистриран на: Фев 4, '19, 14:41

Re: Тема за трошачки, дробилки и всякакви клоноунищожители.

Мнение от Icon »

ей такава беше ярмомелката, ама със стойка, 140 лева, какво му плащаш не знам.. :hmmm:
царевични кочани с царевицата и със стеблата биля им разказваш играта, а сламата излизаше на брашно. ;)

https://www.alo.bg/5786768#highlight=%D ... 0%BA%D0%B0
Icon
Кафевар/ка/
Мнения: 794
Регистриран на: Фев 4, '19, 14:41

Re: Тема за трошачки, дробилки и всякакви клоноунищожители.

Мнение от Icon »

а пък тази е 4,2 KW, по-мощна е от всички ел. дробилки на Щил, че и от едната бензинова... :lol:
та и ренде има, оле майко....... :lol:

https://magazinsezoni.com/magazin/za-gr ... %ba%d0%b0/
apis
Баш кафе майстор
Мнения: 2323
Регистриран на: Мар 1, '13, 23:41

Re: Тема за трошачки, дробилки и всякакви клоноунищожители.

Мнение от apis »

Както пише,те са подходящи за всички домашни животни.
Едва ли си заслужава да се вземат за правене на компост.
Icon
Кафевар/ка/
Мнения: 794
Регистриран на: Фев 4, '19, 14:41

Re: Тема за трошачки, дробилки и всякакви клоноунищожители.

Мнение от Icon »

на по-горната обява пише - Мелят както зърно (царевица, жито, слънчоглед и др.) така и люцерна и слама,... ;)
Поне съм работил с такава, като имахме навремето биволица, отдолу се маха ситото и переш слама и силажна царевица, че и кръмно цвекло дялкаше... :dovolen: , само клони не съм слагал, че биволицата не яде дървесина. :lol: Оная другата с рендето ще им види сметката със сигурност и на клоните, потърсете видио в нета, че ще ми кажат пак, че рекламирам нещо, ама нящо не се доизказват, странно защо... :mrgreen: :lol: , а пък бих желал да разбера.... :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”